تبليغاتX
انجمن وبلاگ نويسان
دانلود آهنگ جدید
دانلود رايگان فيلم و سريال
ابزار وبلاگ
توليدى كيف
دانلود فیلم
دانلود آهنگ جدید
دانلود زیرنویس
زیرنویس فارسی
دانلود آهنگ جدید
بهینه سازی سایت
سئو سایت
دانلود آهنگ جدید
IranCRM
دانلود آهنگ جدید
تک ترانه
webdesign düsseldorf
مدل لباس
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
انجام پروژه متلب
خرید کتاب
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
در ضد سرقت
فروش بک لینک
تور ترکیه
دانلود آهنگ جدید
فروش کارتن
خانه هوشمند
دانلود آهنگ جدید

خرید لباس مجلسی
جراحی بینی
مخاطب - دانلود آهنگ جدید
برندگان لاتاری
خرید اپل آیدی
دانلود سریال عاشقانه
کفش زنانه
دانلود آهنگ جديد
دانلود آهنگ جديد
دانلود آهنگ
دانلود آهنگ جديد
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
تور و بلیط لحظه آخری
دانلود آهنگ جدید
خرید بلیط هواپیما
خرید سی سی کم
ذره بين
دانلود فیلم با دوبله فارسی
ثبت نام لاتاری
فروش سرور مجازی وارز
ی

بازديد : 583 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
جوردی رورا سرمربی فعلی باارسلونا با وجود باخت 2 بر 1 برابر رئال از تیمش راضی است.

در این دیدار که به میزبانی رئال انجام شد ابتدا بنزما رئالی ها را پیش انداخت اما در همان نیمه اول مسی بازی را به تساوی کشاند، در نیمه دوم بازی تقریبا متعادل پیش می رفت تا این که رئالی ها از روی ضربه کرنر و توسط راموس توانتسند به گل دوم و پیروزی بخش خود دست یابند و فاصله را با صدر جدول به 13 امتیاز کاهش دهند.

با این حال مربی بارسا اذعان کرد تیمش سزاوار باخت نبوده و حداقل باید مساوی می کرد.

رورا به خبرنگاران چنین گفت: " ما در بازی کار خود را انجام دادیم و نگرش خوبی داشتیم اما، بر روی یک صحنه کرنر گل دوم را دریافت کردیم. من از بازی تیم راضی بودم. بازی کردن در برنابئو همیشه سخت است. 


ادامه مطلب...

دو بچه که با هم رفاقت هم دارند ، ستارگان الکلاسیکو بودند . درخشش یکی از آنها عجیب نبود . واران در 19 سالگی حالا در اوج دوران فوتبالی خودش است . دیگری تازه دارد شهرت کسب می کند اما باید به این عادت کند : آلوارو موراتا در سن 20 سالگی ، سورپرایز ترکیب بود که پاس گل اول را به بنزما داد و 90 دقیقه در زمین بود . 
موراتا ، محصول آکادمی رئال مادرید در کل عمرش در خط حمله بازی کرده بود اما توریل پارسال او را هافبک کناری کرد . چند پسته بودنش او را به تیم اصلی رساند تا دیروز در پست هافبک کناری حسابی آلوس را آزار بدهد . حرکتش روی گل اول عالی بود . توپ را گرفت ، آلوس را گیج کرد و با یک پاس عالی باعث گلزنی بنزما در موقعیت دروازه خالی شد . 
رئال مادرید نتوانست که گل بزند . در نیمه اول یک حرکت زیبا داشت و دو بارسایی را جا گذاشت که در آخرین لحظه پیکه توپش را زد . سپس یک ضربه سر زد که توپ با فاصله اندکی به اوت رفت . در نیمه دوم یک موقعیت تک به تک را با والدس روی استپ عالیش با پاس په په از دست داد . 
وی پس از بایز گفت :" فقط در صورتی که گل می زدم می توانستم از این خوشحال تر باشم . سعی می کنم که در خانه تصاویر بازی را ببینم و بفهمم که مشکل کجاست که نتوانسته ام گل بزنم . اما این که برای اولین بار مقابل بارسا فیکس شدم آسان نبود . 
مورینیو از چند روز قبلش به او گفته بود که قرار است در این بازی فیکس شود . موراتا شش توپ ربایی داشت ، سه خطا رویش انجام شد ، دو خطا کرد ، یک کارت زرد گرفت و کابوس آلوس در کل بازی بود . تازه باید در نظر گرفت که او تا پارسال مهاجم نوک بود و حالا در پست غیر معمولش دارد بازی می کند . 
مدافع فرانسوی نیز سه گانه خود را مقابل بارسا تکمیل کرد . در دو الکلاسیکوی اولش دو گل زده بود . او این بار فقط یک خطا روی ویا داشت ، چهار توپربایی کرد و فقط یک توپ لو داد . دیروز دشام از بازی او نوت برداشت.


ادامه مطلب...

نوان اخیر سایت گل مرا بسیار شگفت زده و متاسف کرد. با آنکه دیرگاهی است با اشتیاق اخبار و تحلیل های این خبرگزاری معتبر بین المللی را دنبال میکنم، این تیتر برایم عذاب آور بود: «داور پیروزی‌ را تقدیم کهکشانی‌ها کرد!». نه به خاطر آنکه احتمالا هوادار رئال مادرید هستم بلکه از این جهت که می دیدم یکی از پایبندترین خبرگزاری‌های الکترونیکی به اصول اساسی و اخلاقی رسانه‌ای، این‌چنین جانبدارانه و شتابزده مسئله ای را قضاوت می‌کند آن هم در حالی‌که وظیفه رسانه‌ها، تنها بازتاب و شرح ماجراهاست، نه قضاوت و جانبداری.
تا آنجا که من در دوران روزنامه نگاری‌ام آموخته‌ام، خبرنگار و رسانه باید در سراسر حیات مطبوعاتی‌شان بی طرف ، مستقل و پرسشگر باشند و آنچه رسانه‌های خصوصی و حرفه‌ای را از رسانه های دولتی و زرد متمایز می‌کند، پایبندی به این سه اصل ساده است. 
همکاران عزیز و ارجمندم در سایت گل! این حقیر جسورانه قصد دارد عنوان و محتوی مطالب شما را درباره الکلاسیکوی اخیر زیر سوال ببرد . نمی‌گویم نگاه شما به صحنه‌ی آخر الکلاسیکوی برنابئو اشتباه بود چراکه تا اکنون ، در این باره میان کارشناسان وطنی و غیر وطنی اختلاف نظر هست. بلکه آنچه در بوته نقد اینجانب قرارگرفته، اشتباه شما در بکارگیری آن تیتر، به عنوان مواضع سایت گل بوده است . همچنان که در مسابقه قبلی خطای آلونسو بر روی پدرو را صراحتا پنالتی ندانستیدو در عنوان مطلبتان اعتراض بازیکنان بارسا را بی مورد دانستید. همچنان که در مسابقه رفت سال گذشته میان میلان و بارسا، قضاوت داور را در مورد حرکت آبیاتی بر روی الکسیس صحیح قلمداد کردید و ...
اول آنکه، روند بازی روزگذشته نشان‌دهنده برتری بارسا و یا برابری موقعیتهایش با تیم رئال مادرید نبود. بلکه آنالیز ساده این مسابقه برتری تاکتیکی نسبتی تیم سفیدپوش را برحریف اثبات می‌کرد. 
بازیکنان بارسا در این مسابقه سردرگم تر و البته خشن‌تر از مسابقات قبلی پا به میدان نبرد گذاشتنه‌ بودند و با وجود نفرات اصلیشان نمی‌توانستند موقعیت‌های چندانی در منطقه یک سوم حریف خلق کنند. 
همانگونه که نمی توان شکست 5- 0 رئال به بارسا را گردن ایتورالده انداخت ، نمی‌شود به صراحت گفت  پرز لاسانا مقصر باخت بارسلوناست . این منطق، عاطفی است و مختص هواداران دو آتشه که اهل کلکل هستند و به دنبال بهانه جویی. یک رسانه بی طرف چگونه می تواند تنها به خاطر یه صحنه بحث برانگیز کل جریان مسابقه را بر علیه یک داور سند بزند، آنهم در حالی که روند مسابقه حکایت از برتری تیم مادرید داشته است؟
چگونه می توان قضاوت لاسا را زیر سوال برد، وقتی بازیکن بارسا داور را دچار تردید کرد؟ لطفا صحنه را مجددا بازبینی کنید. در آن صحنه مشکوک، اگر بازیکن بارسا دایو نمی‌کرد، حتی برای یک یا دو قدم به دویدن ادامه می داد و بر داور روشن می‌ساخت که شدت برخورد زانوی حریف با او به گونه ای است که تعادلش را بر هم زده، بر داور واجب می‌شد که به نفع تیم بارسلونا ضربه پنالتی اعلام کند. اما آن شیرجه بی جهت، باعث شد صحت خطا بر داور احراز نشود بلکه او را مردد کند. قانون می‌گوید اگر در چنین صحنه‌هایی صحت خطا (مثل آفساید و پنالتی) بر داور اثبات و احراز نشود، داور باید در میان تردید خود رای به ادامه مسابقه دهد که از این حیث، رای پرز لاسا به ادامه بازی کاملا درست بوده است. تنها وقتی می‌توان گفت داور جانبدارانه رای به ادامه بازی داده که کل سوتهایش در طول مسابقه اشتباه و به ضرر تیم بارسلونا بوده باشد. در حالی‌که بازبینی مسابقه به هیچ وجه چنین ادعایی را تایید نمی‌کند.
اگر خاطرتان باشد در شهرآورد شماره 69 پرسپولیس – استقلال مرتضی کریمی، کمک داور دربی، گل محمد نوری را آفساید اعلام کرد.  در حالی که تصاویر نشان می‌داد بازیکن سرخ پوش در موقعیت آفساید قرار نداشت. وقتی از کریمی علت اعلام آفساید را جویا شدند، گفت، در آن صحنه مردد بودم. این اظهارات واکنش حسین عسکری را در پی داشت. او در گفت و گو با ایسنا، کریمی را نه به خاطر اشتباه در تشخیص صحنه ، بلکه به خاطر اینکه در میان تردیدش رای به ادامه مسابقه نداده بود، نکوهش کرد. زیرا به گفته عسکری قانون تصریح می‌کند، هرگاه داور در تشخیص صحنه‌ای تردید داشته باشد باید بازی را ادامه دهد. بر این اساس، شما نمی ‌توانید پرز لاسا را به جانبداری و تقدیم برد به تیم رئال مادرید متهم کنید.
سرورانم! نیک می‌دانم قضاوت در چنین صحنه هایی برای من، شما ، تماشاگر و کارشناس کاملا سخت و دشوار است . به همین دلیل اعضای تحریره‌ی یک جریده یا خبرگزاری از آنجا که در برابر همه‌ی اظهاراتشان مسئول هستند، هیچ‌گاه نظراتشان را در اینگونه موارد بی پروا ابراز نمی‌کنند. بلکه ضمن درج نام نگارنده ، در بالا یا زیر دیدگاههایش می‌نویسند «نظرات و دیدگاه‌های اشخاص ، به هیچ وجه به منزله آرای جریده نیست». 
اما موضع گیری و یکپارچگی آرای سایت گل درباره ی الکلاسیکوی دیشب باعث شد این ناچیز چنین برداشت کند که این خبرگزاری در صدد لوث کردن برد رئال و انداختن تقصیر شکست بارسا به گردن داور مسابقه برآمده است .
دوستان عزیزم، شما هنگام بررسی مسائل مربوط به الکلاسیکوها دچار همان اشتباهاتی شدید که اعضای شبکه سوم سیما می‌شوند و از نقطه ای مورد نقد گرفته اید که خیابانی و میرزایی و سایر کارشناسان شبکه سه مورد انتقاد خود شما قرار گرفته‌اند. هرچند قیاس شدت عمل شما با موضع گیری های بی پروا و صریح این شبکه بسیار ناچیز تر و تقریبا مع الفارق است اما مطمئنا تداوم آن اعتبار این خبرگزاری پربیننده را زیر سوال ببرد.
چنین مباد.
توضیح: مطلب فوق قرار بود به عنوان جوابیه به سایت گل ارسال شود . اما با وجود پیگیری‌های بسیار هیچ راهی جهت ارتباط با هیئت تحریریه بخش فارسی سایت گل و ارسال مطالب به آنها، به نگارنده معرفی نشد. از این رو برآن شدم تا مقاله ی حاضر را به سردبیر محترم مرجع خبری رئال مادرید ارسال کنم. پیشاپیش از حسن همکاری گردانندگان این خبرگزاری سپاسگزارم.ادامه مطلب...
بازديد : 528 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

گل‌ها: بنزما 6 – راموس 82 (رئال مادرید)

مسی 18 (بارسلونا)

 

کارت زرد: راموس – کونترائو – موراتا – آربلوئا (رئال مادرید)

والدس – آلوس – پیکه – آلبا – اینی استا – آلکانتارا (بارسلونا)

 

کارت قرمز: والدس (بارسلونا)

 

ترکيب رئال مادرید: لوپز، واران، په په، راموس، کونترائو (آربلوئا)، کاکا (خدیرا)، اسین، مودریچ، کایخون، بنزما (رونالدو)، موراتا

 

ترکیب بارسلونا: والدس، آلوس، پیکه، آلبا، اینی استا، آلکانتارا (آدریانو)، ماسکرانو، بوسکتس، ویا (سانچز)، مسی، پدرو (تیو)

 

 شرح بازي:

 

نيمه اول

 

رئال مادرید 4 روز پیش توانسته بود بارسلونا را از دور رقابت های کوپا دل ری حذف کند و اعتماد به نفس بالایی داشت تا این پیروزی را در خانه خود هم تکرار کند! البته هیچ کدام از دو تیم با انگیزه بالا وارد زمین نشدند چون تکلیف قهرمانی لالیگا تا حدود زیادی مشخص شده است و بازیکنان خود را برای دیدارهای سرنوشت ساز در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حفظ می کردند. مورینیو هم به همین دلیل 5-4 بازیکن اصلی خود را روی نیمکت ذخیره ها نشانده بود. رئالی ها خیلی زود گل اول را به ثمر رساندند و تماشاگران اندک کاتالانی بیش از پیش نسبت به شرایط تیم بحران زده خود نگران شدند! اما بارسا بعد از گل، توپ و میدان را به دست گرفت و رئال را در زمین خود حبس کرد. آنها به راحتی پاس کاری می کردند و توپ را در تمام نقاط زمین می چرخاندند. رئالی ها هم نمی توانستند به توپ برسند و البته به نظر می رسد دستورات تاکتیکی مورینیو هم به آنها اجازه نمی داد زیاد ریسک کنند. بالاخره لیونل مسی از پاس استثنائی آلوس استفاده کرد و گل تساوی و روحیه بخشی به ثمر رساند تا بارسا به بازی برگردد. در این نیمه بارسلونی ها نتوانستند موقعیت گل چندانی روی دروازه لوپز ایجاد کنند و موراتا و بنزما هم می توانستند در دقایق پایانی نیمه اول، گل دوم رئال را به ثمر برسانند اما والدس در مهار توپ ها موفق بود.

 

نيمه دوم

 

بارسلونا نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و باز هم توپ و میدان را در اختیار گرفت و به سمت دروازه لوپز یورش برد: حاصل این حرکات چند موقعیت گلزنی بود که یکی پس از دیگری به هدر رفت. به نظر می رسید بازیکنان بارسا خسته هستند یا از نظر روانی نمی توانند روی بازی متمرکز شوند. رورا هم عملا نتوانست جانشین مناسبی برای تیتو ویلانوا باشد. نبود چابی هم به شدت بارسایی ها را آزار می داد چون نمی توانستند توپ را به خوبی از خط میانی به مسی برسانند. در دقیقه 57 ویا می توانست گل دوم کاتالان ها را به ثمر برساند اما واران با یک تکل استثنائی توپ را دفع کرد. نکته جالب توجه، خطاهای بازیکنان بارسا روی په په بود؛ آنچه در مقایسه با ال کلاسیکو های قبلی کمی عجیب به نظر می رسید! آلبا و آلوس بارها و بارها خط میانی و مدافعان کناری رئال را مقهور حرکات خود کردند اما لایه دوم دفاعی رئال به آنها اجازه نمی داد پاس نهایی را به مسی یا ویا برسانند. واران و راموس هم روز کم اشتباهی را پشت سر گذاشتند. نیم ساعت به پایان بازی، کریس رونالدو به میدان آمد تا بر شمار گل های زده خود در ال کلاسیکوها بیفزاید. او جنب و جوش فراوانی برای گلزنی داشت. در یک صحنه هم موراتا روی پاس عالی په په با والدس تک به تک شد اما ضربه ناامید کننده او با برخورد به دروازه بان اسپانیایی به بیرون رفت. رونالدو هم شانس خود را دو بار از روی ضربات آزاد امتحان کرد: اولی را والدس به کرنر فرستاد و دومی به تیر افقی دروازه خورد و در ریباند هم په په دروازه را کج دید! در نهایت 8 دقیقه قبل از سوت پایان بازی، راموس روی ضربه کرنر مودریچ، گل زد و طرفداران رئال برای یک برد دیگر در برابر بارسلونا در فاصله 5 روز، امیدوار شدند! بارسایی ها یکپارچه حمله می کردند و به دنبال گل تساوی بودند: راموس در یکی از این حملات، آدریانو را در محوطه جریمه سرنگون کرد ولی داور اعتقادی به اعلام ضربه پنالتی نداشت! بازیکنان بارسا به شدت عصبانی شده بودند و داور را تعقیب می کردند و رئالی ها توپ را به چرخش درآورده بودند. درنهایت باز هم لوس بلانکوس پیروز میدان بود تا بارسلونا در آرزوی بازگشت ویلانووا و پایان این کابوس طولانی باشد! گفتنی است بازیکنان بارسا بعد از سوت پایان بازی هم به سمت داور رفته به شدت اعتراض کردند. والدس هم در جریان این اعتراضات با کارت قرمز داور روبرو شد!

 

شرح گل‌ها:

 

1-0 بنزما: آلوس که اخیرا در فاز دفاعی اشتباهات متعددی مرتکب می شود به راحتی به موراتا اجازه سانتر داد و بنزما که پشت مدافعان بارسا جایگیری کرده بود به راحتی دروازه بارسا را از فاصله نزدیک باز کرد.

 

1-1 مسی: آلوس برای جبران اشتباه خود با یک پاس استثنائی مسی را راهی دروازه رئال کرد. مسی هم به راحتی از سهل انگاری راموس سود برد و با یک شوت خشک از داخل باکس پنالتی، لوپز را مات کرد!

 

2-1 راموس: تقریبا همه پذیرفته بودند که این ال کلاسیکو با نتیجه مساوی به پایان خواهد رسید اما راموس روی کرنر ارسالی توسط مودریچ پرش جانانه ای داشت و توپ را دور از دستان والدس به تور دروازه بارسا رساند. پیکه در این صحنه هم به مانند دو گل مشابهی که واران وارد دروازه بارسا کرده، نتوانست مانع ضربه زنی بازیکن رئال شود!


ادامه مطلب...
 •  رئال مادرید با نمایشی فوق‌العاده پا به فینال جام حذفی گذاشت. آنها به شکل خیره‌کننده‌ای در نوکمپ سه بر یک پیروز شدند و در مجموع با برتری چهار بر دو برنده شدند.

  مردان ژوزه مورینیو تاکتیک‌های او را در حد کمال به اجرا گذاشتند و نگذاشتند بازیکنان بارسا موقعیت‌های چندانی بیابند.

  بارسا البته بازی را خوب آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بود که ضربه لیونل مسی با پاس پدرو از زاویه‌ای بسته به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

  اما مادرید بود که گل اول را می‌زد. رونالدو در حرکتی سریع جرارد پیکه را جا گذاشت و تکل پیکه کمی دیر زده شد و به پای کریس برخورد کرد. داور برای رئال پنالتی گرفت و خود رونالدو آن را به گل تبدیل کرد.

  بارسلونا مالکیت توپ را در اختیار گرفت و البته بازیکنان بارسلونا هم از دست آلبرتو اوندیانو، داور مسابقه عصبانی بودند. او یک بار در صحنه مشکوکی که پدرو در محوطه جریمه به زمین خورد خطایی نگرفت و یک بار هم در موقعیتی عالی برای بارسا، ناخواسته سد راه مسی شد.

  مسی در نیمه اول ضربه‌ای ایستگاهی را به شکلی عالی زد اما توپ با اختلافی بسیار اندک به بیرون رفت.

  بارسا در اوایل نیمه دوم موقعیتی عالی یافت اما ضربه سرخیو بوسکتس را دیه‌گو لوپس با واکنشی عالی دفع کرد و سپس آلوارو آربلوا ضربه فابرگاس را از مقابل دروازه برگرداند.

  اما مادرید در دقیقه 59 به گل دوم رسید. سامی خدیرا تحت فشار با پاسی تک‌ضرب آنخل دی‌ماریا را روانه دروازه بارسا کرد. او از پویول به راحتی گذشت و پویول هم لیز خورد. ضربه دی‌ماریا را خوسه پینتو برگشت داد اما رونالدو در برگشت به راحتی آن را گل کرد.

  در حالی که 22 دقیقه به پایان بازی مانده بود رافائل واران، ستاره بازی رفت کار را تمام کرد. او کرنر مسعود اوزیل را با سر به زیر تاق دروازه بارسا کوبید. توپ درون دروازه فرود آمد و به بیرون غلتید.

  طرفداران از بازی تیمشان آشفته شده بودند و یک بار پرتاب مواد محترقه باعث شد بخشی از پارچه‌های تبلیغاتی در ورزشگاه آتش بگیرد.

  بارسا که تلاش می‌کرد از سنگینی شکست بکاهد در دقیقه 90 به گل رسید. آندرس اینیستا که از معدود بازیکنان درخشان بارسا بود توپ را پشت مدافعان برای جوردی آلبا فرستاد و او هم با بغل پا آن را به گل تبدیل کرد.

  فینال سه ماه دیگر بین رئال مادرید و سویا یا اتلتیکو مادرید برگزار می‌شود. البته تب کلاسیکو نمی‌خوابد و دو تیم شنبه باز هم با هم بازی خواهند کرد؛ این بار در لیگ.


ادامه مطلب...
بازديد : 595 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
تیم های بارسلونا و رئال مادرید امشب مسابقه برگشت خود در مرحله نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا را برگزار می کنند.

بازی رفت این دو تیم با تساوی 1 بر 1 به پایان رسیده و بازی امشب تکلیف تیم فینالیست را روشن می کند. 

بارسا امشب میزبان رئال است و با این ترکیب وارد زمین شده است: 

پینتو، آلوز، پویول، پیکه، آلبا، بوسکتس، ژاوی، اینیستا، فابرگاس، پدرو، مسی

ترکیب رئال به شرح زیر است: 

لوپز، آربلوا، واران، راموس، کونترائو، خدیرا، آلونسو، رونالد، اوزیل، دی ماریا، هیگواین

گزارش زنده این بازی پیش روی شماست:

دقیقه1:  پاس خطرناک پدرو به مسی و ضربه مسی که با اختلاف ناچیز راهی اوت شد. چیزی نمانده بود بارسا در بدو امر به گل برسد. 

دقیقه 3: سانتر خطرناک بازیکنان بارسا و کرنر برای این تیم.

بازی با برتری بارسا دنبال می شود. 

در بازی امشب تساوی بدون گل به صعود بارسا منجر می شود. تساوی 1 بر 1 کار را به وقت اضافی می کشاند و تساوی 2 بر 2 رئال را فینالیست می کند. 

دقیقه7: پاس در عمق راموس را پینتو با خروج به موقع، قبل از مهاجم رئال از آن خود کرد. 

در بازی امشب 90هزار نفر بارسایی و 500 نفر رئالی در جمع تماشاگران حاضر در ورزشگاه حضور دارند!
دقیقه 11: کرنر برای بارسلونا. 

کرنر بارسا بی نتیجه ماند. 

دقیقه 12: ضد حمله رئال مادرید با پیشروی رونالدو و خطای پیکه، به پنالتی برای رئال منجر شد. 


گل برای رئال مادرید. رونالدو ضربه پنالتی را به گل بدل کرد.


دقیقه 17: ضربه آزاد رئال راهی اوت شد.

دقیقه 20: شوت کریس رونالدو از روی دروازه بارسا راهی اوت شد. 

دقیقه 25: پاس خطرناک بازیکنان بارسا را دفاع رئال در محوطه شش قدم برگرداند.

دقیقه 26: ضدحمله کریس رونالدو با تکل دفاع بارسا بی نتیجه ماند. 

دقیقه 28: پاس دقیق دی ماریا در موقعیتی خطرناک به هیگواین رسید ولی او در آفساید بود. 

دقیقه 30: مهاجمان بارسا قدر پاس خوب دنی آلوز را ندانستند. 

دقیقه 31: هجوم همه جانبه رئال مادرید با خودخواهی رونالدو بی نتیجه ماند. رونالدو می توانست به اوزیل پاس بدهد. 

دقیقه 33: سانتر خطرناک دنی آلوز با خروج خوب لوپز خنثی شد. لوپز توپ را از آن خود کرد. 

دنی آلوز یکی از بازیکنان خوب بارسا تا به این جا بوده است.

دقیقه 34: پدرو به نحو مشکوکی در محوطه جریمه رئال توسط ژابی آلونسو سرنگون شد ولی داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. 

دقیقه 35: داور بازی ناخواسته مانع حرکت مسی شد و بازیکنان بارسا به او اعتراض کردند!

سرعت بازی بسیار بالاست و بازیکنان بارسا سخت در تلاشند تا به گل تساوی برسند. 


دقیقه 36: شوت رونالدو را از گوشه چپ محوطه جریمه، پینتو دفع کرد. 

دقیقه 37: آربلوا پشت محوطه جریمه رئال اینیستا را سرنگون کرد: خطا برای بارسا و اخطار برای آربلوا. ضربه آزاد برای بارسا.

دقیقه 39: ضربه آزاد مسی به شکلی بسیار خطرناک از کنار دروازه رئال راهی اوت شد. 

دقیقه 40: ضدحمله برای رئال: حضور همه جانبه رئالی ها در اطراف محوطه جریمه بارسا، نهایتاً به یک اخطار برای کارلوس پویول منجر شد. پویول رونالدو را سرنگون کرده بود. 

دقیقه 41: سانتر رئالی ها به شکل خطرناکی از جلوی مهاجمان این تیم و دروازه بان بارسا راهی اوت شد. 

تماشاگران بارسا دائماً نور لیزر را بر روی صورت کریس رونالدو می اندازند.
دقیقه 43: کرنر برای بارسا. 

کرنر بارسلونا بی فایده از دست رفت.

از تیکی تاکای بارسا در این بازی نیز مثل ال کلاسیکوهای اخیر خبری نیست. 

کارلوس پویول در قلب دفاع بارسا متزلزل نشان می دهد. 

داور سوت پایان نیمه اول را به صدا درآورد. 
***


با سوت اوندیانو ماینکو، نیمه دوم بازی آغاز شد

دقیقه 46: بارسا از راست به چپ حمله را آغاز کرد. 

دقیقه 47: مسی یک تنه به قلب دفاع رئال زد اما در کمند سه رئالی گرفتار شد. 

دقیقه 48: رونالدو از چپ اقدام به سانتر کرد اما تکل به موقع دنی آلوز، او را ناکام گذاشت. 

دقیقه 49: پاس پشت دفاع از بازیکنان رئال به کونترائو رسید ولی ضربه او ضعیف بود و پینتو در دو مرحله، شوت او را مهار کرد. 

رئالی ها انگار قصد ندارند در زمین خودشان دفاع کنند. آنها بیشتر از نیمه اول پیشروی می کنند. 

دقیقه 52: سه شوت پی در پی از بازیکنان بارسا، از داخل و خارج محوطه جریمه، و نهایتاً دفع عالی از لوپز دروازه بان رئال. کرنر برای بارسا. 

کرنر بارسا بی ثمر ماند. 

فشار بارسا به مراتب افزایش یافته است. کاتالونیایی ها نمی خواهند در خانه حذف شوند. 

دقیقه 55: رونالدو از سمت چپ وارد محوطه جریمه بارسا شد و شوت او به کرنر برای رئال منجر شد. 

کرنر رئالی ها با ضربه سر پیکه دفع شد. 

حالا رئالی ها جلو کشیده اند و به حریف فشار می آورند!

در قلب خط میانی بارسا، اینیستا به مراتب بهتر از ژاوی بازی کرده است. 

دقیقه 57: کرنر بارسلونا با شوت اینیستا و دفع دفاع بارسا توام شد. 

دقیقه 58: گل دوم برای رئال مادرید! ضد حمله رئال مادرید با حرکت اسنثتایی دی ماریا و شوت او همراه شد، پینتو توپ را دفع کرد ولی در ادامه، کریس رونالدو صاحب توپ شد و با خونسردی دروازه بارسا را باز کرد. بارسلونا باید سه گل بزند تا صعود کند. این بازی دیگر تحت هیچ شرایطی به وقت اضافه نخواهد کشید. 

دقیقه 60:  رئالی ها با اقتدار در میانه میدان و بسیار دورتر از آستانه محوطه جریمه شان مستقر هستند. 

رونالدو با دو گلی که امشب زد، در 6 بازی اخیر رئال و بارسا، 8 گل زده است.

دقیقه 62: پینتو با خروج به موقع، مانع از رسیدن رئالی ها به گل سوم شد. 

دقیقه 63: پدرو در محوطه جریمه رئال زمین خورد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. 

دقیقه 64: پاس پشت دفاع مسی را لوپز با خروج به موقع جمع کرد.

دقیقه 65: بارسلونا ناامیدکننده است!

هت تریک رونالدو در بازی امشب به معنای تحقیر تمام عیار لیونل مسی خواهد بود. 

دقیقه 68: گل سوم برای رئال مادید! واران با ضربه سر توپ ارسال شده از نقطه کرنر را با یک هد زیبا وارد دروازه بارسا کرد. واران توپ را به زیر طاق دورازه پینتو کوبید. او در بازی رفت هم گل زده بود. 


دقیقه 70: کایخون به جای هیگواین وارد زمین شد. به این ترتیب رونالدو به نوک حمله می رود. 

دقیقه 71: پدرو از بازی خارج شد و تیو وارد زمین شد. 

جای خالی تیتو ویلانووا بر روی نیمکت بارسا سخت احساس می شود!

دقیقه 72: مسی یک تنه به قلب دفاع رئال زد اما باز هم ناکام ماند. 

ضد حمله برای رئال؛ اما کریس رونالدو تنها بود!

دقیقه 73: ژاوی از زمین خارج شد و تیاگو جانشین او شد. 

دقیقه 74: ضدحمله بازیکنان رئال با نلاش مدافعان بارسا جمع شد. 

هر آن احتمال دارد رئال مادرید در یکی از ضد حملاتش به گل چهارم برسد.

دقیقه 76: رئالی ها در جلوی محوطه جریمه شان متراکم شده اند و چشم به ضد حملات دوخته اند. 

دقیقه 77: کرنر برای بارسلونا.

کرنر بارسا بی ثمر بود. 

دقیقه 78: بازیکنان بارسا پشت محوطه جریمه رئال خیمه زده اند. 

تیو پشت دفاع رئال صاحب توپ شد ولی او در آفساید بود. 

دقیقه 79: په په به جای مسعود اوزیل وارد زمین شد. 

اگر رئالی ها یک گل دیگر بزنند، مورینیو می تواند به جبران شکست 5 بر صفر در اولین ال کلاسیکوی خودش امیدوار باشد!

دقیقه 80: 9 رئالی و 7 بارسایی در آستانه محوطه جریمه رئال!

دقیقه 82: ضد حمله برای رئال: کریس رونالدو از راست وارد محوطه جریمه بارسا شد. شوت او توسط پینتو راهی کرنر شد. 

دقیقه 83: کرنر رئالی ها بی ثمر ماند. اسین به جای ژابی آلونسو وارد زمین شد.

تعویض های دوم و سوم مورینیو نشان داد که او به نتیجه 3 بر صفر قانع است. 

دقیقه 85: رئالی ها به شکل عجیبی در زمین بارسا پرتعدادند!

دقیقه 86: داوید ویا در آفساید.

دقیقه 87: ضربه اینیستا از داخل محوطه جریمه رئال، به شکل خطرناکی از جلوی پای پیکه جلوکشیده عبور کرد و راهی اوت شد. 

دقیقه 89: گل برای بارسلونا. پاس پشت دفاع اینیستا به جوردی آلبا رسید و او سرضرب توپ به زمین نرسیده را وارد دروازه لوپز کرد. رئال مادرید 3 - بارسلونا 1 

داور چهارم سه دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد. 

دقیقه 92: بازی بدون حادثه خاصی دنبال می شود. 

دقیقه 93: پاس در عمق پیکه برای داوید ویا، بی نتیجه از دست رفت. 

داور سوت پایان بازی را به صدا درآورد و رئال مادرید به فینال کوپا دل ری رفت. 


ادامه مطلب...
بازديد : 515 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

تاکتیک مورینیو برای مهار مسی یک قفس است.مسی در قفس گیر خواهد کرد

به گزارش مارکا، سیستم یارگیری که مورینیو برای مسی در نظر دارد مثل یک قفس است. این تکنیک در بازی رفت کوپا دل ری کاملاً جواب داد و حتی بعد از سوت پایان، مورینیو بازیکنانش را به خاطر اجرای تاکتیکش ستود. این تاکتیک این گونه است که نباید بگذارند مسی صاحب توپ شود و اگر هم شد سریعاً بازی او را خراب کنند. این همان تاکتیکی است که هفته پیش آلگری هم از آن سود برد. او به مکسس، آباته، آمبروسینی، دانته و کونستانت دستور داده بود که وقتی مسی پاس دریافت کرد، دور او حلقه بزنند. این تاکتیک مسی را از جریان بازی کاملاً حذف کرد.ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:عمومي,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|مسی,در,قفس,گیر,خواهد,کرد, مسی در قفس گیر خواهد کرد,
بازديد : 505 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

بالاخره سوت آغاز این جنگ دیدنی به صدا در می آید.

همین ابتدای بازی استارت فوق العاده رونالدو، پیکه رو جا میگذاره، اما با تکل پیکه ضربه آزاد چسبیده به محوطه جریمه، و کارت زرد برای پیکه در دقیقه 2 بازی؛ ضربه آزاد دیدنی رونالدو و واکنش عالی پینتو...
باز هم حرکت از رونالدو، کاپیتان امشب رئال، از سمت چپ و سانتر او که کرنر برای رئال رو به دنبال داره، رئال بازی رو خوب شروع کرده و جو فوق العاده سنگینی در برنابئو حاکم است.
بارسا با پاس کاری های خوب خود قصد در اختیار گرفتن بازی رو داره؛ هجوم بارسا با مسی... اما آفساید.

دقیقه 9 بازی، سانتر اسین، توپ به پای آلبا می خوره و پینتو به خوبی توپی که تغییر مسیر داد رو به کرنر می فرستد؛ دومین کرنر بازی برای رئال که حاصلی هم نداشت.

دقیقه 11؛ حرکت بارسا با مسی و فابرگاس، موقعیت خطرناک داخل محوطه جریمه رئااال... و باز هم آفساید.

دقیقه 13؛ ضد حمله بارسا با مسی، پاس به اینیستا، پاس فوق العاده اینیستا پشت دفاع برای آلبااا... اما ضربه ضعبف آلبا که با اختلاف به بیرون میره.

دقیقه 15؛ کارت زرد برای کاروالیو، به خاطر خطا به روی فابرگاس.

دقیقه 19؛ ژاوی توپ رو لو میده، پاس در عمق آلونسو به بنزما، سانتر بنزماا، اما توپ در موقعیتی خوب از روی سر رونالدو رد میشه.
دقیقه 21؛ خطا پشت محوظه رئال روی اینیستا، ضربه آزاد رو ژاوی خیلی عالی میزنه، اما تیر دروازه به کمک لوپس و رئال میاد در این صحنه... عجب سرعتی داره بازی.

حرکت خوب بارسایی ها، پاس در عمق خوب به پدرو، اما لوپس بیرون میاد و توپ رو در اختیار میگیره.

اشتباه مرگ باااار کاروالیو، پاس به عقب اشتباه،فابرگاس دروازه بان رو جا میذااااره ،پاس به ژاوی، دروازه خاااالی، ضربه ژااااوی، اما واران رئال رو نجات میده این بار و توپ رو به شکلی استثنایی از روی خط دور میکنه؛ این بهترین فرصت بازی بود که نصیب بارسا شد.

دقیقه 26؛ پاس کاری خوب رئالی ها، پاس عاالی کایخون به بنزما، بنزما رو هوا ضربه رو میزنه و توپ به شکلی خطرناک به کنار دروازه پینتو بر خورد میکنه.

دقیقه 30؛ پاس عااای اوزیل پشت دفاع برای کایخون، اما استپ بد کایخون، موقعیت خوبی رو از رئال میگیره.

حرکت دنی آلوز، خطای رونالدو پشت محوطه به روی آلوز... اعتراض بارسایی ها برای دادن کارت زرد به رونالدو که این اتفاق نمی افته؛ اگر رونالدو کارت زرد بگیرد، بازی برگشت دو تیم را از دست خواهد داد.

ضربه آزاد مسی، اما توپ از بالای دروازه به بیرون میره.

 حرکت اسین، سانتر او و باز هم برخورد توپ به آلبا و کرنر سوم بازی برای رئال مادرید که باز هم از دست میره.

دقیقه 35؛ پاس کاری خوب رئالی ها، پاس عاااالی اسین برای کایخون، اما سانتر کایخون رو در یک موقعیت فوق العاده رو دنی آلوز برگشت میده تا این فرصت خوب هم از دست رئال بره.

دقیقه 38؛ پاس بلند خوب رونالدو به اوزیل، 2 در برابر 2، پاس اوزیل... حرکت بدون توپ بنزما، توپ به کایخون میرسه، اما شوت آرام کایخون رو دفاع بارسا برگشت میده.

هر دو تیم خوب حمله می کنند و خوب هم ضد حمله می خورند... ولی بازی کماکان بدون گل، اما پر از موقعیت گل.

دقیقه 41؛ خطای کایخون به روی آلبا و کارت زرد برای کایخون.

واران هم امشب در خط دفاع رئال فوق العاده ظاهر شده و تک تک توپ ها رو به خوبی دور کرده و به کمک تیمش آمده و به شدت هم مورد تشویق برنابئو قرار گرفته امشب.

دقیقه 45؛ یک و دوی خوب رونالدو با اوزیل، اما پاس اوزیل رو پیکه در آخرین لحظه قطع میکنه و جلوی یک موقعیت خوب رو می گیره و اینجا هم سوت پایان بازی  در نیمه اول؛ بدون گل مساوی؛ فعلاً!

شروع نیمه دوم؛

دقیقه 50؛ گگگللل؛ بارسلونا 1 - 0 رئال مادرید؛ بالاخره اشتباهات فردی رئالی ها کار دستشون داد و اشتباه کایخون در دفع توپ، فابرگاس با پاس خوبی که دریافت می کنه تک به تک میشه و دروازه لوپس رو به راحتی باز می کنه.

با شروع نیمه دوم فشار بارسا بیشتر و بهتر شده؛
دقیقه 55؛ باز هم پاس پشت دفاع عالی برای فابرگاااس، اما واران باز هم به داد دفاع تیمش میاد و توپ رو از جلوی فابرگاس دور می کنه.

پاس خوب برای مسی... و آفساید؛ تصاویر تلویزیونی نشان می داد که آفساید درست نبوده.

دقیقه 57؛ مودریچ اولین تعویض بازی و رئال مادرید، به جای کایخون.

دقیقه 60؛ پاس کاری بازیکنان رئال پشت محوطه بارسلونا، سانتر اسیییین، اما رونالدو توپ رو از دهانه دروازه با سر به بیرون می فرسته... عجب فرصتی از دست رفت برای مادرید.

فرصت دیگری برای بارسلونا، ضربه دنی آلوز از گوشه محوطه رئال، و لوپس توپ رو دور می کنه.

دقیقه 63؛ تعویض دوم بازی برای رئال مادرید؛ هیگواین به جای بنزما، ببینیم او چه خواهد کرد.

دقیقه 66؛ باز هم رئال مادرید، پاس خوب خدیرا به اوزیل پشت سر آلبا، سانتر زمینی اوزیللل، فرصت برای رونالدوووو، اما تکل فوق العاده پیکه دروازه بارسا رو نجات میده و کرنر برای رئال.

دقیقه 69؛ فرصت برای بارسلونا و آلوز، فضای خوبی داره آلوز، سانتر او برای فابرگااااس، اما توپ رو به بالای دروازه میزنه.

دقیقه 70؛ موقعیت برای رئال، پاس خوب اوزیل به مودریچ، می چرخه و ضربش رو میزنه که توپ بلوک میشه.

دقیقه 71؛ خطای آلوز روی رونالدو و کارت زرد برای آلوز.

دقیقه 72؛ ضد حمله عااالی برای بارسلونا، فرار خوب پدرو، تک به تک با لووووپس، اما ضربه پدرو از کنار تیر عمودی سمت چپ به بیرون میره. بهترین فرصت بارسا در نیمه دوم برای گل دوم!

دقیقه 75؛ اولین تعویض بارسا؛ پدرو که لحظاتی قبل فرصتی عالی رو از دست داد، جای خودشو به الکسیس میده.

دقیقه 78؛ اشتباه خدیرا، الکسیس توپ رو میگیره، پاس به مسی... گل، اما به درستی آفساید گرفته میشه.

دقیقه 80؛ پاس چیپ عالی به مسی، این بار آفساید نیست، اما خروج خوب لوپس اجازه گلزنی به مسی رو نمیده.

 دقیقه 81؛ گگگگگللللل؛ رافائل وارااان، فوق ستاره 19 ساله امشب رئال گل رو میزنه، سانتر اوزیل، و ضربه سر این مدافع پیش تاخته با قدرت درون دروازه پینتو قرار میگیره.

باز هم رئال حمله می کنه در این لحظات، اوزیل وارد محوطه میشه، پاس خوب او به بیرون، اما باز هم دفاع بارسا اجازه نمیده توپ به رونالدو برسه.

دقیقه 84؛ زننده گل بارسا، فابرگاس جای خودش رو به تیاگو میده.

فشار بازی خیلی بالاست و هر لحظه ممکن یکی از دو تیم دوباره به گل برسند.

دقیقه 88؛ پاس خوب برای آلبااا، شوت سر ضرب آلبا با روی پا، اما واکنش عالی لوپس که انصافاً امشب شب خوبی رو پشت سر گذاشت در غیاب ایکر مقدس مادریدی ها.

دقیقه 89؛ کارت زرد برای آلونسو.

3 دقیقه زمان تلف شده برای نیمه دوم در نظر گرفت گلوس گومز.

اگر تعریف ما از فوتبال بر اساس این بازی باشه، باید بگم ما در ایران از نعمت خیلییییی بزرگی محروم بودیم و هستیم تا امروز!!

دقیقه 90+2؛ کرنر برای رئال از حرکت اوزیل؛ سانتر اوزیییل و باز هم تکرار کرنر.

فرصت در آخرین لحظه برای رئال مادرید، پاس خوب برای اوزیییییل، شوت محکم اوزیل، اما پویول خودشو به جلوی توپ پرتاب میکنه و تمام؛ سوت پایان بازی به صدا در میاد و این ماراتن 94 دقیقه ای، 1 - 1 مساوی به پایان میرسه؛ بی نظیر بود!


ادامه مطلب...
بازديد : 965 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
گروه سنگنوردی لوکوموتیو سولدوز در مسابقات سنگنوردی بولدرینگ استان به مقام دوم رسید

در این مسابقات که با حضور شهرستاهای ارومیه -میاندوآب-تکاب-مرند و گروه سنگنوردی لوکوموتیو سولدوز در سالن غدیر ارومیه برگزار شد علی احمدی عضو گروه لوکوموتیو با امتیاز بسیار نزدیک نسبت به نفر اول به مقام دوم رسید.

گروه سنگنوردی لوکوموتیو سولدوز با 4 سنگنورد(علی احمدی-فرهاد اقدسی-رضا محمودی و صابر رحیمی)در این مسابقات شرکت نمود.

گروه سنگنوردی لوکوموتیو سولدوز برای نخستین بار به با معرفی نامه گروه سنگنوردی لوکوموتیو و با تی شرتهای یک دست در این مسابقات شرکت نمود.رئیس هیت کوهنوردی نقده:اگر 10 میلیون بودجه داشته باشم،یک ریال به سنگنوردی نمیدهم!!!!

مگر ما بیمار هستیم که برای انجام کارهای ورزشی به درمانگاه بروییم؟

جناب رئیس حاظر هستید فرزند خود را با هشت و کارابین مستحلک سالن نقده که متعلق به بیست سال پیش است به بالای دیواره بفرستید؟

گزارش فعالیت هیئت کوهنوردی نقده در ماه ها و سالهای اخیر چه بوده است؟شب مانی در سبلان؟

مسابقات سنگنوردی قهرمانی استان آذربایجان غربی با حضور شهرستان های ارومیه-نقده-تکاب-میاندوآب و مرند(از آذربایجان شرقی؟!!!؟؟!!!)برگزار شد.حضور شهرستانی از استان آذربایجان شرقی در مسابقه استان ما در نوع خود جالب بود.مسئولان هیئت کوهنوردی استان آذربایجان غربی وقتی دیدند 5 ماه پیش مسابقه ای که قصد برگزاری آن را داشتند به دلیل عدم حضور شهرستانها به خاطر تعطیلی 90%دیواره های استان ونیز اقدام مضحک دوستان در اعزام تیم استان به مسابقات پلور که تیم 4 روز زودتر به محل مسابقه اعزام شده بود اینبار بادعوت از تیم های استان های دیگر خواستند به هر نحو ممکن مسابقه ای برگزار کنند تا بی کفایتی  خود در تعطیلی دیواره های استان را اینگونه پنهان کرده باشند.

با نگاهی گذرا به وضعیت سنگنوردی در استان به راحتی میتوان دید که در میان  10شهر ارومیه-نقده-ماکو-مهاباد-خوی-پیرانشهر-تکاب-سردشت-میاندوآب و بوکان که دارای دیواره سنگنوردی میباشند تنها  3 شهر فعال میباشد.که آن هم فقط در ارومیه سالن بولدرینگ وجود دارد والبته دیواره بلند ارومیه هم به خاطر بی کفایتی دوستان هیئت استان به تسخیر هیئت تیر اندازی در آمده است.که عملا مرکز استان ما چندین سال است دیواره بلندی ندارد.از میان سایر شهرستان ها نیز هیچ کدام دیواره بولدرینگ ندارند و دیواره های تازه نصب شده نیز به جز دیواره میاندوآب ، به صدقه سری بی کفایتی مسئولان به خاطر ابعاد کم و غیر استاندارد هیچ گاه نخواهد توانست سنگنوردی در خود بسازد.

حال هیئت کوهنوردی استان به جای رسیدگی به وضعیت سنگنوردی مُرده و راکد استان و تحقق وعده های پوشالی خود.به دنبال این است که هر طور شده ده ، بیست نفر ولو از استانهای دیگر را یکجا جمع کند و بگوید که بعله ما هم هستیم.

دوست خوب ما جناب آقای آزادی-رئیس هیئت کوهنوردی استان آذریایجان غربی شما که در طول برگزاری مسابقه فقط در هنگام صرف شام در رستوران به چشم خوردید.پس چه شد وعده دیواره بولدرینگ شهرستان نقده؟جایگاه شهر محمد اوراز در تشکیلات شما کجاست؟حاظر هستید فرزند خود را با هشت و کارابین مستحلک سالن نقده که متعلق به بیست سال پیش است به بالای دیواره بفرستید؟

شما که 3 سال پیش با وعده پوشالی ماه ها ما را به پای مسئولان ونماینده  شهر انداختید.اکنون چه جوابی دارید؟

با چه رویی مسابقات بولدرینگ برگزار میکنید زمانی که هیچکدام از شهرستانهایتان دیواره بولدرینگ ندارند!!!

برای سنگنوردی استان که روزی در اردوهای تیم ملی نفر داشت و امروز 10 نفر سنگنورد برای برگزاری مسابقه در آن پیدا نمیشود چه جوابی دارید؟کدام تک ریال را برای شهرستانهای خود هزینه کرده اید؟

یا اگر کرده اید مثل شهرستان نقده صرف خوش گذرانی و گردش دوستان رئیس هیئت و در چادر خوابیدن و لذت بردی آنها شده است.ماکه چیزی جز وعده وعید های پوشالی از انسانهای پوشالی که زیر مجموعه شما در نقده هستند ندیده ایم.

چگونه است رئیس هیئت شهر نقده جرأت میکند به ورزشکاری که شب و روز زحمت میکشد و عرق میریزد بگوید:اگر 10 میلیون بودجه داشته باشم یک ریال به شما نمیدهم!!!!

مگر ورزشکار قاتل است که این ادبیات برای او به کار میرود؟یا خدایی نکرده در سبلان شب مانی داشته است؟چرا یک سنگنورد برای گرفتن معرفی نامه باید سه روز این طرف  و آن طرف برود؟مگر ما بیمار هستیم که برای انجام کارهای ورزشی به درمانگاه بروییم؟

آقای آزادی کی به شهرستانها خود سر زده اید تا بپرسید چرا این همه دیواره سنگنوردی تعطیل شده؟کی تجهیزات سالن نقده را دیده اید تا بدانید یک عده جوان جان خود را بر روی تجهیزاتی میگذارند که سالهاست مستهلک شده اند.آیا به این اعتقاد دارید که قیامتی هم هست؟

گزارش فعالیت هیئت کوهنوردی نقده در ماه ها و سالهای اخیر چه بوده است؟شب مانی در سبلان؟

شما هیئت کوهنوردی هستید یا هیئت کاچکار نوردی بانوان؟بیایید نصف آن وقتی که با بانوان در کاچکار سپری میکنید را صرف احیای کوهنوردی و سنگنوردی مُرده ی  استان بکنید.

سخنم را با این جمله از سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) به پایان میرانم:

اگر دین ندارید لااقل مردمی آزاده باشد.

روز اول که شروع  به نوشتن این وبلاگ کردم هدفم این بود که جایی داشته باشم تا بتونم حرفامو به جامعه کوهنوردی نقده بزنم.این روز ها که کل کل و مقاله نویسی در روزنامه های شهر مخصوصا روزنامه کم مخاطب و بی محتوای تپش قلم که اخیرا آلت دست تازه واردهایی شده که قصد تخریب پیشکسوتان و قهرمانان شهر رو داشتن بدون اینکه بشه جوابی به این مقاله ها داد.

(خوبی وبلاگ اینه که میشه نظرات و جوابهای مختلف رو گرفت.نه اینکه مقاله ای منتشر کنیم و محو بشیم.)

در آخر از همه دوستانی که در مورد این پست نظر دادن چه نظر خصوصی و چه از طریق تماس تلفنی و...
از کسایی که حمایت کردن ممنونم از اونهایی هم که مخالفت و یا انتقاد کردن هم بی نهایت سپاسگذارم.
در این مدت و همچنین چند وقت پیش نظری پر از توهین و فهش بهم رسید حقیقتا این نظر خیلی خوشحالم کرد چون نشون میداد این مطلب به گوش کسایی که باید میرسید رسیده.و حرفای بیشرمانه دوستان نسبت به بنده و عده ای از مربیان و کوهنوردان  شهر که برخواسته از شخصیت آلوده و شناخته شده این نفرات هست من رو به این نتیجه رسوند که حرفام و نوشته هام به اندازه ای تاثیر گذار و مهم بوده که مخاطب های خاص رو به واکنش وا داشته و اون جایی رو که باید میسوزونده رو سوزونده.
به امید روزی که کوهنوردی نقده جوی پاک و صمیمی رو به خودش ببینه.و کسایی که ما اونها رو شناسنامه کوهنوردی نقده وحتی ایران میدونیم  برای هدایت و حمایت جوانان علاقه مند و مشتاق سولدوز پر افتخار آستین همت بالا بزنن.
یا حق.


ادامه مطلب...
دیواره بیستون _ صعود از مسیر هاری رست_


mn1gkirfys5zjsfm2k.jpg

کلاهک ماکو _ صعود مسیر ماکویی ها و تمرین روی مسیر تبریزی ها_

rrnca1wd5klal3x7jv.jpg


- وحید جباری

vp1ks5jx8qe1avnkb16e.jpg

- علی احمدی

hg0d2r2c278ge98icvc.jpg

- رضا محمودی

sn6u2is2nzzx5wxuxps5.jpgبیــــــــستــــــون؛

صعود:

qvctsuxr3t9vo0u5t5se.jpg

اولین تجربه دیواره نوردی رضا مصادف شد با صعود دیواره بیستون:

k4kkm5cps8zbrmrpf8r.jpg

lmlghaxliv94iv1q5yf8.jpgکــــلاهـــــــک مـــــــــــاکـــو؛


این عکس زیبا شاهکار عکاسی خودم:

علی در طول اول مسیر:yogrlj33evbsxm8t6xp.jpg

من:

q0lnnpnv1cllw4lna4.jpg

علی در طول سوم مسیر:

l06d5rp37ele137zi2v.jpg

رضا در حال تلاش روی مسیر تبریزی ها:

et58y4ub8x62b673bcz8.jpg

تلاش:

2wvoq2xerb3ylw58h8.jpg

استراحت + نهار(سیب زمینی آب پز):

k5nv8k52jj0mqwd7cin.jpg

تاپ:

cnxruw7gd4cxw03888oe.jpg


مگه ما سنگنوردا دل نداریم؟


8buagxtjifssi7tr2alz.jpgادامه مطلب...
بازديد : 607 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
اعضای تیم(عکاس:های بای):

89hndqyvy7rggbkzyjl.jpg

wlxuvuq0tt95vg5l86r.jpg
ادامه مطلب...
بازديد : 751 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

 

تنفسی دوباره . . .

 

  چندی پیش شهرمیاندوآب میزبان یکی از مسابقات سنگنوردی قهرمانی استان بود با ورود به سالن مسابقه ومشاهده دیواره سنگنوردی تازه تأسیس این شهرستان همه چشم ها خیره شد !دیدن این دیواره که عکس آن را دربالا می بینید باعث شد تا همه آفرین بگویند به همت کوهنوردان و مسئولان ورزش این شهرستان.حال پس از احداث یکی از بزرگترین مجموعه های بولدرینگ کشور در ارومیه و تخصیص اعتبار احداث سالن اختصاصی سنگ نوردی در این شهر و ادامه پروسه سنگنوردی در میاندوآب که با احداث دیواره های بولدرینگ همراه خواهد بود ، و مشاهده وضعیت اَسَف ناک سنگنوردی و کوهنوردی در نقده که به گفته آقایان روزی(روزی!)قطب کوهنوردی ایران بود ، ای کاش های زیادی در دلم افتاد . . .ای کاش نام محمد اوراز را رها کنیم و به راه او بچسبیم ، ای کاش باور کنیم که دیگر از محمد اوراز و اکبر مهدیزاده  خبری نیست تا برایمان صعودهای 8000 متری  اجرا کنند ، دیواره احداث نمایند ، کلاس رایگان بگذارند ، نفر به تیم ملی انتخاب کنند و بسته بندی کرده ودر قله تقدیم ما کنند ، کاش باور کنیم که دیگر سالهاست کسی از این شهر قله 8000 متری صعود نمیکند ! تا کی میخواهیم خاطرات باهم بودن با این قهرمانان را به هم دیگر تعریف کنیم و به خودمان ببالیم؟ و بگذاریم عده ای عقده ای معلوم الحال سـُـکـّــان داری کنند و هواهای نفسانی خود را با بودجه ورزش ارضا  کنند!؟!کاش باور کنیم شهرهایی که ادعا میکنیم ما کوهنوردی وبه اصطلاح گره هشت  را به آنها یاد داده ایم دارند غوغا میکنند.تا کی میخواهیم به خودمان تلقین کنیم که هیچ کس کوهنورد نیست و فقط مــا هستیم و مـــا . . .کی میخواهیم دست از صعودهای مکرر  بانوان به تپه ها اطراف دست برداریم؟کی میخواهیم کـــتری سیاه و قابلمه آبگوشت را زمین بگذاریم و به جایش طناب و اسلینگ برداریم؟کاش باور کنیم مدرسه به اصطلاح هیمالیا نوردی ما هیچ آقایی را هیمالیایی نکرد ، چه برسد به خانوم !کاش باور کنیم اردوی هیمالیا نوردی در جنگلهای سرشاخان و تپه های بابا حسن مفهوی ندارد جز . . . !کاش باور کنیم آنها که دارند مسیرهای جدید در هیمالیا باز میکنند هیچ وقت مدرسه ای نداشته اند !! کاش باور کنیم مدرسه" هی  ما  لی  یا "  نوردی ما دوازده سال است دارد گره هشت یاد میدهد!ای کاش و ای کاش و ای کاش، دلهایمان هم مانند چشمه هایی که به خاطرشان ساعت ها کوهپیمایی میکنیم صاف و زلال بود تا به جای جنگ و جدال برسر قدرت و مقام، فکری به حال کوهنوردی و سنگنوردی مـُرده ی شهرمان کنیم که به جای ساعت ها بحث برای تخریب دیگران ثانیه هایی به فکر زنده کردن کوهنوردی و رونق دادن به سالن سنگنوردیمان باشیم.کاش بدانیم و باور کنیم که ما خوابیم و دیگران دارند می تازند و از این آب گل آلود ماهی میگیرند و از خامی و بی لیاقتی مسئولان امر نهایت استفاده را میبرند و دور و بر آنها را گرفته اند و میمکند و میمکند؛کاش کسی بود و به حال ما میسوخت، کاش بزرگان ما از دور شاهد قطره قطره آب شدن کوهنوردی شهرشان نبودند .کاش کسی فرق کوهنوردی و شکار را به آقایان یاد میداد تا شاید قفل کمد ها باز شوند و صدای تیر و تفنگ جای خود را به نوای کرامپون واسلینگ بدهد ، کاش بدانند یک شهر از دم تیر میگذرد تا یک عده کباب کبک نوش جان کنند و هر که خواست حرفی بزند :  نه سـر پــیــاز است و نه تــــه پــیــاز . . .

کاش باور کنیم که :

به خدا اوراز این را نمیخواست . . . . . . . . . .

 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:هنر و ادبیات,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|دیواره,میاندوآب, دیواره میاندوآب,
بازديد : 732 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 ترجمه و تنظیم : وحید جباری

ـ رول ها به دو بخش تقسیم می شوند :

1-     رول های چسبی

2-     رول های گوه ای

 

1- رول های چسبی

رول هایی می باشند فولادی یا از آلیاژ آلومینیوم که بوسیله یک ماده شیمیایی (چسب ) در داخل سوراخی که از قبل توسط دست یا دریل ایجاد گردیده در جای خود ثابت می گردد و فشارهای عمودی و افقی را حداکثر تا 4800 کیلوگرم در شوک تحمل می نماید . این نوع از رول هادر سنگ های رسوبی و آهکی کاربرد بیشتری دارند چرا که این نوع سنگ ها بدلیل ساختار سازنده آن و استحکام و قدرت مکانیکی آنها کمتر از سنگهای آذرین و غیره می باشد از این نوع رول استفاده میگردد در استفاده از این نوع رول می توان از سوراخهای با دو سایز بزرگتر از اول استفاده نمود تا رول به خوبی بر روی سنگ نصب گردد و با سنگ یکی شود .

 q750jzt7o7ed6qauajg.jpgq58ghaajulm0f1bcrbbu.jpg

 

2- رول های گوه ای

رول هایی می باشند از جنس فولاد یا آلیاژ آلومینیوم که بوسیله یک گوه فلزی در داخل سوراخ ثابت می گردد و فشارهای افقی تا 2500 در شوک و عمودی تا 1800 کیلوگرم در شوک را تحمل می نماید .

این نوع از رول ها در سنگهای خارا – گرانیت و دیگر سنگها که نسبت به سنگهای دیگر محکم تر هستند کاربرد دارند . هنگام نصب این رولها باید دقت کافی مبذول شود که اندازه سوراخ دقیقاً به اندازه رول + گوه باشد .

  duietmoss0wldkaeu4l.jpg

74565meoi1g4f91l8nw.jpg

اصولاً مسیرهای که فاقد هرگونه شکاف و یا روزنه ای برای نصب حمایت میانی است رول کوبی می شود لذا برای اینکه بتوانیم یک مسیر را برای صعود آماده کنیم باید موارد ذیل را مد نظر داشته باشیم:

1-کلیة مسیرها را کاملاً از خزه ها و گردو غبار و سنگها ی شکننده و لغزان پاکسازی کنید .

2- خط سیر مسیر را کاملاً مشخص کنید.

3-برای نوع سنگی که می باید رول کوبی شود از روی جدول زیر رول مناسبی را انتخاب کنید . 

 4-فواصل حمایت میانی ها را مشخص کنید.

5-حتی المقدور محل های حمایت میانی می باید دربهترین نقاط باشد ( از نظر راحتی درانداختن طناب)

6-فاصله اولین حمایت میانی با زمین حداقل

باید 3 الی 4 متر باشد در مسیر عمودی ودر مسیر کلاهکی تا جایی که دست برسد .

7-حمایت میانی های دوم و سوم باید در جایی باشد که اگر فرد صعود کننده طناب گرفته باشد و پاندول شودبه زمین برخورد نکند .

8-درحمایت میانی های بعد ، فاصله حمایت ها زیاد مهم نیست.

  ez1rtkdc3k05ihip91v.jpg
 

 نوع تکیه گاه

 -------------

جنس سنگ

بولت چسبی  10mm×70mm

شکل 1

بولت چسبی  14mm×70mm

شکل 2

بولت انبساطی  10mm

شکل 3

بولت انبساطی  12mm

شکل 4

بولت انبساطی با صفحه ی سرهم

شکل 5

گرانیت ، گنیس  > mpa80

**

**

**

**

**

سنگ آهک سخت > mpa80

**

**

**

**

**

سنگ آهک و سنگ ماسه ای نیمه سخت از mpa80 تا mpa45

**

**

*

**

*

سنگ نرم ( سنگ ماسه ای نرم ، سنگ آهک )< mpa45

*

**

خیر

خیر

خیر

بتون با کیفیت بسیار بالا > mpa50

**

**

*

**

**

بتون با کیفیت متوسط 50mpa > × > 25

**

**

خیر

*

**

نصب

طول بولت

70mm

10mm

55mm

67mm

75mm

عمق مته کار

70 – 75mm

100-105mm

55mm

67mm

47mm

قطر بولت

10mm

14mm

10mm

12mm

12mm

قطر مته

12mm

16mm

10mm

12mm

12mm


ادامه مطلب...
بازديد : 621 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

بازم تیم خیلی خوب بازی کرد اونم بدون 3 تا بازیکن اصلی مجیدی،حاتمی ونکونام

جاشون خالی بود.

 نزدیک بود صدر رو از دست بدیم ولی همچنان صدای ما رو از صدر می شنوید!:)

حیف شد توپای حنیف گل نشد واقعا قشنگ بازی کرد.

ارش خان اقای گل هم که ترکوند!ایمان رزاقی‌راد در دقیقه 28  از داخل محوطه شش قدم با یک ضربه برای صبا گلزنی

کرد. رزاقی راد بعد از گلزنی مصدوم شد.

در دقیقه 90 آرش برهانی از روی نقطه پنالتی گل مساوی استقلال را زد تا استقلال

با این گل به صدر جدول برگردند.

استقلال در این دیدار جواد نکونام، فرزاد حاتمی و سیاوش اکبرپور را به دلیل محرومیت

در اختیار نداشت.

سهراب بختیاری زاده در دقیقه 90+2 و بعد از گلزنی از صبا اخراج شد.

یک تماشاگر هم در دقیقه 90+3 وارد میدان شد و خسرو حیدری بازیکن استقلال را

در آغوش گرفت.

خسرو حیدری ترسیده بود!:)))))))

4 دقیقه پایانی بازی با صبا جنجالی شد و بازیکنان صبا به پنالتی استقلال معترض بودند.

با این تساوی استقلال دوباره صدر جدول را از تراکتورسازی پس گرفت. با این مساوی

استقلال 56 امتیازی شد و صبای قم هم 36 امتیازی شد.ادامه مطلب...
بازديد : 648 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

همه چیز عالی بود بچه ها عالی بودند.بازی قشنگ بود.فقط شانس نداشتیم.

واقعا نامردیه همه کاسه کوزه ها رو بخوایم سرحنیف بشکونیم،حنیف همیشه از

جوون واسه تیم مایه می زاره!

به نظر من یک امتیاز توزمین حریف هم نتیجه خوبی هستش.الریان تیم ضعیفی نبود.

ازادی سوراخشون میکنیم!


تيم فوتبال استقلال ايران در اولين ديدارش در لیگ قهرمانان آسيا از ساعت 18:50 در قطر

به مصاف تيم الريان رفت که بازي با نتيجه 3 بر 3 مساوي به پايان رسيد.

ساموئل در دقيقه 27 و آرش برهاني در دقيقه 2+45 و جواد نکونام  در دقيقه 85 از روي

نقطه پنالتي براي استقلال گلزني کردند. تابه‌تا بازيکن تيم الريان در دقيقه 37 از روي نقطه

پنالتي و موسي هارون در دقيقه 59 و نيلمار در دقيقه 87 گل‌هاي الريان را به ثمر رساند.

استقلال بازي را هجومي آغاز کرد و در 10 دقيقه اول بازي دو موقعيت گلزني به دست آورد که

هر دو بار ضربه‌هاي آرش برهاني و سياوش اکبرپور با بدشانسي گل نشد. در دقيقه 30 نيز

مجتبي جباري و سياوش اکبرپور دو بار پياپي به تير دروازه حريف کوبيدند. در دقيقه 55 هم

حنيف‌ عمران‌زاده گلزني کرد که کمک داور آن را آفسايد اعلام کرد. استقلال در اين بازي به

راحتي مي‌توانست به پيروزي برسد اما شانس با آبي‌پوشان همراه نبود تا آنها در اولين گام

خود در آسيا فقط يک امتياز بگيرند. تماشاگران شاهد يک بازي زيبا و پرگل بودند.

همچنين در دقيقه 95 نيز استقلال توسط فرزاد حاتمي به گل رسيد که داور پيش از آن خطا

روي دروازه‌بان اعلام کرده بود.

استقلال در ليگ قهرمانان آسيا با تيم‌هاي العين امارات، الريان قطر و الهلال عربستان

هم‌گروه است.

در ديگر ديدار اين گروه تيم العين با نتيجه 3 بر يک الهلال را شکست داد تا صدرنشين گروه

شود. استقلال هم در رده دوم قرار گرفت.

اخه سیاوش اکبرپور رو از اول می زاره تو زمین چیکار!

مجیدی میاد تو زمین اونجوری دوندگی میکنه برگردون میزنه واقعا حقش نیمکت

نشینی نیست!ادامه مطلب...
بازديد : 565 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
یه برد با طعم گلزنی کاپیتان مجیدی فرهاد مجیدی در مسابقه استقلال - راه‌آهن

شاهکار کرد و چند ثانیه پس از ورودش گل زد. :)

یه 4جدید از فرهاد مجیدی.


خبر بد اینکه کاپیتان مجیدی به علت 3 اخطاره شدن از بازی بعد محروم شد!

عکس 12 نفره استقلال با دروازبان سابق محمد محمدی امروز روز خوبش بود که

فقط یک گل خورد!


در دقیقه 71 این دیدار فرهاد مجیدی ثانیه هایی پس از ورودش به زمین با اشتباه محمد محمدی

موفق شد تنها گل این دیدار را به ثمر برساند. مجیدی که در دیدار برابر پیکان هم با اشتباه حسین

آشنانخستین گلش را برای استقلال به ثمر رسانده بود، این بار دومین خوش شانسی را آورد و یک

دروازه بان دیگر اشتباه کرد تا او گل بزند.

استقلال با این پیروزی 49 امتیازی شدند و اختلاف سه امتیازی خود با تراکتورسازی را حفظ کردند.

تراکتوری ها که قبل از بازی استقلال به صدر جدول صعود کرده بودند با 46 امتیاز دوم هستند

و فولاد خوزستان با 45 امتیاز در رده سوم قرار دارد.
ادامه مطلب...
بازديد : 322 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
سلام یعنی چی میشه تیم ملی همیشه همین جوری نتیجه بگیره ادم حال کنه!

جواد جون تو استقلال هم گل بزن!:(((((((((((

خدا رو شکر عن صاریفرد نبود که رو اعصاب تماشاگرا راه بره. واقعا حقش تیم

ملی نیست! تیم ملی بازیکن با تعصب می خواد نه بازیکن پولکی ومفت خور!

ایول به غیرت همه بازیکنای تیم ملی!


از وقتی این دونفر اومدن واقعا تیم ملی بهتر شده مخصوصا دژاگه خیلی بازیکن با تعصبیه!


ديدار دو تيم ايران و لبنان از سري مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا در ساعت 15:30

در ورزشگاه آزادي آغاز شد. بازي با نتيجه 5 بر صفر به سود ايران به پايان رسيد.


رضا قوچان نژاد در دقايق 26 و 62 و جواد نکونام در دقايق 45+2 و 60 با دو ضربه پنالتي و

در دقيقه 80 با يک شوت سرکش گل‌هاي ايران را به ثمر رساندند.


هر دو خطاي پنالتي بر روي اشکان دژاگه انجام شد.

تيم ملي ايران امروز بازي زيبا، هجومي و تماشاگر پسندي ارايه کرد. مسابقه‌اي که با هت

تريک جواد نکونام همراه شد. همه ايراني‌ها از ديدن اين مسابقه لذت بردند.

بازي بعدي ايران مقابل کويت در روز دوم فروردين 92 برگزار مي‌شود.ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:رایانه و اینترنت,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|ایران5-0لبنان, ایران5-0لبنان,
بازديد : 614 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازم صدر جدول ابی موند سپاهان متوقف شد.تراکتور متوقف شد

استقلال به تنهایی توصدر جدول موند.

                             

بازم کاپیتان مجیدی تونل جدید رو افتتاح کرد.:(((((((((((

آخرین دیدار از روز نخست هفته بیست و چهارم رقابت  لیگ برتر از ساعت 16:50 امروز سه شنبه

بین تیم های پیکان و استقلال در ورزشگاه آزادی آغاز شد که در پایان شاگردان امیرقلعه نویی با نتیجه

3 بر صفر به پیروزی رسیدند. پیکان در شرایطی این بازی را واگذار کرد که تنها چند روز است فیروز

کریمی را جانشین عبدالله ویسی کرده اما این شوک هم برای این تیم موثر نیفتاد.

در این دیدار که زیر بارش باران و استقبال کم هواداران برگزار شد، در نیمه اول ویسنته آرزه (20)

برای استقلال گل زد تا این تیم با پیروزی راهی رختکن شود. در نیمه دوم هم استقلال تیم برتر

میدان بود و دوباره دیگر دروازه حریف را بازکرد.

در دقیقه 60 این دیدار سیاوش اکبرپور که یکی از خوب های استقلال برابر پیکان بود توپ ارسالی

از جناح چپ را با سینه برای فرزاد حاتمی آماده کرد و این بازیکن موفق شد دومین گل آبی پوشان

را وارد دروازه تیم بحران زده پیکان کند.

در دقایق پایانی این دیدار فرهاد مجیدی وارد میدان شد و دقایقی پس از ورودش روی اشتباه

حسین آشنا دروازه بان پیکان موفق شد برای استقلال گلزنی کند تا تیمش به یک پیروزی پرگل

دست پیدا کند.

استقلال با این پیروزی 46 امتیازی شد و با فاصله سه امتیازی از تیم های مدعی در صدر جدول

باقی ماند. تیم های تراکتورسازی با 43 امتیاز و سپاهان با 41 امتیاز در تعقیب استقلال هستند.


ادامه مطلب...
بازديد : 618 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
دربی پرویز خان سوبله چوبله می خواد!

هفتاد و ششمين ديدار استقلال و پرسپوليس از ساعت 15 امروز در ورزشگاه آزادي و در

حضور بيش از 95 هزار تماشاگر آغاز شده است. که بازي با نتيجه تساوي بدون گل به پايان رسيد.

 برخلاف پيش بيني‌ها بازي زيبايي از کار درنيامد و توپ بيشتر در ميانه ميدان در جريان بود.

بازي صفر بر صفر دو تيم از نظر فني زير صفر بود. از 10 روز پيش تمامي رسانه‌ها به اين بازي

پرداختند اما بهترين بازيکنان ايران در اين مسابقه نتوانستند نمايشي شايسته ارايه کنند.

هرچند پرسپوليس برتري نسبي در نيمه دوم داشت اما به جز تک صحنه‌هايي که توپ بر روي

دروازه استقلال رفت تماشاگران ديگر صحنه جذابي نديدند.


دربي رفت هم با يک بازي ضعيف از دو تيم نتيجه اي جز تساوي بدون گل نداشت.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:رایانه و اینترنت,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|تساوی,در,دربی,76, تساوی در دربی 76,
بازديد : 616 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
مساوی هم نتیجه خوبی بود.خدا کنه فرزاد حاتمی مصدومیتش جدی نباشه!

دیدار تیم‌های فوتبال ملوان بندرانزلی و استقلال در حالی با تساوی بدون گل همراه شد که

شاگردان امیر قلعه‌نویی با کسب یک امتیاز این بازی، پیش از برگزاری دربی پایتخت، مجددا به

صدرجدول بازگشتند.


دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر روز جمعه

6بهمن ماه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

*ارش برهانی

آرش برهاني پس از تساوي بدون گل استقلال مقابل ملوان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

بازي نسبتاً خوبي بود و هر دو تيم بازي خوبي ارائه دادند اما در نهايت به تساوي رسيديم.


وي در خصوص شرايط زمين گفت: زمين نسبت به بازي‌هاي قبل بهتر شده بود اما کار تاکتيکي

را براي هر دو تيم سخت کرد.

مهاجم استقلال در خصوص دربي هفته آينده گفت: اين بازي حساسيت خاص خودش

را دارد اما پرسپوليس با آمدن گل‌محمدي روند خوبي پيدا کرده ولي اميدواريم که برنده

از زمين خارج شويم.

خبرنگاري پرسيد برهاني همان بازيکن هميشگي نبود که مهاجم استقلال پاسخ داد:

در اين زمين نمي‌شد بغل پا زد چه برسد به آنکه کار ديگري انجام داد اما خدا را شکر

که همين يک امتياز را هم گرفتيم.

با این تساوی استقلال 42 امتیازی شد و پیش از برگزاری دربی پایتخت، بار دیگر به صدر جدول بازگشت

اما ملوان هم با 32 امتیاز و به خاطر گل زده بیشتر نسبت به راه‌آهن به ردهششم صعود کرد.
ادامه مطلب...
بازديد : 563 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
همین چند وقت پیش که سیل ویرانگر تایلند را فرا گرفت خسارت های زیادی به این کشور تحمیل شد. بطوریکه از آن بعنوان بدترین سیل تاریخ تایلند در نیم قرن اخیر نام بردند که در این جریان انبار تولیدات شرکت خودرو سازی ژاپنی هوندا بیش از دیگران تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار گرفت اما کمپانی هوندا در این رابطه روز ۵ شنبه هفته گذشته دستور نابودی ۱۰۵۵ دستگاه آخرین مدل خودرو های خود را داد.دلیل این کار هوندا برای اطمینان هرچه بیشتر به مشتریان است تا مطمئن شوند قرار نیست خودرو های سیل زده هوندا را خریداری کنند. این از سیاست های بارز ژاپنی هاست که تحت هر شرایطی رضایت مشتری را در اولویت قرار می دهند.اما به راستی آیا شرکت های خودرو ساز !!!!!! داخلی در شرایط مشابه حاضر به انجامچنین کاری برای رفاه مشتریان خود هستند ؟! هر چند که شرکت های ما به دلیل قرار دادن یک نوع ترمز که وظیفه آنهاست هزینه بیشتری از مشتری دریافت میکنند پس زیاد نباید به این مسائل مهم امید داشت.


ادامه مطلب...
بازديد : 614 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 796 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
پرفروش‌ترین خودروی تاریخ صنعت اتومبیل‌سازی دنیا که هنوز هم تولید می‌شود در لباسی جدید رونمایی شد.

نسخه ۲۰۱۳ تویوتا کرولا با نام Furia Concept رونمایی شد. این خودروی مفهومی با طراحی کاملاً انتزاعی خود یک سر و گردن از نسل‌های قبلی‌اش بالاتر نشان می‌دهد.زبان جدیدی که تویوتای ژاپن در طراحی این خودرو بهره برده است دارای المان‌های افسارگسیخته و جسورانه است. شاید این خودرو با چنین طراحی تند و تیزی به مرحله تولید انبوه نرسد ولی باید اطمینان داشت که از جزئیات Furia در کرولای آینده استفاده خواهد شد.پس از سال‌ها استفاده از طرح‌های محافظه‌کار و خانواده پسند، تویوتا بر آن شده است تا قدری این سنت کلیشه‌ای را دستخوش تغییراتی دهد. نخستین ایده‌های اولیه را با نسل جدید کمری و یاریس امتحان کرد. حالا هم خبر می‌رسد تا پیش از پایان سال جاری میلادی قصد دارد از تویوتای نسل جدید رونمایی کند.

خودروی فوق مجهز به رینگ‌های ۱۹ اینچی است که جلوه اسپرت آن را دو چندان کرده است. طول، عرض و ارتفاع آن نیز به ترتیب ۴۶۲۰، ۱۸۰۵ و ۱۴۲۵ میلی‌متر برآورد شده است. فاصله بین دو محور این خودرو نیز ۲۷۰۰ میلی‌تر اندازه‌گیری شده است.
هنوز هیچ اطلاعاتی درباره مشخصات فنی این تویوتا در دست نیست.   


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:علم و فن آوری,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|تویوتا,کرولای,2013, تویوتا کرولای 2013,
بازديد : 562 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
این مدل تازه  S2000  Modulo Climax   نامیده شده است .

تولید مدل  S2000 رسما در سال 2009 متوقف شد و حالا یک نسخه اسپرت بر پایه این مدل ارایه خواهد شد.

این خودرو با فضای داخلی بسیار شیک  و برخی به روز رسانی عرضه شده است.

هوندا پس از 4 سال یک نسخه به روز شده از این خودرو را ارایه کرده است که نشان دهنده S2000 توسعه یافته است.

جزییات بیشتر درباره این خودرو در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.
ادامه مطلب...
بازديد : 684 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
گران ترین خودروی دنیا با قیمت 2 میلیون پوند در برتیانیا. در ساخت قطعات این خودرو از پلاتینیوم و طلا استفاده شده                
ادامه مطلب...
بازديد : 653 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:علم و فن آوری,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|پیکان,وانت,2012,!!!, پیکان وانت 2012 !!!,
بازديد : 623 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 547 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:علم و فن آوری,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|اتومبیل,بت,من,Batman, اتومبیل بت من Batman,
بازديد : 464 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 624 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

   همه شما با شرکت نایک ٱشنا هستید و می دانید که این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده لباس ورزشی است اما نایک در طراحی خودرو نیز نظرهای داشته است.

نایک چندی پیش طرحی را با نام "One" ارائه داد و راه خودش را برای حضور در دنیای خودرو باز کرد. 

طراحان این خودرو "فیل فرانک" و "تاکویا آسانو" کسانی هستند که قبل از این طرح هایی را برای شرکت های بزرگ خودورسازی ارائه داده اند و همیشه به دنبال تولید خودروهای بسیار خاص بوده اند.طرح بدنه این خودرو به گفته طراحان آن از ترکیب چند خودروی متفاوت و زیبای زمان حال کشیده شده است ولی این طرح ها به گونه ای به کار برده شده اند که نمی توان هر قسمت آن را تشخیص داد. طراحان می گویند این خودرو می تواند برای ورزشکاران بسیار مناسب باشد.

این خودرو دارای یک بدنه کشیده است و همچنین چرخ های آن نیز حالت عجیبی دارند چرا که چرخ های جلو بزرگتر و همچنین پهن تر از چرخ های عقب هستند.این خودرو دارای یک سیستم پدالی برای حرکت است و شما باید مانند دوچرخه آن را حرکت دهید و هدایت کنید. البته این خودرو انرژی هایی که شما صرف حرکت دادن آن می کنید را ذخیره می کند  شما بعدا می توانید آن را در حرکت استفاده کنید.

این خودرو همچنین به نام باشگاه بدنسازی متحرک نیز شناخته می شود و قرار است تا چند سال آینده اطلاعات بیشتری از آن از طرف نایک ارائه شود.


ادامه مطلب...
بازديد : 472 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو در رده سنی پایه با حضور 33 تیم از سراسر کشور در استان تهران ورزشگاه کارگران برگزار شد. در این مسابقات ووشو کار دامغانی محمد میرخانی در بخش تالو فرمهای نانچوان و نن دائو توانست دو مدال نقره مسابقات را بدست اورد و همچنین دو ووشو کار دیگر دامغانی علی سلمانی و علیرضا الماسی توانستند در این مسابقات مقام چهارمی را کسب نمایند. لازم به توضیح است محمد میرخانی به اردوی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات اسیایی فیلیپین دعوت شد.

* باشگاه پارس ووشو* 

ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:تجارت و اقتصاد,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|خبر,فوری, خبر فوری,
بازديد : 484 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
مسابقات قهرمانی کشور سبک وینگ چون که در استان تهران برگزار شد که دو ووشو کار دامغانی اقای سجاد عباسی -70 کیلوگرم جوانان مدال طلا واقای احمد واحدی -60 کیلوگرم مدال طلا کسب نموده اند.
ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:تجارت و اقتصاد,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|اخبار,فوری, اخبار فوری,
بازديد : 532 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:تجارت و اقتصاد,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|عکس,هایی,زیبا,از,ووشو, عکس هایی زیبا از ووشو,
بازديد : 512 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 475 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:تجارت و اقتصاد,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|عکس,هایی,از,لیگ,کشوری, عکس هایی از لیگ کشوری,
بازديد : 459 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برگزاری سومین مرحله طرح سراسری استعدادیابی ووشو در سمنان

سومین مرحله طرح سراسری آمایش استعدادیابی استانهای سراسر کشور در استان سمنان و به میزبانی شهر دامغان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، این طرح در مجموعه ورزشی انقلاب شهر دامغان و با حضور 258 نفر در بخش آقایان و در گروه سنی 8 تا 17 سال روز پنجشنبه مورخ 23 آذر با حضور دکتر تنباکوساز رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون، نبوی رئیس هیات ووشو استان سمنان، مرادی رئیس هیات ووشو دامغان، نیکنایی مسئول کمیته استعدادیابی استان، مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان، کارشناسان اداره آموزش و پرورش و مربیان استان برگزار شد.

کمیته استعدادیابی با هدف شناسایی افراد نخبه آمایش استعدادیابی در استان سمنان را بر اساس آزمونهای پیکر سنجی و انعطاف پذیری گروه سنی 8 تا 17 سال برپا کرد و در پایان نفراتی را که شاخصهای مورد نظر را داشتند به عنوان استعدادهای ووشو آن استان با نظارت مستقیم هیات انتخاب شدن.

گفتنی است، در این طرح ابتدا از کلیه مربیان استان سمنان آزمونهای استعدایابی مورد نظر زیر نظر رئیس کمیته استعدایابی  به عمل آمد.

 


ادامه مطلب...
بازديد : 702 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

(بونكاي عبارت است از فهم ودرك كاربرد عملي تكنيك هاي كاتا)

براي اين كه كاتا،ارزش خقيقي وواقعي خود رابراي كراته كا داشته باشد،حركات هر كاتا مي بايستي مورد مطالعه وبررسي قرار گيرد وتمامي اين حركات عملا مورد تجزيه قرار مي گيرد.
ديد گاه خوب وعملي دستيابي به چنين حالتي اين است كه فرد آنقدر تمرين كند تا حركات پاي او به صورت
طبيعي وخودكار جابجا شود. با انجام چنين روشي،فرد قادر خواهد بود كه زاويه وريتم حركات پاي خود را
به راحتي تغيير دهد. به اين ترتيب مي تواند درك وفهم كامل تري نسبت به توانايي هاي خود داشته باشد.
پيشنهاد مي شود،هميشه سعي كنيد كه حداقل به دنبال يافتن كاربرد عملي در هر حركت باشيد. اگر اين سه كاربرد را هم پيدا نكرديد،مهم نيست،چرا كه ارزش واهميت تمرين در همان تحقيق،بررسي وتعمق بر روي اين حركات است. دراين روش فرد مي تواند با استفاده از تجسم وتصور خلاق با اجراي كاتا به قدرت واقعي
كه در كاتا نهفته است پي ببرد.
اگر شخص بدون دانستن كاربرد واقعي هر تكنيك كاتايي انجام دهد،هيچ نوع قدرت وجذابيتي از انجام آن كاتا
حاصل نمي شود.
هميشه به ياد داشته باشيد كه حركت كاتا داراي هدف ومنظوري است كه البته كاملا مشخص است. تاكيد واهميت هر حركت در كاتا بسيار متفاوت است. از طريق تحقيق وتفحص در بونكاي ،شما مي توانيد به اين
هدف ومنظور دست پيدا كنيد. حتي يك جابجايي كوچك پا در كاتا را نبايستي ساده انگاشت. يك حركت هوشمندانه از حركتي دوراني در مركز خود به قدرت بسيارقوي در نقاط بسيار دورتر از اين مركز تبديل
خواهد شد.اثر يك جابجايي 15 درجه دست را مي توان كاملا در تغيير زاويه شانه ها مشاهده كرد. اما تفاوت
اين تغيير محسوس از ضربه اي موثر وخرد كننده تر است تا حركت اضافي غير موثر.
ختي يك تغيير كوچك در حركت پا نيز مي تواند از عدم عقب نشيني،محكم واستوار ايستادن در مبارزه حكايت كند.

ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:فرهنگ و تاریخ,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|بونکای,کاتا,چیست؟؟؟, بونکای کاتا چیست؟؟؟,
بازديد : 508 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز
 
 در کیوکوشین کاراته مراتب و رنگ کمربند های دارای فلسفه خاصی است که به ترتیب پس از کمر بند سفید عبارت است از:

نارنجی : آغاز طلوع خورشید کیوکوشین کاراته

آبی : ورزشکار احساس می کند که در آسمان است و احساس غرور خاصی دارد

زرد : شروع تابش آفتاب کیوکوشین کاراته به روح و جسم کاراته کا

سبز : آغاز رویش و جوانه زدن

قهوه ای : در این مرحله ورزشکار سر به زیرتر و خاکی تر از قبل شده

مشکی : آغاز تاریکی و اینکه ورزشکار متوجه می شود چیز زیادی از کاراته نمی داند و در ابتدای راه است.

.

 

ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:فرهنگ و تاریخ,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|ترتیب,درجه,در,کیوکوشین, ترتیب درجه در کیوکوشین,
بازديد : 493 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

 براستي عوامل  موفقيتدر يك مبارزه رزمي چيست؟ آيا كسي كه ضربات پاي پرقدرت و سريعي داشته باشد؟ يا كسي كه بتواند به حريفش ضربات سنگين دست بزند؟ يا فردي كه قادر باشد فنون قفلي و پرتابي را به خوبي اجرا نمايد؟ این مطلب را مدت زیادی بود که میخواستم بزارم اما کامل نبود که بر اساس تجربیات در ورزش رزمی و برای بالا بردن اطلاعات و اعتماد به نفس و عوامل موفقیت یک رزمی کار توسط.....نوشته شده.

  اصولاً در پيروزي يك نبرد رزمي عوامل بسياري دخالت دارند، اما چند عامل هستند كه از عوامل ديگر بسيار مهمترند كه در پي مي آيد:

 ۱-ريلكس بدن: «ريلكس» واژه اي است انگليسي و بمعناي ...


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:فرهنگ و تاریخ,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|عوامل,موفقیت,یک,مبارز, عوامل موفقیت یک مبارز,
بازديد : 520 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 

1ـ يک مبارز به هيچ گروهي تعلق ندارد: گرچه او براي انجام هنرهاي رزمي نهاد يا موسسه اي خاص دارد اماسعي مي کند تا تکنيک هايي را از ساير سبک هاو افرادي كه مبارزه سطح بالايي دارند برداشت نموده و مجموعه اي مرکب براي خود ايجاد کند.

۲ـ يک جنگ جو بايد ...


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:فرهنگ و تاریخ,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|نکاتی,در,مورد,کومیته, نکاتی در مورد کومیته,
بازديد : 288 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

آکادمی برادران حاجی آبادی

همانطوری که همه ی عزیزانی که در کاراته آزاد دستی بر آتش دارند، میدانند اعطای کمربند های سیاه با دانهای مختلف، اخیرآ در کاراته آزاد بسیار رونق پیدا کرده است و افرادی هستند که برای جذب سایرین به سمت خود و گرایش آنان به سبک خود اقدام به اعطای کمربند سیاه با دانهای مختلف مینمایند، و اصلا به توان ....


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:فرهنگ و تاریخ,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|کمربند,سیاه,ها, کمربند سیاه ها,
بازديد : 364 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
  

   بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش کیوکوشین کاراته به صورت خصوصی در استان مرکزی به

کلیه عزیزان علاقه مند بدون محدودیت سنی و جسمی .

 

از مبتدی تا قهرمانی

 

توسط :سن سی مجتبی حاجی آبادی

قهرمان کشورو نماینده کیوکوشین یونیون در استان مرکزی کمربند سیاه دان ۵

تماس:

EMAIL:mo_kyokushin@yahoo.com

 

 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:فرهنگ و تاریخ,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|آگهی, آگهی,
بازديد : 516 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

راه اندازی سامانه پیام کوتاه

هیئت ژیمناستیک شهرستان بهشهر


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:فرهنگ و تاریخ,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|روابط,عمومی, روابط عمومی,
بازديد : 383 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

ارزشيابي برنامه هاي ژیمناستیک هنری


ادامه مطلب...
بازديد : 387 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
نماینده مجلس:

اگر خواهان جامعه شكوفا هستیم، باید توجه

ویژه‌ای به ورزش همراه با معنویت در جامعه

داشته باشیم


ادامه مطلب...
بازديد : 429 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
سعادتمند : در حوزه جوانان برنامه های ویژه ای داریم
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران تصریح کرد این اداره
 
 کل در خصوص مسائل جوانان ، برنامه های ویژه ای دارد .
 

ادامه مطلب...
بازديد : 443 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
کلاس توجیهی(الزامی) داوری ترامپولین

با توجه به تغییرات قوانین جدید و به لحاظ انتقال دانستنی ها به داوران و مربیان عزیز ، اعم از مرد و زن ، مقرر است کلاس توجیهی ترامپولین :


ادامه مطلب...
بازديد : 407 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
احسان خدادادی سرمربی تیم ژیمناستیک بهشهر

 شد


ادامه مطلب...
بازديد : 402 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برگزاری کلاس توجیهی تمدید کارت مربیگری

اولین دوره کلاس توجیهی تمدید کارت مربیگری امروز جمعه 7/7/91 در خانه ژیمناستیک تازه تاسیس آمل برگزار گردید .


ادامه مطلب...
بازديد : 322 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

موفقیت دختران ژیمناست بهشهری

دختران ژیمناست بهشهری در اولین حضور جدی خود پس از اینکه خانم سارا باتبی هدایت این تیم را در سال 91 به عهده گرفت در مسابقات هفته دفاع مقدس در روز جمعه 31/6/91 در ساری خوش درخشیدند .


ادامه مطلب...
بازديد : 545 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برای دانلود کتاب بر روی لوگوی دانلود زیر کلیک کنید


ادامه مطلب...
بازديد : 699 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برای دانلود کتاب بر روی لوگوی دانلود زیر کلیک کنید


ادامه مطلب...
بازديد : 518 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برای دانلود کتاب بر روی لوگوی دانلود زیر کلیک کنید


ادامه مطلب...

برای دانلود کتاب بر روی لوگوی دانلود زیر کلیک کنید


ادامه مطلب...

برای دانلود کتاب بر روی لوگوی دانلود زیر کلیک کنید


ادامه مطلب...
بازديد : 418 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برای دانلود کتاب بر روی لوگوی دانلود زیر کلیک کنید


ادامه مطلب...

برای دانلود کتاب بر روی لوگوی دانلود زیر کلیک کنید


ادامه مطلب...
بازديد : 475 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392


طبق الگویی که اغلب متخصصین طب ورزشی توصیه می‌کنند، تلاش کنید هر هفته، حداقل دو روز را به فعالیت ورزشی اختصاص دهید تا از تحلیل عضلات جلوگیری شود.

کوهنوردی

نکته 1: این خوراکی‌ها را در کوهنوردی همراه داشته باشید

کوهنوردی از فعالیت‌هایی است که در بسیاری از کشورها بیش از آن که به عنوان یک رشته ورزشی مطرح باشد، یک فعالیت تفریحی محسوب شده و جالب است بدانید در بسیاری از کشورها فدراسیونی به عنوان فدراسیون کوهنوردی وجود ندارد. این فعالیت مفرح و لذت بخش به عنوان بخشی از فعالیت‌های روزهای پایانی هفته برای بسیاری از مردم محسوب می‌شود. هدف از کوهنوردی متفاوت است و می‌تواند از کاهش وزن تا ارتقای سلامتی متغیر باشد.

در ادامه بخوانید

 


ادامه مطلب...
بازديد : 448 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

دوره مربیگری اسکیت پایه با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نخستین دوره کلاس مربیگری پایه اسکیت با همکاری فدراسیون و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، در این دوره 20 کارورز حضور داشتند و زیر نظر اساتید موضوعات علمی و تخصصی مربیگری پایه اسکیت را آموزش دیدند.


ادامه مطلب...
بازديد : 458 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

سیف اله پور رئیس هیات اسکیت کرمانشاه شد

زهید سیف اله پور در مجمع انتخابی هیات اسکیت استان کرمانشاه به عنوان رئیس این هیات انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، در این مجمع که با حضور دکتر فریبا محمدیان سرپرست فدراسیون اسکیت برگزار شد، زهید سیف اله پور از 18 رای ماخوذه، با کسب 13 رای به عنوان رئیس جدید هیات استان انتخاب و معرفی شد

فدراسیون اسکیت ازتلاش های صادقانه جناب آقای صارمی در مدت حضور در هیات اسکیت استان تقدیر و تشکر کرده و از خداوند منان سلامتی و سعادت وی را خواستار است.

یکشنبه 20 اسفندماه


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:فوتو بلاگ,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|انتصاب,رئیس,هیات,اسکیت, انتصاب رئیس هیات اسکیت,
بازديد : 456 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

یک عدد فریم iIS KOREA یا ایز کره نقره ایی110 mm بفروش میرسد


 هم چنین فریم اسکیت Giro 110 mm fبا قیمت مناسب بفروش میرسد
جهت خرید با شماره 09192865086 تماس بگیرید

ادامه مطلب...
بازديد : 505 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

رقابت های اسکیت قهرمانی کشور بانوان از جهرم به شیراز منتقل شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، با عنایت به بازدید به عمل آمده از امکانات شهرستان جهرم و بنا به درخواست شماره 962 مورخ 1/11/1391 هیأت اسکیت استان فارس، مکان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور بانوان از جهرم به شیراز انتقال یافت.

بر این اساس ورود تیم ها، عصر روز یکشنبه مورخ 22/11/1391 خواهد بود و زمان شروع مسابقات روزهای دوشنبه و سه شنبه مورخ 23و24 /11/1391 می باشد.

همچنین زمان خروج تیم های شرکت کننده، صبح روز چهارشنبه 25/11/1391 می باشد. گفتنی است محل برگزاری مسابقات به نشانی پل غدیر، خیابان فال اسیری غربی، مجموعه ورزشی بعثت بوده و محل پذیرش و اسکان تیمها، میدان دفاع مقدس (فلکه خاتون) به سمت کوی زهرا، خوابگاه 22 بهمن می باشد.

برای هماهنگی می توانید با شماره 09173112873 تماس حاصل نمائید


ادامه مطلب...
بازديد : 436 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

فدراسیون اسکیت در اطلاعیه ای از تاخیر در برگزاری رقابت های ماراتن خوزستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، متن اطلاعیه به این شرح است:

 


ادامه مطلب...
بازديد : 450 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

با حکم سرپرست فدراسیون اسکیت، جواد صارمی به عنوان سرپرست هيأت اسكيت استان کرمانشاه منصوب شد.

 

به گزارش روابط عمومی، در حکم دکتر فریبا محمدیان آمده است: با عنايت به پيشنهاد مدير كل محترم ورزش و جوانان استان کرمانشاه به موجب اين ابلاغ به عنوان سرپرست هيأت اسكيت استان آن استان منصوب مي شويد.

شايسته است، به استناد تبصره 3 ماده 10 آئین نامه هیئت های ورزش استان ها حداکثر ظرف مدت 3 ماه تمهیدات لازم را برای انجام امور قانونی مربوط و برگزاری مجمع عمومی به منظور انتخاب رئیس هیئت اسکیت استان با هماهنگی مدیرکل محترم ورزش وجوانان استان و اين فدراسيون معمول فرماييد.

همچنین دکتر محمدیان سرپرست فدراسیون اسکیت ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های صورت گرفته توسط ایزد سیف ا... پور در مدت زمان حضورش در این هیات برای وی آرزوی موفقیت کرد و اظهار امیدواری نمود در جبهه دیگر از خدمت رسانی به ورزش کشور موفق و موید باشد.

دوشنبه 18 دی ماه


ادامه مطلب...
بازديد : 360 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

بخشنامه رقابت های ماراتن جام ولایت

فدراسیون اسکیت در بخشنامه ای شرایط و نحوه برگزاری دومین مرحله مسابقات اسکیت ماراتن دستجات آزاد کشور را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، این مسابقات ویژه آقایان و بانوان خواهد بود و تحت عنوان جام ولایت در روزهای دهم و بیستم بهمن ماه سال جاری در شهرستان اهواز برگزار می شود.

برای بهتر دیدن از کلیک راست و view image استفاده کنید


ادامه مطلب...

جدول مسابقات لیگ اسکیت هاکی بانوان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، زمان و محل برگزاری این رقابت ها به این شرح است:

برای دیدن بهتر ، view را بزنید و zoom کنید.


ادامه مطلب...
بازديد : 332 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

تمهیدات تغذیه‌ای برای یک مسابقه ورزشی


آخرین روزهای قبل از مسابقه برای تأمین انرژی و مایعات مورد نیاز در طی ورزش نقشی حیاتی دارند. میزان دقت و سختگیری ما در مورد برنامه غذایی در این روزها وابسته به نوع فعالیت ورزشی و اهمیت مسابقه می‌باشد.

ورزش و تغذیه

فعالیت‌های ورزشی حرفه‌ای از پیچیده‌ترین رفتارهای انسان امروزی است که تنها پیروی از برنامه تمرینی مناسب و علمی، برخورداری از هوش، قدرت عکس‌العمل بالا و استعداد ژنتیکی و در نهایت رعایت اصول تغذیه‌ای می‌تواند به موفقیت ورزشکار منجر شود. البته نباید فراموش کرد که ورزش حرفه‌ای خود با بروز برخی آسیب‌ها و اختلالات همراه است که می‌تواند از یک استرس ساده تا آسیب‌های شدید اسکلتی– عضلانی و متابولیسمی متغیر باشد.

آخرین روزهای قبل از مسابقه برای تأمین انرژی و مایعات مورد نیاز در طی ورزش نقشی حیاتی دارند. میزان دقت و سختگیری ما در مورد برنامه غذایی در این روزها وابسته به نوع فعالیت ورزشی و اهمیت مسابقه می‌باشد. در مواردی نظیر دوی ماراتن و یا سه‌گانه مردان آهنین که فعالیت ورزشی طولانی مدت و شدید بوده و عوامل متعددی برای پیدایش خستگی در آنان وجود دارد، ورزشکاران این رشته‌ها نباید هیچ چیز را به شانس بسپارند. از طرف دیگر در ورزشکارانی که برای ورزش‌های تیمی آماده می‌شوند و در دو لیگ مجزا مسابقه داده و ممکن است در هفته در دو مسابقه شرکت کنند، نیز عدم آمادگی و تکمیل ذخایر بدنی می‌تواند زیان‌بار و آسیب‌زا بوده و بر نتیجه رقابت ورزشی تأثیر غیر قابل انکاری داشته باشد.

در ادامه مطلب بخوانید .


ادامه مطلب...
بازديد : 593 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

بشر از روزگار قدیم برای شکار و دفاع از خود به وسیله ابزاری مانند نیزه ، فلاخن و تیروکمان و… استفاده می‏کرده است و تا قبل از اختراع تفنگ ، تیروکمان موثرترین سلاح برای شکار و رزم از راه دور بوده است . اهمیت تیروکمان در تمدن بشری تا بدان پایه است که دانشمندان امروزی، پیشرفت اولیه بشر را مدیون پیدایش آتش، چرخ و تیروکمان می‏دانند.
اشوزرتشت در اوستا می‏گوید : نخستین فلسفه آسایش بشر و حیات اجتماعی وی بر مبنای سلامت تن و روان قرار گرفته است و جامعه بیمار روبه نابودی است و تنها افرادی که از سلامت تن و روان برخوردارند ، می‏توانند جامعه ای سالم و پیشرو پدید آورند و در آن با آسایش و آرامش زندگی کنند و راز سلامت خود را در کم خوردن و ورزش می‏دانستند . در نتیجه در پرتو ورزشهای گوناگونی چون سواری ، تیراندازی ، شکار ، چوگان بازی و کوهنوردی و … فرزندانشان را به زیور این صفت های نیکومی‏آراستند و به تیراندازی و شکار اهمیت زیادی می‏دادند زیرا هم برای پرورش تن و هم برای دفاع لازم بود.

کمان در اوستا ثنور یا ثنون و ثنورتی و تیرایشو نامیده شده و از آن بسیار شاعرانه و همانند چکامه ای رزمی یاد کرده است .در تیریشت در پاره های 37 و 38 و نیز در شاهنامه فردوسی (به نقل از کتاب آثارالباقیه عن القرون الخالیه ابوریحان بیرونی ) از آرش، پسر دوم کی‏قباد و برادر کی‏کاووس سخن رفته است . وی به عنوان یک اسطوره و قهرمان ملی یاد شده است . بدین صورت که جنگی میان ایران و توران آغاز می‏گردد که سپاه ایران در مازندران محاصره می‏گردد . نبرد میان افراد افراسیاب (شاه توران) و منوچهر پادشاه ایران به نتیجه ای نمی‏رسد . 

ایران برای تعیین مرز و آشتی ، پشنهاد پرتاب تیری از سپاه ایرانیان به جانب خاور را می‏دهد . قراراینگونه صورت می‏پذیرد که هرکجا تیر فرود آید مرز ایران و توران خواهد بود . آرش که بی‏نظیرترین کماندار عصر خود بود به میدان فراخوانده شد . فرشته زمین (اسفندارمذ) به آرش گفت تا کمان را بردارد و تیری به جانب خاور پرتاب کند . آرش دانست که پهنای کشور ایران به نیروی بازو و پرش تیر او بسته است و باید تمام توان خود را بکار گیرد . پس برهنه شد و بدن خود را به شاهنشاه و سپاهیان نشان داد و گفت :‌ من تندرستم و نقصی ندارم ، اما می‏دانم که چون تیر از کمان رها کنم ، همه نیرویم با تیر از تنم بیرون خواهد رفت و جانم فدای ایران خواهد شد . آن گاه آرش تیرو کمان را برداشت و بر قله کوه دماوند برآمد و تیر را رها کرد تا در کنار رود جیحون بر درخت گردویی نشست . آنجا را مرز ایران و توران قرار دادند و به یاد آرش و تیرانداختن وی در سال دوجشن برگزار کردند . یکی جشن تیرگان کوچک (13 تیر) روز تیرانداختن آرش و دیگری (14 تیر) روز به اصابت نشستن تیر . از آن خوانند آرش را کمانگیر که از آمل به مرو انداخت یک تیر تو را زیبـد نه آرش را سواری کــه صد فرسنگ بگذشتی زساری.
هرودت مورخ مشهور یونانی پیرامون وضعیت نظام تعلیم و آموزش در ایران باستان می‏نویسد : ایرانیان از 5 سالگی تا 20 سالگی سه چیز را می‏آموختند : سوارکاری ، تیراندازی و راستگویی. 
در کتاب منتخب رساله قوسیه در کنار آموزش هنر کمانداری ، اوصاف متعلم این علم را بدین صفات به تفصیل نوشته اند : «اول نیک نهاد ، دوم حق شناسی استاد ، سوم حریص نبودن ، چهارم راست گفتار ، پنجم خوش خلق ، ششم جوانمرد ، هفتم گشاده سینه و بخشنده ، هشتم عادل ، نهم قلیل الکسل و کثیر الطاعت ، دهم درازدست و صاحب قناعت ، و به کفران نعمت و بخیل طبیعت و شریر خصلت و کریه طلعت و بدطینت نباشد و نیز تیرانداز باید که همیشه به طهارت باشد و بی ‏طهارت به تیرو کمان و آلات تیراندازی دست نکند.»ادامه مطلب...
بازديد : 445 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
باحمایت همه جانبه ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان هفتکل آقای نری موسی این هیئت صاحب یک اتاق در مجموعه ورزشی شهرستان شد و با استقرار در این اتاق عملا هیئت از حیث مکان اداری مشکلی ندارد.


ادامه مطلب...
بازديد : 504 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 416 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 599 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
امروز صبح ساعت 11:15 دقیقه صبح جلسه مجمع انتخاب رئیس هیئت تیراندازی با کمان استان خوزستان با حضور مهندس کریمی معاون فدراسیون تیراندازی باکمان کشور،مهندس گرشاسبی مدیر کل ورزس وجوانان  استان مهندس کیانی زاده معاونت توسعه ورزشی استان ،دبیر مجمع سرکار خانم حاجیه مژگان حسینی،ریاست هیئت تیراندازی با کمان شهرستان های استان،نمایندگان ورزشکاران،نماینده مربیان، صدا وسیمای مرکز استان،خبرنگاران و .....در سالن اجتماعات اداره کل تربیت بدنی استان برگزار گردید و تنها نامزد انتخابی جناب آقای مهندس حسینی با کسب 16 رای (کل آرا) بمدت 4 سال دیگر در سمت خود ابقاء گردید، ضمن تبریک به آقای حسینی توفیقات روز افزون ایشان را از درگاه خداوند منان مسئلت داریم. 


ادامه مطلب...
بازديد : 472 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
تیونینگ كمان  عبارت است از ایجاد تغییر و اصلاح در كمان بر اساس استیل تیراندازی كماندار برای رسیدن به بهترین عملكرد و بهترین پرواز تیر.
تیونینگ كمان و وضعیت تیر رابطه مستقیم با استیل تیراندازی كماندار دارد.
برای كسب بهترین نتیجه از تیونینگ استیل تیراندازی كماندار باید یكنواخت باشد.
 
چهار متغیر اصلی بر عملكرد كمان تاثیر گذار است:

*جنس زه كمان
*بریس هایت(brace height)
*ناكینگ پوینت
*تنظیم پلانگر یا نقطه فشار بر تیر برای كمانهای ریكرو
*لانچر  برای كمانهای كامپوند

1.جنس زه كمان

داكرون b50     (استقامت هر رشته=22.5 كیلوگرم     كشش=2.6 %)
به خاطر دوام این زه بیشتر از آن در كمان مبتدیها و كمانهای كامپوندی كه كابل های فلزی دارند استفاده میشود.نگه داری از آن آسان بوده و سالها عمر میكند.kevlar 7-11 كولار 11-7   (استقامت هر رشته=31.8 كیلوگرم    كشش=0.8 %)
این نوع زه نسبت به داكرون دارای تراكم بالاتر-قطر كمتر و وزن كمتری است كه باعث سرعت بیشتر تیر میشود(حدودا 2 متر بر ثانیه بیشتر).
این جنس زه دو مشكل دارد.اولی مربوط به كشش كم آن است كه باعث فشار زیاد به لیمبهای كمان میشود.در صورتی كه میخواهید از این نوع زه استفاده كنید باید ببینید كه آیا كمپانی سازنده كمان شما استفاده از كولار را مجاز شمرده است یا خیر.مشكل دوم دوام آن است.این زه ممكن است فقط به اندازه 1000 پرتاب تیر عمر مفید داشته باشد و بعد از آن به علت خمیدگی در قسمت ناكینگ پوینت فرسوده شود.
 fastflight    فست فلایت   (استقامت هر رشته=45.5 كیلوگرم     كشش= 1 %)
یكی از مواد جدید برای ساخت زه است كه از دوام داكرون برخوردار بوده و حتی به علت سبكی آن نسبت به كولار سرعت تیر بیشتری دارد.از آنجایی كه كشش آن از داكرون كمتر است بهتر است برای استفاده از آن به توصیه كمپانی سازنده كمانتان در مورد استفاده از آن توجه كنید.جنس آن از مشتقات پلی اتیلن است كه به آن شكل و حالت پلاستیكی بخشیده است.همچنین بسیار لغزنده است و به همین خاطر سروینگها میبایست بسیار محكم بسته شوند چون در غیر این صورت روی زه حركت میكنند.برای جلوگیری از این مشكل مواد خاصی در ساخت سروینگ به وجود آمده است.


fastflite s4  فست فلایت s4   (استقامت هر رشته=73 كیلوگرم   كشش=كمتر از 1 %)
جدیدترین نوع زه موجود در بازار است.جنس آن تركیبی است از 50 % فست فلایت و 50 % وكتران(vectran) كه باعث كلفت تر شدن رشته ها میشود.بنا بر این برای یك زه فست فلایت تقریبا نیمی از تعداد رشته ها مورد نیاز میباشد.

همیشه از تعداد رشته های توصیه شده توسط سازنده كمانتان با توجه به پونداژ در زه كمانتان استفاده كنید.استفاده از رشته های كمتر میتواند باعث فشار بیش از حد به لیمبها و احتمالا شكستن آنها شود
2. بریس هایت brace heighthttp://www.centenaryarchers.gil.com.au/images/brace-ht.gif
بریس هایت به فاصله  مركز گریپ كمان تا زه كمان در زاویه 90 درجه میگویند.اكثر كمانها دارای بریس هایت پیشنهادی توسط سازنده خود هستند.اگر بریس هایت كمانتان را نمیدانید فرمول كلی در مورد كمانهای ریكرو به این صورت است:
كمان 70 اینچ=8.5 تا 9.75 اینچ(21.59 تا 24.76 سانتیمتر)
كمان 68 اینچ=8.25 تا 9.5 اینچ(20.95 تا 24.13 سانتیمتر)
كمان 66 اینچ=8 تا 9.25 اینچ   (20.32 تا 23.49 سانتیمتر)
كمان 64 اینچ=7.75 تا 9 اینچ   (19.68 تا 22.86 سانتیمتر)
بریس هایت ایده آل برای یك كمان مقداری است كه باعث بی صدا ترین ریلیز و حد اقل لرزش در كمان شود.

تیونینگ بریس هایت

گام 1.
بریس هایت را در حد اقل مقدار توصیه شده توسط سازنده قرار دهید.

گام 2.
چند اند end در فاصله نزدیك تیر پرتاب كنید و عملكرد كمان را یادداشت كنید.

گام 3.
با افزودن 5 دور به تاب زه بریس هایت را افزایش دهید.(جهت تاب زه را اشتباه تغییر ندهید و ناكینگ پوینت خود را هم چك كنید.)

گام 4.
چند اند دیگر تیراندازی كرده و عملكرد كمان را یادداشت كنید.

گام 5.
این عمل را تا رسیدن به حداكثر بریس هایت توصیه شده ادامه دهید. 

گام 6.
در فاصله ای بین حداقل و حداكثر بریس هایت توصیه شده كمان آرامترین و كم لرزشترین عملكرد را از خود نشان میدهد.این فاصله بریس هایت ایده آل برای كمان با همان زه مورد استفاده است.این اندازه را در جایی یادداشت كنید.
برای تیراندازی بهتر بریس هایت همیشه باید ثابت باشد.هر تغییری در این فاصله بر پرواز تیر تاثیر خواهد گذاشت.پس همیشه بریس هایت را قبل از تیراندازی چك كنید.كش آمدن زه ها به مرور زمان یا پارگی رشته ها میتواند باعث پایین آمدن بریس هایت شود.

ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:اخبار و رسانه ها,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|تیونینگ,كمان, تیونینگ كمان,
بازديد : 466 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
تیر اندازی با كمان Archery
محافظ بازو Arm Guard
تیر Arrow
تیر كش (وسیله ای برای بیرون کشیدن تیر از سیبل) Arrow Puller
تیرخواب Arrow Rest
تیر صاف كن Arrow Straightener
فاصله محور تا محور در كمان كامپوند Axel to Axel
كمان Bow
دست حامل - حمل کننده کمان Bow Arm
كیف كمان Bow Case
ترازوی اندازه گیری قدرت كمان Bow Scale
بند مچی كمان Bow Sling
سه پایه كمان Bow Stand
واكس مخصوص زه Bow String Wax
فاصله زه تا دسته كمان Brace Height
سر تیر شكاری Broad Head
كابل كمان كامپوند Cable
محافظ كابل كامپوند Cable Guard
قرقره كمان كامپوند Cam
دستگاه تنظیم مركزی كمان Center Gauge
محافظ سینه Chest Guard
فنر تقه زن كنترل كشش Clicker
مربی Coach
كمان كامپوند Compound
ضربه گیر - لرزش گیر Damper
خم كردن Deflex
دست عامل- دست کشش Draw Arm
طول كشش Draw Length
نیروی كشش Draw Weight
سیبل هدف كاغذی Face
میدان Field
رشته ای در تیر اندازی با كمان Field Archery
بند انگشتی كمان Finger Sling
محافظ انگشت - انگشتی Finger Tab
پرچسبان Fletcher
دسته كمان Grip
قبضه Handle
شكار Hunting
دكمه لب Kisser Button
بازوی كمان Limb
ضربه گیر پلاستیكی بازوها Limb sever
میله تعادل بلند Long Stabilizer
حلقه انتهایی زه Loop String
بازوی پایین Lower Limb
امتیاز صفر Miss
سوفار - ته تیر Nock
محل قرار گرفتن تیر روی زه Nocking Point
انبردست مخصوص ناکینگ پوینت Nock-set Pliers
روزنه دید Peep Sight
مگسك Pin Sight
گودی وسط دسته كمان - نقطه چرخش كمان Pivot Grip
بالشتك اصطكاك Plunger
سر تیر Point
قسمت اتصال بازو به قبضه Pocket Limb
واکنش Reflex
قبضه Riser
عدسی Scope
پایه دوربین Scope Stand
امتیاز Score
نخ پیچ روی زه Serving
دستگاه نخ پیچ Serving Jig
رف یا تاقچه زیر پنجره Shelf
میله تعادل كوتاه Short Stabilizer
میله تعادل كوتاه Sid Rod
دستگاه نشانه روی Sight
میزان خمش در تیر - میزان نرمی یا سختی تیر Spin
پر پیچدار Spin Vane
بازوهای دو تیكه در كمانهای HOYT Split Limb
دوربین تك چشم مخصوص تیروكمان Spotting Scope
سیستم میله های تعادل Stabilizer system
باند كشی Stretching Band
زه String
دستگاه ساخت زه String Maker
وسیله كمكی جهت زه كردن كمان Stringer
صداگیر زه (صدا خفه کن) زه String Silencer
خط كش مخصوص اندازه گیری كمان -خط كش T T Gauge
هدف Target
فاصله زه تا انتهای بازو Tiller
تنظیم كمان Tuning
بازوی بالا Upper Limb
وسیله ای U شکل برای پیچیدن سروینگ روی كمان كامپوند U Server
پر Vane
سه راهی مخصوص میله های تعادل V-B


ادامه مطلب...

تيراندازان  كه در فواصل مختلف تیر میزنن حتما میدونن كه با توجه به سایز فیس ها در بعضی فواصل تیراندازی مشكل تر و در بعضی فواصل آسونتره.مثلا تیر اندازی  تو 18 متر با فیس 40 سانتی از تیراندازی تو 30 متر با فیس 80 سانتی مشكل تره یعنی در واقع صحبت سر اینه كه سطح فیس در بعضی فواصل كوچكتر و در بعضی فواصل بزرگتر به نظر میرسه.

برای اینكه بهتر بتونیم این فرق رو نشون بدیم از واحدی به نام moa كه مخفف(minute of angle) هست استفاده میكنیم.میدونید كه یه دایره از 360 درجه تشكیل شده.و هر درجه هم از 60 دقیقه یا minute تشكیل شده.حالا فرض كنید كه شما در مركز دایره ای به شعاع 70 متر قرار دارید.اگه این دایره رو به 360 قسمت یا همون درجه تقسیم كنید یه فیس 122 سانتی كه در 70 متر ازش استفاده میشه به میزان یك درجه یا 60 moa از فضای مقابل شما رو اشغال میكنه.حالا ببینید بقیه فیسها در فواصل خودشون به چه اندازه ای دیده میشن:

فیس 40 سانت از فاصله 18 متری .......................moa 76

فیس 80 سانت از فاصله 30 متری........................92 moa

فیس 80 سانت از فاصله 50 متری........................55 moa

فیس 122 سانت از فاصله 60 متری......................70 moa

فیس 122 سانت از فاصله 70 متری......................60 moa

فیس 122 سانت از فاصله 90 متری......................47 moa 

با توجه به این اندازه ها میبینید كه هدف در فاصله 90 متری از همه فواصل كوچكتر دیده میشه و بالطبع زدن هدف مشكل تر میشه و قضیه در 30 متر برعكسه و از همه آسونتره.


ادامه مطلب...
بازديد : 429 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برای دیدن کامل عکسها بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

 


ادامه مطلب...
بازديد : 466 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

معبد شائولین

تکواندو خوی

 


ادامه مطلب...
بازديد : 515 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 

برای خنده

 

این عضو “کمیته علمای عربستان سعودی” در ادامه گفت: خدا در قرآن فرمود “انسان نباید به خودش آسیب بزند” اما در این گونه ورزش ها آسیب وارد می شود لذا کاملا حرام است.

 

کفتار   سگ جهنمی

به گزارش صفحه عربی  آنلاین، شیخ «علی الحکمی» از چهره های سرشناس وهابیت و عضو “کمیته علمای عربستان سعودی” در جدید ترین فتوای خود، ورزش های رزمی را حرام اعلام کرد.

وی با هدف توجیه فتوای جدید خود، گفت: ورزش های رزمی مانند کشتی، کاراته، بوکس و غیره به بدن انسان آسیب می رساند و با توجه به اینکه آسیب رساندن به بدن حرام است، این ورزش ها حرام هستند.
«علی الحکمی» همچنین افزود: در چنین ورزش هایی، بازیکن برای پیروز شدن بر رقیبش باید به طرف او حمله کند و شدید ترین ضربات را به وی وارد کند. در بسیاری از این حالت ها، ضربه باعث آسیب شدید در نقاط مختلف بدن بازیکن می شود و گاهی هم باعث مرگ برخی بازیکنان شده از همین رو این گونه ورزش ها حرام هستند.
این عضو “کمیته علمای عربستان سعودی” در ادامه گفت: خدا در قرآن فرمود “انسان نباید به خودش آسیب بزند” اما در این گونه ورزش ها آسیب وارد می شود لذا کاملا حرام است.
 
 
خودتان قضاوت کنید.
 
 
 
 
 

ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:اندیشه و مذهب,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|ورزش,های,رزمی,حرام,است, ورزش های رزمی حرام است,
بازديد : 403 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
انا لله و انا الیه راجعون؛
رضا مهماندوست در غم از دست دادن فرزندش به سوگ نشست


سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو ایران در غم از دست دادن فرزند نوجوانش به سوگ نشست.

با خبر شدیم رضا مهماندوست سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو کشورمان در غم از دست دادن پسر نوجوانش به سوگ نشسته است.

فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران این مصیبت را به رضا مهماندوست و همسر محترمه ایشان صمیمانه تسلیت گفته و از خداوند متعال صبر و آرامش برای بازماندگان و رحمت و آمرزش برای آن مرحوم مسألت می نماید.

مراسم ختم صبح پنجشنبه مورخ 26/11/1391 از ساعت 15 تا 30/16 در مسجد جامع حضرت حجت ابن الحسن(عج) واقع در کرج-مهر ویلا ،میدان مادر،ابتدای خیابان خیام شرقی برگزار خواهد شد.

تکواندو اذبایجان فوت فرزند دلبند استاد مهماندوست را به ایشان و خانواده معزا تسلیت می گوید.


 


ادامه مطلب...
بازديد : 429 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

اسامی فرم های تکواندو و فلسفه آنها

 

۱-ایل جانگ            نور و روشنایی

۲-ای جانگ            شادی و نشاط

۳-سام جانگ          گرما و درخشندگی (خورشید)

۴-سا جانگ            رعد و برق

۵- او جانگ             باد

۶-یوگ جانگ           آب مظهر روان و لطافت

۷-چیل جانگ           کوه

۸-پال جانگ             زمین مظهر رشد و نمو

۹-کوریو                  قوم کوریو

۱۰-کوم کانگ           الماس

۱۱- ت بک              کوههای مرتفع

۱۲-پیونگ ون           دشت و صحرا

۱۳-سیب جین         ده نمونه خلقت یا عمر طولانی

۱۴-جی ته             تلاش برای بهتر زندگی کردن روی زمین

۱۵-چون کوان          بهشت

۱۶-هان سو            آب

۱۷-ایل یو                هماهنگی جسم و روح   
 
 

ادامه مطلب...
بازديد : 408 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

سلام دوستان یه کلیپ زیبا از مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ براتون

 

 آماده کردم امیدوارم خوشتون بیاد!!!

 

 

زمان : ۲:۵۵

حجم : ۶.۲۰MB

فرمت : 3gp 320*240 

DOWNLOAD


 

 یه کلیپ زیبا از مسابقات گوانجو۲۰۱۰ براتون آماده

 

 کردم امیدوارم خوشتون بیاد .

 

 

DOWNLOAD


 

 یه کلیپ از بازی استیون لوپز  

 

((برای دانلود راند اول بازی کلیک کنید))

 

((برای دانلود راند دوم بازی کلیک کنید))

 

((برای دانلود راند سوم بازی کلیک کنید))


 

 

www.taek-won-do-khoy.blogfa.com


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:اندیشه و مذهب,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|کلیپ,های,تکواندو, کلیپ های تکواندو,
بازديد : 506 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

باشگاه تکواندو سپاه خوی

www.taek-won-do-khoy.blogfa.com


ادامه مطلب...
بازديد : 316 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

برای رهای  از  چربی شکم حرکات زیر را هر روز تکرار کنید.

 

 

http://taek-won-do-khoy.blogfa.com

 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:اندیشه و مذهب,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|حرکاتی,برای,آب,کردن,شکم, حرکاتی برای آب کردن شکم,
بازديد : 323 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

شهر آتش و آفتاب

خدمات تور:  ترانسفر ، لیدر ، ورودی مکانهای تاریخی ....

تاریخ اجرا: 25 اسفند 91 (مهلت ثبت نام: 22 /12)

قیمت تور:  25000 تومان

جاذبه ها: میدان امیر چخماق + بازار خان + مسجد جامع + پیاده روی در بافت قدیم محله فهادان +  زندان اسکندر + برج و با روی یزد + باغ دولت آباد و ....


تلفن تماس: 09137127139 و 09137411678
ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|یزد, یزد,
بازديد : 656 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
شهر زیر زمینی

اویی که در زیر بافت شهر نوش آباد بصورت دست کن ایجاد شده و چندین هزار متر وسعت دارد از عمق 4متری تا عمق 18متری زمین فضاهای متعددی از جمله اطاق راهرو و چاه ها و کانالهای زیادی برای در امان ماندن از دست اشرار کنده شده است.این معماری بی نظیر با این شکل ساختاری در جهان منحصر به فرد بوده و تاکنون با توجه به آثار به دست آمده در کاوش های باستان شناسی قدمت آن به قبل از اسلام بر می گردد که در دوره های مختلف تاریخی کاربرد نظامی و دفاعی  داشته است.این مجموعه به لحاظ سیستم دفاعی و پناهگاهی آن تا سال 1381 هیچ اطلاعات مستندی از آن در دست نبود و به دخمه های اسرار آمیز شهرت داشت.

راههای ورود به داخل این مجموعه از طرق مختلف و به شکل مخفی در منازل یا داخل قلعه خشتی در مجاور شهر و یا محلهای پر جمعیت و داخل کانالهای  پایاب هایی که از زیر خانه ها و برای گذر آب قنوات ایجاد شده،چاههای ...ادامه مطلب

خدمات تور: وسیله نقلیه توریستی، پذیرایی بین روز، ليدرتور....

تاریخ اجرا: 4 اسفند 91 (مهلت ثبت نام: 12/2 )

قیمت تور: 15000 تومان

تلفن تماس: 09137127139 - 0913741167


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|شهر,زیر,زمینی,نوش,آباد(اویی), شهر زیر زمینی نوش آباد(اویی),
بازديد : 322 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
پیست اسکی کاکان یاسوج
مجموعه ورزشی ، تفریحی و گردشگری پیست کاکان در۱۸ کیلومتری شمال شهر یاسوج بعد از منطقه آب نهر کاکان (روستای عباس علیخانی) و در مجاورت جاده یاسوج ـ اقلید – یزد در دامنه های مرتفع و زیبای رشته کوه زاگرس قله دنا واقع گردیده که در سال ۱۳۷۳ افتتاح گردیده  .

امکانات پیست : سه تله اسکی شامل یک دستگاه بالابر برای افراد مبتدی و ۲ دستگاه بالابر اسکی بازان حرفه ای ، برف کوب ، باشگاه اسکی ، رستوران ، خوابگاه و سرای ورزشکاران مجهز است .

مشخصات
•    ارتفاع ۲۶۰۰ متر
•    طول مفید پیست ۶۰۰ متر
•    عرض مفید پیست ۱۵۰۰ متر
•    نوع دستگاه بالابر: تله‌اسکی بشقابی
•    بیشینه عمق برف: ۳/۵‬متر


خدمات تور:
وسیله نقلیه توریستی، پذیرایی بین روز، ليدرتور، آموزش رایگان اسکی ، بیمه تا سقف 126 میلیون تومان ...

تاریخ اجرا: 26 بهمن91 (مهلت ثبت نام: 11/24 )

قیمت تور: 25000 تومان

تلفن تماس: 09137127139 - 0913741167


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|پیست,کاکان, پیست کاکان,
بازديد : 520 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
همایش ملی ساحل پیمایی ومریخ نوردی (کوه های منیاتوری) شهرستان چابهار

خدمات تور: وسیله نقلیه توریستی، پذیرایی بین روز، ليدر گشت

تاریخ اجرا: 3 لقايت 6 اسفند (مهلت ثبت نام: 11/27)
ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|کوه,های,منیاتوری, کوه های منیاتوری,
بازديد : 506 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|سلامتی,رهبر,صلوات, سلامتی رهبر صلوات,
بازديد : 492 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|مدیریت,ورزشی,و,گسترش,کونگ,فو, مدیریت ورزشی و گسترش کونگ فو,
بازديد : 503 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 574 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 568 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که بازیکنان این تیم عزم خود را برای قهرمانی و سربلندی هوادارانشان جزم کرده اند، زیرا این تیم که پرطرفدارترین تیم آسیا است باید به لیگ قهرمانان بازگردد.


ادامه مطلب...
ولین تمرین تیم فوتبال پرسپولیس در سال 92 تحت تاثیر ملاقات مهدی مهدوی‌کیا و یحیی گل‌محمدی در جمع بازیکنان، برگزار شد.

30-11.JPG


ادامه مطلب...
بازديد : 559 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|روزنامه,پرسپولیس, روزنامه پرسپولیس,
بازديد : 425 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

جناب آقای سیدمحمد سـیدزاده

مربی ارزنده تیم فوتبال نوجوانان پرسپولیس رشت ، درگذشت مادر گرامیتان را تسلیت عرض می نماییم . ما را در غم خود شریک بدانید...

گلهای بهـشت سایه بانت مادر
صد دسته ستاره  ارمغانت مادر

دیگر چه کسی دعا کن ما باشد
قــربــان دل مــهـــربـــانــت مــادر

******
مادر به خدا ماه در این خانه تو بودی
روشنگــــر ایـن کلبه ویـــرانه تو بودی

از خاطـــــر دل‌هــا نـــرود یاد تـو هــرگز
مادر بــه خــدا گـوهر یک دانه تو بودی

-------------------------------------------------------

شادی روحش صلوات


ادامه مطلب...

کادوس ماسال  2 - 2 پرسپولیس رشت

یک شنبه 27 اسفند 1391

زمین شهید محبی ماسال ساعت 14:30

***********************************************

گلزنان پرسپولیس :

فرهان یوسفی (دقیقه 46)

علی بهرام نژاد (دقیقه 86)


گل هـای ماسـال :

در دقایق 13 و 23


ادامه مطلب...
بازديد : 591 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

ردیف

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

تفاضل

امتیاز

1

پرسپولیس رشت

20

13

4

3

31

18

13

43

2

کادوس ماسال

21

12

4

5

49

31

18

40

3

فولاد تیام فومن

21

12

2

7

52

30

22

38

4

شهرداری لنگرود

21

11

5

5

40

28

12

38

5

نصر رشت

21

10

3

8

50

30

20

33

6

گلریز پره سر

21

9

3

9

42

35

7

30

7

شهرداری انزلی

21

8

6

7

18

23

5-

30

8

آبی پوشان رشت

21

8

5

8

27

24

3

29

9

همای رودسر

21

8

5

8

28

30

2-

29

10

گمرک انزلی

20

5

4

11

20

37

17-

19

11

مارلیک رودبار

21

4

5

12

18

46

28-

17

12

شاهین رشت

21

1

2

18

8

50

42-

5جدول دور برگشت (فقط بازی های نیم فصل دوم)

 

ردیف

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

تفاضل

امتیاز

1

پرسپولیس رشت

9

7

2

0

16

5

11

23

2

شهرداری لنگرود

10

7

1

2

23

12

11

22

3

فولاد تیام فومن

10

6

1

3

25

13

12

19

4

کادوس ماسال

10

5

2

3

23

17

6

17

5

آبی پوشان رشت

10

5

2

3

14

8

6

17

6

همای رودسر

10

4

3

3

14

17

3-

15

7

گلریز پره سر

10

4

1

5

18

18

0

13

8

شهرداری انزلی

10

3

4

3

6

6

0

13

9

نصر رشت

10

2

3

5

16

18

2-

9

10

مارلیک رودبار

10

2

3

5

8

19

11-

9

11

شاهین رشت

10

1

1

8

3

17

14-

4

12

گمرک انزلی

9

1

1

7

5

21

16-

4


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|جدول,مسابقات,هفته,بیست,و,یکم,:, جدول مسابقات هفته بیست و یکم :,
بازديد : 534 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

کـادوس ماسال        2 - 2      پرسپولیس رشت

آبی پوشان رشت    2 - 2       فــولاد تیام فـومن

مارلــــیـک رودبــار    1 - 1       نــصــر رشـت

گمـرک انــزلی          1 - 0       شـاهـــیـن رشــت

همای رودسـر          0 - 0       شهــرداری انـزلی

گلریز پره ســـر         0 - 2       شهرداری لنگرود


ادامه مطلب...

نصر رشت        1 - 2    شهرداری لنگرود

چهارشنبه 23 اسفند 1391

زمین شهید عضدی ساعت 13:30

***********************************************

در روز چهارشنبه 23 اسفند 91 تیم شهرداری لنگرود به مصاف تیم رده چهارمی نصر رفت که این بازی در پایان 90 دقیقه تلاش دو تیم 2 بر یک به سود تیم خوب و پدیده ی نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر نوجوانان استان به پایان رسید .

این تیم در نیم فصل اول هم توانسته بود تیم نصر را در لنگرود با نتیجه 3 بر یک شکست دهد و با این شرایط در دو بازی رفت و برگشت 6 امتیاز از این تیم بگیرد .

شهرداری لنگرود با اینکه نتایج درخشانی در نیم فصل دوم بدست آورد ، با توجه به امتیازات سایر تیم ها در جدول رده بندی ، دیگر شانسی برای قهرمانی ندارد و با این بردی هم که در مقابل نصر بدست آورد باعث شد تا تیم نصر هم دیگر نتواند به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات برسد و تیم نصر با این باخت جای خود را به تیم لنگرود داد و خود با یک رده سقوط به مکان پنجمی رسید .

از دیگر نتایج درخشان شهرداری لنگرود را باید برد سنگین 4 بر 0 در خانه همای رودسر و برد 3 بر 2 در مقابل تیم بالانشین کادوس ماسال نام برد که این نتایج در نوع خود جالب توجه می باشند .

این تیم در هفته بعد میهمان تیم خوب گلریز پره سر خواهد بود که برای این تیم و کادرفنی موفق و باهوشش آرزوی موفقیت می کنیم .


ادامه مطلب...
بازديد : 578 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

شاهین رشت   1 -  2   کادوس ماسال

سه شنبه 22 اسفند 1391

زمین معلولین رشت ساعت 14:30

***********************************************

 در روز سه شنبه 22 اسفند 91 تیم شاهین رشت به مصاف تیم رده دومی ماسال رفت که این بازی ، در عین اینکه این تیم شاهین بود که بازی را در دست داشت و حتی از میهمان خود جلو بود اما با سوت های بد داور ، کار به تساوی کشیده شد و نهایتا در پایان مسابقه و در وقت های تلف شده ، این داور بود که بازی را به سود ماسال در آورد و در دقیقه 91  ، یک ضربه ی پنالتی بسیار مشکوک را به راحتی به نفع کادوس اعلام کرد تا این تیم در نهایت بازی را 2 بر 1 پیروز شود و بازی بسیار خوب و منسجم تیم شاهین را به هدر دهد و در پایان اشک بازیکنان با تعصب و با غیرت این تیم رشتی را در بیاورد .

البته با این بازیی که تیم شاهین از خود نشان داد به همه ثابت کرد که این تیم خوب رشتی که در سال های پیش یکی از تیم های همیشه صدرنشین و جزء مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ بود به حق واقعی خود نرسیده است و در خیلی از بازی ها اسیر بدشانسی و اشتباهات فاحش داوری و بعضی مسائل دیگر شد .

ولی باز با این شرایط ما به شرف و غیرت و تعصب کادرفنی و بازیکنان زحمتکش این تیم درود میفرستیم که در این بازی ، شرافتمندانه ، روح واقعیِ فوتبال پاک را نشان دادند و تا لحظه ی آخر برای پیروزی جنگیدند ولی متأسفانه با اینکه توانستند جلوی تیم کادوس را بگیرند ولی حریف تیم داوری نشدند و ...     .


ادامه مطلب...
بازديد : 469 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

مقاومت رشت  2 ـ 1  پرسپولیس رشت

پنج شنبه 91/12/24  - زمین کانون بسیج - ساعت 10 صبح

تیم نوجوانان پرسپولیس رشت بر خلاف بازی زیبای خودشان نتوانستند در مقابل تیم قدرتمند مقاومت رشت به پیروزی برسند زیرا تیم پرسپولیس رشت فقط در صورت پیروزی به لیگ زیر گروه استان صعود می کرد به همین علت بازی بسیار هجومی از خودش به نمایش گذاشت اما بازیکنان این تیم تمام تلاش خود را انجام دادند و بازی بسیار زیبایی از خود ارائه دادند لذا این تیم ترکیبی از بازیکنان آموزشی در رده نوجوانان در باشگاه میباشد و علارقم توانایی خود خیلی بیشتر و بهتردر مسابقات ظاهر شدند و در این خصوص به بازیکنان و کادر فنی و اولیاء های زحمتکش وهمیشه همراه تیم خسته نباشید می گوییم و به امید موفقیت های بعدی ...  ارزوی توفیق روز افزون را داریم .


ادامه مطلب...
بازديد : 729 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

بروز رسانی در تاریخ 2 فروردین ماه 1392

برنامه ی مسابقات و نتایج گروه ۱ و ۲

 

جدول نتایج گروه 1

هفته

 اول

ستارگان

1

4

سرخپوشان

نیک رشت

0

0

شهیداسدپور

سپیدرو د

2

1

کوثر

هلال احمر

0

7

مقاومت نوین

هفته 

 دوم

نیک رشت

1

3

سرخپوشان

ستارگان

0

2

سپیدرود

هلال احمر

0

8

شهیداسدپور

مقاومت نوین

3

0

کوثر

هفته

سوم

سپیدرود

 1

 2

سرخپوشان

هلال احمر

 0

 3

نیک

مقاومت نوین

 3

 0

ستارگان

کوثر

0

3

اسدپور

هفته

چهارم

هلال احمر

 0

3

سرخپوشان

مقاومت نوین

1

 0

سپیدرود

کوثر

2

 3

نیک

اسدپور

 7

 0

ستارگان

هفته

پنجم

مقاومت نوین

0

1

سرخپوشان

کوثر

 4

0

هلال احمر

اسدپور

1

 1

سپیدرود

ستارگان

 0

 3

نیک

هفته

ششم

کوثر

 0

6

سرخپوشان

اسدپور

0

 2

مقاومت نوین

ستارگان

1

 2

هلال احمر

نیک

0

1

سپیدرود

هفته

هفتم

اسدپور

1

3

سرخپوشان

ستارگان

0

 3

کوثر

نیک

0

1

مقاومت نوین

سپیدرود

 1

 0

هلال احمر

 

جدول رده بندی گروه ۱

 

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

تفاضل

امتیاز

1

سرخپوشان

7

7

0

0

22

4

18+

21

2

مقاومت نوین

7

6

0

1

17

1

16+

18

3

سپیدرود

7

4

1

2

8

5

3+

13

4

اسدپور

7

3

2

2

20

6

14+

11

5

نیک

7

3

1

3

10

7

3+

10

6

کوثر

7

2

0

5

10

17

7-

6

7

هلال احمر

7

1

0

6

2

27

25-

3

8

ستارگان

7

0

0

7

1

24

23-

0


   

جدول نتایج گروه 2

 

هفته

اول

آبی پوشان

0

1

مقاومت بسیج

شهرداری رشت

4

4

خزر

سکان

9

0

بلورین خمام

هفته  دوم

شهرداری رشت

2

1

پرسپولیس رشت

مقاومت بسیج

4

0

سکان

بلورین خمام

0

10

خزر

هفته سوم

سکان

2

 0

آبی پوشان

بلورین خمام

0

3

پرسپولیس رشت

خزر رشت

1

 2

مقاومت رشت

هفته چهارم

بلورین خمام

 1

21

شهرداری رشت

خزر رشت

 0

 3

آبی پوشان

مقاومت رشت

2

 1

پرسپولیس رشت

هفته پنجم

خزر رشت

 0

1

سکان

مقاومت رشت

1

 0

شهرداری رشت

پرسپولیس رشت

 3

 2

آبی پوشان

هفته ششم

مقاومت رشت

6

0

بلورین خمام

پرسپولیس رشت

 3

 0

سکان

آبی پوشان

 2

 5

شهرداری رشت

هفته هفتم

پرسپولیس رشت

3

 0

خزر رشت

آبی پوشان

3

 0

بلورین خمام

شهرداری رشت

 3

1

سکان


جدول رده بندی گروه ۲

 

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

تفاضل

امتیاز

1

مقاومت بسیج

6

6

0

0

16

2

14+

18

2

شهرداری رشت

6

4

1

1

35

10

25+

13

3

پرسپولیس رشت

6

4

0

2

14

6

8+

12

4

سکان رشت

6

3

0

3

13

8

4+

9

5

آبی پوشان

6

2

0

4

10

11

1-

6

6

خزر رشت

6

1

1

4

15

13

2-

1

7

بلورین خمام

6

0

0

6

1

52

51-

0

توجه : طبق رای کمیته انضباطی در خصوص تخلفات تیم خزر رشت و مربی این تیم ( 3 امتیاز از مجموع امتیازات این تیم کسر شده و مربی تیم نیز جریمه نقدی شده است)  و در پی اعلام این رای تیم خزر در 2 بازی باقی مانده خود نیز حضور نیافت و آن دو بازی با (آبی پوشان و پرسپولیس) طبق قانون 3 بر 0 به سود حریفان از سوی هیئت اعلام گردید .


** در این مرحله از مسابقات ، تیم های :

سرخپوشان و مقاومت نوین رشت از گـروه اول

مقاومت بسیج  و شهرداری رشت  از گروه دوم

بعنوان 4 تیم صعود کننده از مسابقات زیرگروه شهرستان رشت به مرحله بعد یعنی مسابقات زیرگروه استان راه یافتند . برای این تیم ها که نماینده شهرستان رشت در مسابقات هستند آرزوی موفقیت داریم .


ادامه مطلب...
بازديد : 667 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
x8wjs8p3qnx9mrfmpa.jpg

انگار روبان غمناک این روزها پایانی برایش وجود ندارد و این بار جو ویدر پدر پرورش اندام درگذشت

غم از دست دادن پدر پرورش اندام را به جهان پرورش اندام تسلیت عرض می نمایم


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|درگذشت,جو,ویدر, درگذشت جو ویدر,
بازديد : 1133 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
http://www.bodybuilding-pics.com/146/images/Nasser_El_Sonbaty_78.jpg

ناصر صونباطی درگذشت

1965-2013


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|درگذشت,ناصر,صونباطی, درگذشت ناصر صونباطی,
بازديد : 450 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برای دریافت برنامه بر روی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|برنامه,تمرینی,آقا,بنیامین, برنامه تمرینی آقا بنیامین,
بازديد : 372 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

کاهش چربی های شکم و پهلو همواره یکی از سخت ترین و طویل المدت ترین نقاط بدن است که همت و تلاش شما را می طلبد که چکیده ای از این اصول را در ادامه مطلب برای شما قرار داده ایم


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|کاهش,چربی,شکم, کاهش چربی شکم,
بازديد : 569 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
Mr. Olympia - 2012 FIBO

کلیپ فیل هیث در مسترالمپیا 2012 حتما دانلوذ کنید

حجم فایل 29.8 RAR

Dwonload


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|کلیپ,فیل,هیث, کلیپ فیل هیث,
بازديد : 629 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
http://gymir.persiangig.com/body/gym/bazoo/ronnie-coleman-www.body.blogfa.com-ghtfh.jpg

در مقدمه یه تعریف کلی از عضله بازو میگم عضله بازو عضله ایست که از یک سمت به عضلات سرشانه  وصل شده است و دیگر ان تا قسمت مفصل ارنج ادامه پیدا کرده است جلو بازو رادر زبان انگلیسی  bicep  میگن bicep تشکیل شده است از bi  یعنی دو و cep  به معنای سر می باشد که میتوان انرا عضله دوسر نامید که خود این عضله هم از چهار بخش تشکیل شده است قسمت داخلی قسمت خارجی که این قسمت ضخامت بازو را تشکیل می دهد و طول جلو بازو بعلاوه ارتفاع ان

انجام دادن تمرینات مختلف و با زوایای متفاوت باعث میشه بسته  به نوع تمرین فشار هم تغییر کند

برای مطالعه این مقاله لطفا بر روی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|بهترین,تمرین,جلو,بازو, بهترین تمرین جلو بازو,
بازديد : 507 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

آیا بدنبال حرکت موثری برای پشت بازوهای خود هستید که به شما امکان دهد تنها با استفاده از وزن بدنتان ، ضخامت قابل توجهی در پشت بازوهای خود ایجاد کنید ؟ اگر پاسخ شما مثبت است یکی از حرکات مربوط به آرنولد را در برنامه تمرینی خود وارد کنید : دیپ بین دو میز.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|دیپ,از,نگاه,آرنولد, دیپ از نگاه آرنولد,
بازديد : 714 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
درخشش بیت‌الله عباسپور درسرزمین حرفه ای ها

بیت الله عباسپور به مقام سوم مسابقات مستراروپا رسید
شگفتی مسابقات قهرمانی مایکل کفالیناس از یونان ونایب قهرمانی جانی جکسون

 


  1e8rc6t21j7zzkugmjzg.jpg

نتیجه کلی مستراروپا:

درخشش بیت‌الله عباسپور درسرزمین حرفه ای ها
بیت‌الله عباسپور به مقام سوم مسابقات مستراروپا رسید

 


1_کالیفیانس از یونان
۲_جانی جکسون از آمریکا

۳_ بیت‌الله عباسپور ایران

۴_فاریس سعید ایتالیا
۵_سرگی شلستوف روسیه


ادامه مطلب...
بازديد : 654 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

این دارو عمر فعالی حدود ۴۸ ساعت دارد و در دسته دارویی استروئید های آنابولیک قوی / آندروژنیک ( تزریقی ) دسته بندی می شود . در صورت اصل بودن این دارو عوارضی مثل آکنه ، احتباس آب ، فشار خون بالا به ندرت دیده می شود ولی خاصیت سمی برای کبد در صورت تزریق دارو را دارد .

 

 

شکل تزریقی استانوزولول در واقع یک نوع استروئید محلول در آب مشتق از DHT می باشد . هر دو شکل خوراکی و تزریقی این دارو ۱۷ آلفا- الکیله هستند؛ البته این مسئله باعث می شود که فرم تزریقی دارو برای کبد نسبتاً سمی بوده و فرم خوراکی نیز در دوز های بالا برای کبد مشکل ساز گردد.

منبع:http://edcoan.ir

م


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|وینسترول, وینسترول,
بازديد : 2402 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|عکس,فیل,هیث, عکس فیل هیث,
بازديد : 647 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

فدراسیون تاریخ و آمار فوتبال

 اسامی ۱۰ تیم برتر باشگاهی اروپا را

از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲  را اعلام کرد.

که براساس آن بارسلونا در رده اول قرار دارد و...

 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 352 | 1 2 3 4 5 6|10,تیم,برتر,اروپا,در,قرن21, 10 تیم برتر اروپا در قرن21,
بازديد : 315 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

کورينتيانس برزيل با غلبه بر چلسی قهرمان شد.ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|جام,باشگاه,های,جهان, جام باشگاه های جهان,
بازديد : 503 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

مرحله یک چهارم نهایی


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|جام,حذفی, جام حذفی,
بازديد : 494 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|لیگ,قهرمانان,آسیا, لیگ قهرمانان آسیا,
بازديد : 572 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

مراسم قرعه‌کشی جام کنفدراسیون‌ها امروز در سائوپائولو برزیل با حضور بزرگانی همچون سب‌بلاتر برگزار شد و تیم‌های حاضر در این رقابت حریفان خود را شناختند . بر این اساس در گروه A این مسابقات، برزیل در کنار ایتالیا، مکزیک و ژاپن قرار گرفت و در گروه B تیم‌های اسپانیا، اروگوئه، تاهیتی و قهرمان آفریقا در کنار هم قرار گرفتند . نماینده آفریقا قرار است پس از پایان جام ملت‌های این قاره معرفی شود . جام کنفدراسیون‌ها از ۱۵ ژوئن ۲۰۱۳ در برزیل آغاز خواهد شد.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|قرعه,کشی,جام,کنفدراسیون,ها, قرعه کشی جام کنفدراسیون ها,
بازديد : 616 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

برزیل۳-۲اسپانیا

 

 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|جام,جهانی,فوتسال, جام جهانی فوتسال,
بازديد : 570 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

نتایج هفته۲۲لیگ برتر ایران


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|نتایج,,لیگ,برتر,ایران, نتایج لیگ برتر ایران,
بازديد : 695 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

تنایج جدید فوتبال در اروپا


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|تنایج,جدید,فوتبال,در,اروپا, تنایج جدید فوتبال در اروپا,
بازديد : 713 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

قرعه کشی يک هشتم نهايی ليگ قهرمانان اروپا

توپ فینال لیگ قهرمانان اروپا 2012-2013


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|لیگ,قهرمانان,اروپا, لیگ قهرمانان اروپا,
بازديد : 811 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
وااااااااااااااااااااااااای بر مااااااااااااااااااااااااا

طبق نامه شماره 91/447 مورخ 91/11/2 هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان آذربایجان غربی به هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان های آن استان مسابقه ای با عنوان دومین دوره مسابقات قهرمانی استان جام فجر در دو رشته سرطناب و سرعت در رده سنی  آزاد آقایان قرار بود در شهرستان سردشت که تازه دیواره نصب شده برگزار بشه که با حرکت بسیار فنی و  ماهرانه و زیرکانه هیئت های شهرستانی باعث شدند این مسابقه که بعد از سه سال داشت برگزار میشد، لغو شود.

در نامه فوق الذکر گفته شده بود که هر هیئت موظف است تا تاریخ 91/11/15 نفرات خود را به هیئت استان معرفی کند. علی رغم اینکه شهرستانها ورزشکار داشتند و قصد شرکت در مسابقه را داشتند با کم کاری هیئت های شهرستان ها نفرات تا تاریخ مقرر معرفی نشدند که این امر سبب لغو شدن مسابقات گردید.

یکی همین شهرستان خودمان یعنی میاندوآب. روز چهارشنبه مورخ 91/11/11 من همراه با نامه مسابقه رفتم به هیئت کوهنوردی میاندوآب که مسئولین اونجا تشریف داشتند. پیگیر مسابقه شدم که با زبان بی زبانی گفتن تو کاری نداشته باش ما به مربیتون همون آقای اصغر پورتاروردی (کدام مربی؟) گفتیم که بهتون بگن و ایشون لیست اسامی رو به ما یعنی به هیئت معرفی کنه تا هیئت هم به استان معرفی کنه. همان روز از ساعت 8.5 الی 10 تمرین داشتیم. سالن که رفتیم من از آقای پورتاروردی پرسیدم و تصمیم این شد که چهار نفر (فرذین قربانی، آرش احمدی، عیسی بابایی و خود من) به هیئت میاندوآب معرفی بشن. در ضمن با اینکه تمامی هزینه ها بر عهده ی خود ماست و هیئت شهرستان فقط معرفی نامه فکس میکند اجازه ندادند که افراد علاقه مند دیگر به مسابقات و جهت کسب تجربه با هزینه ی خودشان معرفی شوند. من با توجه به اینکه چندین بار در همین باره ی مسابقات و دوره ها و .... از هیئت جمله ی "تو چه کاره هستی" را شنیده بودم دیگر پیگیر این جریان نشدم.

تا اینکه دیروز یعنی دوشنبه 91/11/16 آقای اردوخانی اومدن سر تمرین و گفتن که چرا اسامی را به ما ندادین و به من گفت که با آقای جعفری تماس بگیر و اسامی رو بهشون بگو و من گفتم که "من چه کاره هستم؟" این وظیفه هیئت است. تا اینکه امروز طبق تماسی که با آقای اردوخانی داشتم فهمیدم که مسابقه کنسل شده بدون اینکه از علت جریان اطلاع داشته باشم. با آقای جعفری تماس پیدا کردم و فهمیدم که علت لغو شدن مسابقه عدم معرفی هیئت های شهرستان بوده.

حال این وسط تقصیر ما ورزشکاران چیست که باید به آتش بی مسئولیتی مسئولین بسوزیم؟

تقصیر ما چیست که از مسابقاتی که هر 4 سال یا 3 سال یکبار برگزار میشود محروم شویم؟

***شما قضاوت کنید....***


ادامه مطلب...
بازديد : 787 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
به مناسبت دهه ی فجر مسابقه ای با عنوان جام فجر سنگنوردی در رشته های سرطناب و سرعت در شهرستان سردشت برگزار خواهد شد. برای اطلاع دقیق به ادامه مطلب مراجعه کنید.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|مسابقه,استانی,سرطناب,و,سرعت, مسابقه استانی سرطناب و سرعت,
بازديد : 527 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
خواستم تو ادامه مطلب یکم درد و دل کنم ... !

ادامه مطلب...
بازديد : 719 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

اخیرا ما به هیئت کوهنوردی شهرستانمون درخواست برگزاری دوره های سنگنوردی کردیم. بهمون گفتن که نفرات باید به حد مجاز برسه. ما هم برای اینکه تعداد نفراتمون رو به حد مجاز برسونیم اومدیم تو وبلاگ نوشتیم که همچین قصدی داریم علاقه مندان به ما خبر بدن، ما هم هر موقع تعداد به حد مجاز رسید یه لیستی تهیه بکنیم و بدیم به هیئت تا اونموقع دوره رو برگزار کنن. ولی غافل از اینکه این کار ما چه عواقبی رو در پیش داره.

اول که گفتن چرا وبلاگ باز کردی بعد گفتن به چه حقی نوشتی که میخوایم دوره برگزار کنیم مگه تو چه کاره ای که تصمیم میگیری؟ بعد گفتن جنابعالی به چه حقی شماره تلفن دادی تا با تو هماهنگ کنن مگه شما چه پستی داری؟ و ...

از آنجاییکه تعداد نفرات سنگنورد میاندوآب همیشه به صورت نوسانی بوده حتی ما برای مسابقات بولدرینگ استانی هم فقط یک نفر رو داشتیم.

بعد به دنبال اعتراض به این جریان باز هم ما آدم بده ی این ماجرا شدیم. نه تبلیغاتی شده و تدبیری اندیشیده شده تا نفر جذب کنیم.

پوستر تبلیغاتی چاپ کردن همونجور مونده تو کمد هیئت.

حداکثر تعداد سنگنورد در اون سالن تا حالا چیزی حدود 10 نفر بود. که اون هم فقط برای یک مدت محدودی

بعد اون بیشتر از 5 نفر نشده.

حالا از همه ی اینها بگذریم ما یه مشکل اساسی شهریه هم داریم. من مخالف شهریه ندادنم. باید شهریه داد. ولی باید دونست که این شهریه کجا میره و چی سرش میاد. تا حالا که هرچقدر گفتن دادیم. اینارو تربیت بدنی میگیره ولی بعد شنیدیم که گفتن تربیت بدنی برای هر هیئت ورزشی در هفته سه جلسه ی 1.5 ساعته رایگان اختصاص داده. در حالی که ما باز شهریه می دادیم و میدهیم و ندانستیم چه شد.... (تازگی ها هم شهریه مون بیشتر شده)

دیواره میاندوآب بزرگترین دیواره استانه. یکی از بهترین دیواره هایی که تا حالا دیدم. کاش قدرش رو بدونیم. کاش بدونیم چه چیز با ارزشی رو داریم.

هیئت ما سالیان سال زحمت کشید خون دل خورد تا اون دیواره ی به این بزرگی رو بیاره به شهرستان. واقعا خیلی زحمت کشید.از همینجا دست همه ی کسانی رو که در راه آوردن دیواره تلاش های فراوان را متحمل شدند صمیمانه می بوسیم و از تک تکشان تشکر میکنیم به خصوص استاد گرامی من و همه ی سنگنوردان شهرستان جناب آقای نوروز اوردوخانی که در راه دیواره، سنگنوردی، کوهنوردی و ... همیشه سخت کوشیدند و می کوشند. من به شخصه تا ابد مدیون ایشان خواهم بود. امیدوارم که در این راه حق شاگردی را خوب ادا کنم و بتوانم زحمتان گرانقدر ایشان را هرچند کم جبران کرده باشم. و همچنین امیدوارم قدر این نعمت بزرگوار را بدانیم و ارزش آیشان را بدانیم.ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|ما,که,نفهمیدیم, ما که نفهمیدیم,
بازديد : 736 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
با سلام خدمت تمامی دوستان

آدرس وبلاگمون تغییر پیدا کرد.

برای خواندن علت لطفا به ادامه مطلب رجوع کنید.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|علت,تغییر,آدرس,وبلاگ, علت تغییر آدرس وبلاگ,
بازديد : 465 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

قصد داریم دوره ی سه روزه ای با عنوان

دوره کارآموزی مقدماتی سنگنوردی داخل سالن

در میاندآب برگزار کنیم. برای اطلاعات بیشتر لطفا به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید.

حداکثر تا روز شنبه 91/7/22 فرصت دارید.


ادامه مطلب...
بازديد : 341 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

زندگی یک بازی دردآور است

زندگی یک اول بی آخر است

زندگی کردیم اما باختیم

کاخ خود را روی دریا ساختیم

لمس باید کرد این اندوه را

بر کمر باید کشید این کوه را

زندگی را با همین غم ها خوش است

با همین بیش و همین کم ها خوش است

باختیم اما شاکی نیستیم

بر زمین خوردیم و خاکی نیستیم

سلام عرض میکنم خدمت تمامی دوستان و کوهنوردان و سنگنوردان و کلا خوانندگان عزیز

برای آغاز کار وبلاگ نیازمند دعای همتونم

به امید خدا بسم الله


ادامه مطلب...
برگزاری اردوی  تیم ملی فوتسال جوانان جمهوری اسلامی ایران  و دعوت از دو بازیکن تیم  فوتسال جوانان  آتیه سازان شازند

در روز 12 بهمن با تماسی از هیات فوتبال استان مرکزی مبنی بر دعوت دو تن از اعضای تیم جوانان فوتسال آتیه سازان شازند  به اردوی تیم ملی جوانان فوتسال جمهوری اسلامی ایران همه ی اعضای تیم و کادر فنی را بسیار خوشحال شدند .

ادامه مطلب...
تیم های فوتسال نوجوانان و جوانان آتیه سازان شازند جهت اعزام به مسابقات قهرمانی استان مرکزی آمادگی نسبی خوبی بدست آورده و جهت انجام مسابقات لحظه شماری می کند .


ادامه مطلب...
بازديد : 574 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

به اطلاع علاقه مندان فوتسال می رساند ،

مدرسه فوتسال آتیه سازان شازند  تحت نظارت اداره ورزش و جوانان شهرستان شازند در نظر دارد از بین مستعدين و دوستداران به این رشته ورزشی در سطح شهرستان شازند کلاس های آموزشی خود را آغاز نماید  و از بین نفرات برگزیده نفرات خود را جهت شرکت و اعزام به مسابقات قهرمانی استان انتخاب می کند .


ادامه مطلب...

در پایان دور گروهی جوانان و بزرگسالان ، تیم آتیه سازان شازند از دور مسابقات کنار رفت .

فشار بالای مسابقات  به دلیل انجام دو بازی در یک شب ، ماندن خستگی مسابقات کشوری در ساق پای بازیکنان ، روزه گرفتن اکثر بازیکنان و تغذیه نا مناسب و همچنین روحیه خراب بازیکنان ، از سوی کادر فنی علل حذف تیم از مسابقات ذکر شد .

 


ادامه مطلب...

تیم فوتسال نوجوانان آتیه سازان شازند در عین شایستگی در فینال با نتیجه 3 بر 2 بازی را واگذار کرد .

در حالی که تمرینات تیم نوجوانان تیم آتیه سازان به مدت یک ماه و بدلیل مسابقات قهرمانی جوانان کشور تعطیل شده بود و بچه های تیم بدون تمرین وارد بازی ها شدند ولی با غیرت و مردانگی خود تیم را تا فینال آوردند و در فینال هم با روی بد فوتسال مواجه شدند به صورتی که هر چه زدند به تیر خورد و در عوض تیم حریف با سه توپی که روی دروازه ما آورد هر سه توپ وارد دروازه ما شد، به صورتيكه دو گل از سه گل آنها گل به خودي بود .بچه ها در راه فینال تیم جهاد کشاورزی 1 اراک را هم شكست دادند ، تیمی که امسال قهرمان استان شده بود و در مسابقات قهرمانی کشور هم شرکت کرده بود .
ادامه مطلب...
بازديد : 502 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

تیم آتیه سازان شازند پس از حضوری موفق و شایسته پس از پنج روز دوری وارد عزیزمان شازند شد  و به تمرینات خود ادامه داد و با نشستی که کادر فنی با بازیکنان تیم انجام دادند مقرر شد که تیم آتیه سازان شازند در جام رمضان اراک شرکت کند .

به همین منظور دوازده نفر جهت شرکت در مسابقات نوجوانان و دوازده نفر مشترک جهت شرکت در مسابقات جوانان و بزرگسالان از سوی کادر انتخاب شدند .


ادامه مطلب...

از سری مسابقات فوتسال قهرمانی جوانان کشور ،  تیم فوتسال آتیه سازان شازند در میان بهت و تعجب همگان با يك برد و دو باخت حذف شد .


ادامه مطلب...

پس از کش و قوس های فراوان که با  مشخص شدن تیم فوتسال جوانان آتیه سازان شازند به عنوان نماینده فوتسال استان مرکزی  در مسابقات قهرمانی کشور ، این تیم تمرینات خود را از اوایل فروردین ماه سال جاری در سالن فتح المبین شازند آغاز کرد .


ادامه مطلب...
بازديد : 777 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|رئال,مادرید, رئال مادرید,
بازديد : 631 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|باشگاه,رئال,مادرید, باشگاه رئال مادرید,
بازديد : 645 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|کریسین,رونالدو, کریسین رونالدو,
بازديد : 601 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|رِِِئال,مادرید, رِِِئال مادرید,
بازديد : 778 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|کریستین,رونالدو, کریستین رونالدو,
بازديد : 538 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

یه پرسپولیسی تو بایرن مونیخ بازی می کنه


                            یه کیسه کش با صد تا دلال بازی تو الوصل راهش میدن


یه پرسپولیسی چک سفید امضا می کنه به عشق تیمش


                        یه کیسه کش تو اوج مسابقات واسه پول تیمشو تنها میذاره


یه پرسپولیسی میگه حاضرم به عشق مردم کشورم تدارکات تیم ملی باشم


       یه کیسه کش زمانی که تیم ملی بهش احتیاج داره خداحافظی می کنه


یه پرسپولیسی کاپیتانی تیم ملی رو به خاطر مردم از دست میده 


       یه استقلالی.......................................................


خواهشا شما دوستان ادامه این مطلبو تکمیل کنید.


ادامه مطلب...
بازديد : 379 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

لطفا کیسه،علی کریمی رو با فرهاد مجیدی ودیگر بازیکناتون مقایسه نکنید...


فرهاد مجیدی : علی كریمی بهترین بازیكن دهه ایران است


مجتبی جباری : الگوی من علی كریمی است و آرزویم همبازی شدن با اوست


امیر قلعه نوعی : علی كریمی دیگر در فوتبال ایران تكرار نمیشود


حنیف عمران زاده : از بزرگترین افتخاراتم بازی كردن در كنار علی كریمی در تیم ملی است

ناصر حجازی : نزدیك ترین شخص از نظر اخلاقی به من علی كریمی است


آندو تیموریان : علی كریمی یكی از بهترین فوتبالیستهای ایران است ، او الگوی من است


علی بروین : لقب جادوگر برازنده ی علی كریمی است


بلاژویج : علی كریمی استعداد و توانایی بازی در بارسلونا و رئال مادرید را دارد


علی دایی : علی كریمی بهترین فوتبالیست تاریخ ایران است


ماگات : اگر کریمی در اروپا بود رئال و... پول خریدش را نداشت


حسین ماهینی: بالاخره به ارزوی خود با همبازی شدن کریمی در تیم ملی رسیدم


-زندی : کریمی اگر اراده میکرد برای همیشه جز 10 بازیکن بر تر تمام تاریخ فوتبال جهان قرار میگرفت


محمد غلامی: کریمی الگوی ورزشی من هست (اسم پسرش رو به خاطر عشق به کریمی هاوش گذاشته)


قطبی : کریمی انگار توپ را در جوراب خود قرار میدهد ودریبل میزندادامه مطلب...
بازديد : 554 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
مهرداد پولادی مازندرانی (زاده 7اسفند1367 در کرج)، بازیکن فوتبال ایرانی می‌باشد که هم اکنون عضو تیم ملی فوتبال و باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران در  لیگ برتر می‌باشد.


تو ادامه ی مطلب یه سری عکس گذاشتم.....


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|مهرداد,پولادی, مهرداد پولادی,
بازديد : 639 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

حقیقی:شماره 1 تیم ملی را می‌خواهم/پرسپولیس شایسته برد بود

علیرضا حقیقی در خصوص دربی 76 اظهار داشت: پس از اینکه به ایران آمدم موفق شدم این بازی را از خانه ببینم. فکر کنم با پتانسیل و فرصت‌هایی که پرسپولیس در نیمه دوم داشت می‌توانست در دربی برنده باشد.

وی افزود: دلم برای خانه خودم، پرسپولیس تنگ شده اما چه کار کنم که با روبین کازان قرارداد دارم.

وی در خصوص خداحافظی رحمتی از تیم ملی نیز گفت: این یک... تصمیم شخصی است.

دروازه‌بان روبین‌ کازان در مورد دعوت دانیال داوری به تیم ملی نیز خاطرنشان کرد: حتما یک چیزی داشته که به تیم ملی دعوت شده است.

وی افزود: من دنبال شماره یک تیم ملی هستم. استارتش را هم از خیلی وقت پیش زده‌ام و منتظر اعتماد کادر فنی تیم ملی هستم.

حقیقی ادامه داد: می‌دانم که کادر فنی تیم ملی از من شناخت دارند و سعی می‌کنم هرچه سریعتر به شماره یک برسم.

حقیقی در خصوص شرایط خودش نیز گفت: 2 یا 3 روز است که ایرانم. اردوی ما در ترکیه تعطیل شد و 3 روز دیگر به اسپانیا خواهم رفت چون به دلیل سرمای هوا 2 ماهی لیگ روسیه تعطیل است.

وی افزود: خودم را آماده می‌کنم تا با روبین کازان در یوفاکاپ به دیدار اتلتیکومادرید برویم تا انشاءالله بتوانیم به مرحله بعدی یوفاکاپ صعود کنیم.

 
 
سردار آزمون پس از پيوستنش به روبين کازان روسيه اظهار داشت: در يکي از تورنمنت‌هايي که زير نظر فيفا در سن‌پترزبورگ برگزار شد متوجه شدم که روبيني‌ها از طريق مدير برنامه‌هايم قصد جذب من را دارند.

وي افزود:‌ پس از اين موضوع خيلي دوست داشتم بدانم که آنها از چه زماني مرا زير نظر دارند که با توجه به صحبت‌هاي‌شان با مدير برنامه‌هايم متوجه شدم که آنها مدت زيادي است که روي بازيکنان ايراني زوم کرده‌اند.

آزمون ادامه داد: با وجودي که مي‌دانم بازي در روسيه و ليگ اين کشور سخت است، تصميم نهايي‌ام را گرفتم و پس از حضور در تمرينات روبين کازان شرايط اوليه خوبي در اين تيم پيدا کردم. در آنتاليا نيز اردوي بسيار خوبي برگزار کرديم و آماده مي‌شويم که به اسپانيا برويم.

بازيکن تيم روبين‌کازان خاطرنشان کرد: من يکي از بازيکنان جوان روبين کازان هستم. فقط يک بازيکن روس که يک سال از من کوچک‌تر است در اين تيم توپ مي‌زند. البته عليرغم صحبت‌هاي اعلام شده، من در تيم بزرگسالان و اول روبين کازان هستم. چون روبين تيم‌هاي پايه و حتي دوم هم دارد. من فقط 18 سال دارم و خوشحالم که در اين سن و سال وارد يک ليگ و همچنين تيم خوب شده‌ام.

وي افزود:‌ به روسيه رفتم تا راه رفتنم به اروپا باز شود و اگر خدا بخواهد در تيم‌هاي بزرگ توپ بزنم. مي‌دانم که سختي‌هاي زيادي در انتظار من است اما هرگز نبايد اشتباه کنم و هر روز با کمک دوستانم تجربه‌ام را بيشتر کنم.

وي در خصوص حضور عليرضا حقيقي در روبين کازان گفت: وقتي به روبين کازان رفتم حقيقي خيلي به من لطف داشت و کمک کرد. اصلا اگر او نبود نمي‌دانستم بايد چه کار کنم. عليرضا حقيقي جايگاه خوبي در روبين کازان به دست آورده و مطمئنم در آينده موفق مي‌شود و به تيم ملي ما هم کمک مي‌کند. دوستي او با روبيني‌ها و کادر فني براي من جالب بود.

وي خاطرنشان کرد: اميدوارم که با توجه به شناختي که کادر فني روبين کازان از قبل از من دارند بتواند خواسته‌هاي آنها را برآورده کنم تا زود در ترکيب اصلي و در بين بازيکنان بزرگ روبين کازان به ميدان بروم. تلاشم را مي‌کنم و هر چه خدا خواست براي من اتفاق مي‌افتد. مطمئن باشيد هرگز ساده اين فرصت را از دست نمي‌دهم و سعي مي‌کنم از نمايندگان خوب ايران در ليگ روسيه باشم. امروز بايد سعي کنم که بيشتر اعتماد کادر فني را به خودم جلب کنم


ادامه مطلب...
بازديد : 555 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
http://s2.picofile.com/file/7572630535/byaail3sxo4shv5uccl.jpg


لطفا اطلاع رسانی کنید.....


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|ایران,من,هویت,منه....., ایران من هویت منه.....,
بازديد : 302 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
مهناز افشار می نویسد: «براى اینکه على کریمى را بشناسى حتما نباید فوتبالى باشى. کارهایى که او انجام میدهد از آن جنس کارهایى است که فقط اسطوره ها میتوانند انجام دهند.»
مهناز افشار در ادامه نامه خود می نویسد: «على عزیز میدانم این روزها شما را تحت فشار قرار دادند و میخواهند هرطور که شده شما را از صحنه خارج کنند ولى از شما میخواهم که بمانى، بایستى وبجنگى .طاقـت بیـار رفیـق»
 
مهناز افشار و علی کریمی

ادامه مطلب...
بازديد : 678 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

خیلی اوقات آدم از آن دسته چیزهای بد

دیگران ابراز انزجار می کند که

 در خودش وجود دارد

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 


آنجا كه چشمان مشتاقی برای انسانی اشك می ریزد،


زندگی به رنج كشیدنش می ارزد.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

برای خوشبخت بودن ، به هیچ چیز نیاز نیست جز به


نفهمیدن !


 پس تا می توانی خر باش تا خوش باشی.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

دل های بزرگ و احساس های بلند، عشق های زیبا و

پرشکوه می آفرینند

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغها می کند


 پرهایش سفید می ماند


ولی قلبش سیاه میشود

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

اکنون تو با مرگ رفته ای و من اینجا تنها به این امید دم


میزنم که با هر نفس گامی به تو نزدیک تر میشوم . این


زندگی من است (دکتر علی شریعتی)

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 


وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی


خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی


خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم


گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن،


گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده


شوم (دکتر علی شریعتی)

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا


با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری (دکتر علی شریعتی)

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور

می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می میرد (دکتر

علی شریعتی)

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 


برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد


هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد

 

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

من چیستم؟

لبخند پر ملامت پاییزی غروب در جستجوی شب


که یک شبنم فتاده به چنگ شب حیات ، گمنام و بی نشان

در آرزوی سر زدن آفتاب مرگ

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

چه امید بندم در این زندگانی

که در نا امیدی سر آمد جوانی


سرآمد جوانی و ما را نیامد


پیام وفایی از این زندگانی

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

عشق تنها کار بی چرای عالم است ، چه ، آفرینش

بدان پایان می گیرد

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

آیا در این دنیا کسی هست بفهمد

که در این لحظه چه می کشم ؟ چه حالی دارم؟


چقدر زنده نبودن خوب است ، خوب خوب خوب

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

هنگامی دستم را دراز کردم که دستی نبود

هنگامی لب به زمزمه گشودم که مخاطبی نداشتم


و هنگامی تشنه آتش شدم،


که در برابرم دریا بود و دربا و دریا ...!

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

از دیده به جاش اشک خون می آید

دل خون شده ، از دیده برون می آید


دل خون شد از این غصه که از قصه عشق


می دید که آهنگ جنون می آید

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هر

کسی به اندازه ی حرف هایی است که برای نگفتن

دارد

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

چو کس با زبان دلم آشنا نیست

چه بهتر که از شکوه خاموش باشم


چو یاری مرا نیست همدرد ، بهتر


که از یاد یاران فراموش باشم

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

دلی که عشق ندارد و به عشق نیاز دارد،

آدمی را همواره در پی گم شده اش،


ملتهبانه به هر سو می کشاند

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

مهربانی جاده ای است که هرچه پیش می روند ،

خطرناک تر می گردد

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

 دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست

 

اسراف محبت است

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 


مسئولیت زاده توانایی نیست ، زاده آگاهی است و زاده

انسان بودن.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

دلی که از بی کسی غمگین است ، هر کسی را می

تواند تحمل کند.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

ارزش عمیق هر کسی به اندازه حرفهایی است که

برای نگفتن دارد.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

.عشق به آزادی مرا همه عمر در خود گداخته است.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

.اگر پیاده هم شده است سفر کن ، در ماندن می

پوسی.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

.خدا و انسان و عشق ، این است امانتی که بر دوش

ما سنگینی می کند.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

قدرت نیازمند کسی است که در برابرش رام گردد.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

مرا کسی نساخت ، خدا ساخت . نه آنچنان که کسی

می خواست ، که من کس نداشتم . کسم خدا بود ، کس بی کسان.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

.هر کسی را نه بدان گونه که هست احساسش می


کنند ، بدان گونه که احساسش می کنند ، هست.

 

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

.استوار ماندن و زیر هر باری نرفتن ، دین من است.

 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|جالبه,اگه,بخونی, جالبه اگه بخونی,
بازديد : 577 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392 

اگر دروغ رنگ داشت

هر روز شاید

ده ها رنگین کمان در دهان ما نطفه می بست

و بی رنگی کمیاب ترین چیزها بود

 

 

اگر شکستن قلب و غرور صدا داشت

عاشقان سکوت شب را ویران می کردند

 

 

اگر به راستی خواستن توانستن بود

محال نبود وصال!

و عاشقان که همیشه خواهانند

همیشه می توانستند تنها نباشند

 

 

اگر گناه وزن داشت

هیچ کس را توان آن نبود که قدمی بردارد

تو از کوله بار سنگین خویش ناله می کردی

و من شاید کمر شکسته ترین بودم

دکتر شریعتی

 

 

اگر غرور نبود

چشم هایمان به جای لب هایمان سخن نمی گفتند

و ما کلام محبت را در میان نگاه های گهگاهمان

جستجو نمی کردیم

 

 

اگر دیوار نبود نزدیک تر بودیم

با اولین خمیازه به خواب می رفتیم

و هر عادت مکرر را در میان ۲۴ زندان حبس نمی کردیم

 

اگر خواب حقیقت داشت

همیشه خواب بودیم

هیچ رنجی بدون گنج نبود

ولی گنج ها شاید

بدون رنج بودند

 

 

اگر همه ثروت داشتند

دل ها سکه ها را بیش از خدا نمی پرستیدند

و یک نفر در کنار خیابان خواب گندم نمی دید

 

تا دیگران از سر جوانمردی

 

بی ارزش ترین سکه هاشان را نثار او کنند

اما بی گمان صفا و سادگی می مرد

 

اگر همه ثروت داشتند

اگر مرگ نبود

همه کافر بودند

و زندگی بی ارزش ترین کالا بود

جملات زیبای دکتر شریعتی

 

ترس نبود، زیبایی نبود و خوبی هم شاید

 

 

اگر عشق نبود

به کدامین بهانه می گریستیم و می خندیدیم؟

کدام لحظه ی نایاب را اندیشه می کردیم؟

و چگونه عبور روزهای تلخ را تاب می آوردیم؟

آری بی گمان پیش از اینها مرده بودیم

 

اگر عشق نبود

اگر کینه نبود

قلبها تمامی حجم خود را در اختیار عشق می گذاشتند

 

اگر خداوند

یک روز آرزوی انسان را برآورده می کرد

من بی گمان

دوباره دیدن تو را آرزو می کردم و تو نیز

هرگز ندیدن مرا

آن گاه نمی دانم

به راستی خداوند کدام یک را می پذیرفت

. در زندگی طوری باش که آنانکه خدارو نمیشناسند تورا که میشناسند خدا را بشناسند.

 
2. اگر روزی تهدیدت کردند بدان در برابرت ناتوانند, اگر روزی خیانت دیدی بدان قیمتت بالاست, اگر روزی ترکت کردند بدان باتو بودن لیاقت میخواهد.!!!
3. هوسبازان کسانی را که زیبا می بینند دوست دارند, عاشقان کسانی را که دوست دارند زیبا می بینند.

 
4. از انسانها غمی به دل نگیر زیرا خود نیز غمگینند با آنکه تنهایندولی از خود میگریزند زیرا به خود وعشق خود وبه حفیفت خود شک دارند پس دوستشان بدار اگرچه دوستت نداشته باشند.

5. در دشمنی دورنگی نیست, کاش دوستمان هم درموقع خود چون دشمنان بی ریا بودند.


6. انسان هرچه بالاتر رود احتمال دیدن وصله شلوارش بیشتر است.


7. اگر ایمان نباشد, زندگی تکیه گاهش چه باشد؟ اگر عشق نباشد, زندگی را چه آتشی گرم کند؟ اگر نیایش نباشد, زندگی را به چه کار شایسته ای صرف کرد؟ اگر میعادی نباشد, رفتن چرا؟


8. فرهنگ ما ساخته کسانی است که حرفی برای گفتن داشته اند.


9. اگر انسان دارای آزادی نمی بود ابلیس دستش بسته بود.


10. دوست داشتن کسی که لایق محبت نیست, اسراف محبت است.


11. اگر کسی را دوست داری به او بگو زیرا قلبها معمولا با کلماتی که ناگفته می مانند می شکنند.


12. وطن آدمی, ایمان آدمی است نه خاک آدمی.


13. انگار که تقدیر نیست واز تدبیر هم کاری ساخته نیست, اگر خواستن با تمام وجود باشد جواب یافتنی است.


14.هنگامی که به دنیا می آیی همه میخندند در حالی که تو می گریی, پس ای عزیز زندگیت را چنان بگذران که در روز مرگ در حالی که همه می گریند تو تنها کسی باشی که می خندی.


15. آنانکه نسیم گذشت از کوچه باغ دلشان عبور کند از قبیله بهارند.


16. عده ای مثل قرص جوشانند در لیوان آب که بیاندازیشان طوری غلیان کرده و کف میکنند که سر میزنند اما کافی است صبر کنی بعد میبینی که از نصف لیوان هم کمترند.


17. دوستی یک حادثه است و جدایی یه قانون! بیایید حادثه ساز و قانون شکن باشیم.


18. چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟ دوره ی ارزانی است ...! چه شرافت ارزان, تن عریان ارزان و دروغ ازهمه ارزانتر ...! آبرو قیمت یک تکه نان ...! وچه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان ...!!!!.


19.ای سرنوشت! از تو کجا میتوان گریخت؟ من راه آشیان خود را از یاد برده ام, یک دم مرا به گوشه ای راحت رها مکن بامن تلاش کن که هنوز نمرده ام.

20. اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

 
ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|دکترعلی,شریعتی, دکترعلی شریعتی,
بازديد : 602 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

موادغذایی مخصوص شش تکه کردن عضلات شکم

احتمالاً می دانید که وقتی نوبت به شش تکه کردن عضلات شکم می رسد، رژیم غذایی نقش مهمی در این زمینه بازی می کند. صرفنظر از نوع برنامه تمرینی که دنبال می کنید، اگر از موادغذایی مفید برای شکم استفاده نکنید (که به چربی سوزی شما کمک می کند)، هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت. دقیقاً به همین سادگی است.

برای اینکه شکمتان را آنطور که میخواهید بسازید باید محدوده های خود را فراتر بگذارید. برای کات کردن و تفکیک عضلات شکم باید درصد چربی بدنتان خیلی پایین بیاید. بااینکه ممکن است بتوانید عضلات بازویتان را خوب تفکیک کرده یا حتی رگ های عضلات پاهایتان را بیرون بزنید، عضلات شکم به همین سادگی ها ظاهر نمی شوند.

باید رژیم غذایی خود را خیلی سخت بگیرید و فقط در رژیمتان از موادغذایی استفاده کنید که مخصوص چربی سوزی ماکسیمم و حفظ عضلات باشد.

در این مقاله موادغذایی را برای شما معرفی می کنیم که اگر شکم شش تکه می خواهید، باید در برنامه غذاییتان از آنها استفاده کنید.

1) پنیر محلی با سدیم پایین

پروتئین بخش مهمی از رژیم چربی سوزی است چون تنها ریزمغذی است که حفظ عضلات را تقویت می کند. می توانید مصرف کربوهیدرات و چربی را پایین بیاورید اما بدون پروتئین کافی، نتیجه خوبی به دست نمی آورید.

اما، همه پروتئین ها مشابه نیستند. وقتی رژیم غذاییتان بسیار کم کالری باشد، گرسنگی شدیداً به سراغتان می آید. صد در صد می خواهید که با انتخاب موادغذایی که کندترین هضم را داشته باشند و مدت طولانی تری شما را سیر نگه دارند، این گرسنگی را کمتر کنید.

پنیر محلی منبع بسیار خوبی از پروتئین کازئین است—که یکی از کندهضم ترین پروتئین های موجود می باشد. موقع خرید دقت کنید که نوع کم سدیم تر آن را انتخاب کنید. بااینکه نمک همیشه هم چیز بدی نیست اما برحسب وضعیت سلامت کنونیتان و بقیه رژیم غذاییتان، درمورد شکم باید تا می توانید احتباس آب را به پایین ترین مقدار ممکن برسانید.

2) سیب

اگر مصرف کربوهیدرات خود را پایین بیاورید و به 5 تا 8 درصد چربی بدن برسید، احساس گرسنگی مشکل بسیار عمده ای برایتان خواهد شد. بدن شما مطمئناً دوست ندارد اینقدر لاغر شود و به خاطر همین با شما مبارزه می کند. گرسنگی راه خوبی برای اینکار است.

در رژیم هایی که کالری آن خیلی پایین است، مطمئناً به وضعیت کاتابولیک (تجزیه بافت های عضلانی) می رسید. این مسئله برای حجم عضلانی بدنتان که اینهمه برای به دست آوردن آن به خودتان زحمت داده اید، اصلاً خوب نیست و باید آنرا به حداقل برسانید.

کبد در این زمینه تعیین کننده است که در وضعیت آنابولیک به سر می برید یا کاتابولیک. هیمنطور، نوع کربوهیدراتی که در میوه ها وجود دارد، کمی با سایر کربوهیدرات ها مثل برنج یا نان متفاوت است و علامت بسیار قوی تری به کبد می فرستد و اعلام می کند که در وضعیت کاتابولیک نیستید.

شاید نتوانید خیلی راحت خودتان را به وضعیت آنابولیک و عضله سازی برسانید چون مقدار کالری که مصرف می کنید خیلی پایین است اما می توانید تخریبی که به بافت هایتان وارد می شود را کمتر کنید. میوه ها به شما کمک می کنند که به این هدف برسید.

سیب میوه بسیار خوبی است چون نه قند خونتان را بالا می برد و به میزان کافی فیبر هم به بدنتان می رساند که به شما برای غلبه بر مشکل گرسنگی کمک میکند.

3) روغن نارگیل

یک نوع روغن که معدود افرادی به فکر خوردن آن می افتند، روغن نارگیل است که وقتی قصد کات کردن عضلات شکم را داشته باشید، روغن بسیار مفیدی می تواند باشد.

دلیل اینکه روغن نارگیل می تواند ماده غذایی خوبی در این زمینه باشد، به خاطر وجود تریگلیسیرید زنجیره متوسط است که به طریقی متفاوت با سایر روغن ها توسط بدن استفاده می شود. این روغن می تواند خیلی سریعتر از سایر چربی ها بعنوان انرژی مصرف شود و اگر از کربوهیدرات زیادی برای تولید انرژی استفاده نمی کنید، این میتواند به شما برای تامین انرژی بدنتان کمک کند.

البته این اشتباه را مرتکب نشوید که محتوی کالری آن را در نظر نگیرید. این هم نوعی چربی است و به ازای هر گرم نه کالری به بدنتان می رساند. پس حتماً آن را جایگزین سایر چربی ها و کربوهیدرات های مصرفیتان کنید نه اینکه آن را هم به بقیه کالری های مصرفی اضافه کنید. نکته جالب دیگر درمورد روغن نارگیل این است که در هفته های اول مصرف آن، متابولیسم بدن را قبل از اینکه به آن عادت کند، بالا می برد. پس حتی اگر تصمیم ندارید برای طولانی مدت از آن در رژیم غذاییتان استفاده کنید، مصرف فقط یک هفته آن تاثیر بسیار زیادی در چربی سوزی شما خواهد داشت.

4) اسفناچ

ازآنجاکه احتمالاً برای به دست آوردن آن عضلات کات شده ای که می خواهید از سالاد و سبزیجات زیادی در برنامه غذاییتان استفاده می کنید، لازم است که میزان آن را به حداکثر برسانید. اسفناج یک ماده غذایی بسیار پرقدرت است—حاوی میزان بالایی کاروتینوئید مثل بتا-کاروتن و لوتین و همچنین کورستین می باش که تاثیرات آنتی اکسیدانه در بدن دارند. علاوه بر آن، با مصرف اسفناج، اسید فولیک، ویتامین K، منیزیم، منگنز، و پروتئین بیشتری به بدنتان می رسانید.

یک نکته درمورد مصرف اسفناج این است که سعی کنید هر از گاهی آنرا پخته شده بخورید چون پختن تاثیرات آنتی اکسیدانه ای که دارد را بیرون می کشد.

5) کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یکی از موادغذایی است که خیلی از افراد رژیمی در برنامه غذایی خود به وفور از آن استفاده می کنند. اگر می خواهید عضلات شکمتان را کات کنید، این ماده غذایی می تواند انتخاب فوق العاده ای برای شما باشد.

دو مزیت مهم کره بادام زمینی این است که بسیار سیرکننده است و حاوی چربی های سالمی نیز می باشد. فقط یک تا دو قاشق غذاخوری از آن می تواند گرسنگی شما را به کلی از بین ببرد و این احساس سیری ساعت ها دوام خواهد داشت و به شما کمک می کند چربی های مهم و ضروری را نیز به بدنتان برسانید.

موقع خرید دقت کنید که به دنبال انواع طبیعی آن باشید چون حاوی قند اضافی کمتری می باشند و چون قصد چربی سوزی دارید برایتان مناسب تر هستند.

6) سفیده تخم مرغ

آخرین ماده غذایی سفیده تخم مرغ است. این ماده غذایی که یکی از منابع ارزان و سریع پروتئین می باشد، خیلی سریع در بدن هضم می شود و به همین دلیل سلولهای عضلانی می توانند آمینواسیدهای مورد نیاز خود را از آن تامین کنند.

علاوه بر این، این ماده غذایی را می توان به روش های مختلف درست کرد و به همین ترتیب انتخابهای غذاییتان وسیعتر خواهد شد. همانطور که احتمالاً می دانید، وقتی انتخاب های غذایی محدود می شود، احتمال ترک کردن رژیم نیز بیشتر می شود. هر چیزی که به حفظ رژیم کمک کند یک نقطه مثبت است. این واقعیت که درست کردن سفیده تخم مرغ زمان زیادی نمی برد احتمال مصرف آن را بیشتر می کند تا یک چیزبرگر دوبل.

حرف آخر...

پس اگر به دنبال عضلات تفکیک شده و کات در ناحیه شکمتان هستید، حتماً حداقل چند مورد از این موادغذایی را در برنامه غذاییتان بگنجانید. یادتان باشد، فقط درصورت رعایت رژیم غذایی صحیح است که می توانید به هدفتان یعنی شش تکه کردن شکم دست پیدا کنید و در غیر اینصورت نتیجه مطلوبی به دست نخواهید آورد.

 


ادامه مطلب...
بازديد : 927 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

***قابل توجه علاقمندان به رشته های

 

دفاع شخصی وجوجیتسو با مربیگری

 

شیهان افشین یاری ***

 

باشگاه فرهنگی ورزشی تلاش در شهر تبریز درنظر دارد از علاقه

 

مندان به رشته های دفاع شخصی-هنرهای فردی کوبودوی

 

هانکوریو کاراته دو-شائولین چوان ووشو-آموزش مبارزات آزاد-

 

استفاده از تکنیکهای درگیری در مقابل صلاح های سرد و ضربات-

 

جوجیتسو-گراپلینگ-نانچکو زیر نظر مربی با سابقه ی ورزشی و

 

دبیر ورزش شیهان افشین یاری ( کمربند مشکی

 

دان 5 ) :

 

-عضو اسبق تیم ملی شیدوکان کاراته جمهوری اسلامی ایران.

 

-قهرمان مسابقات انتخابی 2008 آسیا

 

-قهرمان چندین دوره دفاع شخصی جوجیتسوجمهوری اسلامی ایران

 

-قهرمان مسابقات سابمیژن شیدوکان کاراته جمهوری اسلامی ایران

 

-قهرمان مسابقات چند جانبه ی کشوری

 

-قهرمان مسابقات هانکوریو کاراته جمهوری اسلامی ایران درسال

90و80 

-قهرمان مسابقات شمال غرب کشور

 

-مسئول هنرهای فردی کوبودوی هانکوریو کاراته شمال غرب

 

کشور

 

-مسئول هنرهای فردی کوبودوی شائولین چوان ووشو استان آ.ش

 

 

ثبت نام به عمل آورد........

 

زمان های تمرین : روزهای زوج (شنبه-دوشنبه-چهارشنبه)

 

تایم (1) : از ساعت  18 الی19:45 ویژه ی نونهالان و نوجوانان

 

تایم(2) : از ساعت 20 الی ویژه ی جوانان و نوجوانان 21:20

 

تایم(3) : از ساعت21:30الی22:40 ویژه ی بزرگسالان وپیشکسوتان

 

آدرس: تبریز – چهارراه لاله – میدان اشرفی لاله – میدان شهدای

 

لاله – باشگاه دو طبقه فرهنگی ورزشی تلاش

 

شماره ی شیهان:09149338736

 

شماره ی باشگاه :4461244-0411

 

                

اعضای دعوت شده به مسابقات کشوری

اعضای دعوت شده به مسابقات کشوری در رده های سنی نونهالان-

 

نوجوانان – جوانان و بزرگسالان به صورت ذیل می باشد :

 

میثم بهشتی - عباس آرام - محمد رضا جاهدی – حسام الدین امانیان-

 

حسن پورکریم – حسین پورکریم – رسول تقی زاده – حجت شیرمرد

 

-کریم صادقنام – محمد امین خاکزاد – میلاد ریحانی – حامد عبدی –

                 

مهدی اصلی – علی امیری – رضا محمود زاده اصل –

 

وهاب عبادی – سهیل بهاری – مرتضی مهدی زاده – علی دلاوری-

 

مهدی کریم زاده – محمد منافی – داود نظری – بهزاد امنی – میثم

 

کریم پور – حسین رضایی – هادی عبادی – خسرو عبادی – بابک

 

مهدی زاده – پویا پور شیری – علی نیکپور – پارسا فتحی – امیر

 

پورمحمد – غلامرضا پور آذر- محمد بیرامزاده – امیر رضا

 

سراجی – مهرداد ساعی – هادی مجاوری – اسماعیل اصغری –

 

حسین استادی – مسعود رایگان – محمد کرمی – محمود رسولی –

 

مهدی میدانگاهی – مهدی شکوهی – رضا حسینی – ابولفضل

 

قلی زاده – حمید پور زمانی – مهدی شیر علی زاده – ساسان بیگ

 

لری – سید علی سید سیوانی – محمد رضا بصیر لاله – علی اصغر

 

رحمتی – سعید لایق.

 

توجه…………توجه

 

مسابقات انتخابی تیم ملی و انتخابی جهانی اسپانیا با حضور

 

مدیر عامل ایران خودرو جناب آقای زنوزی و مسؤل کمیته هنرهای

 

فردی و کوبودوی هانکوریو کاراته کشور شیهان افشین یاری روز

 

جمعه در تاریخ

 

10/6/91 در تبریز منطقه ی 6 - بالاتر از فروشگاه فجر – جنب

 

مسجد 14معصوم (ع) – باشگاه ورزشی ولیعصر (عج) ساعت

 

10 صبح برگزار شد.

 
اهر - هریس - ورزقان *********آرخانداییخ هر زمان

 

شیهان افشین یاری در پیامی به مردم داغ دار اهر-

 

ورزقان – هریس تسلیت فرمود وبا حضور یافتن در جمع

 

این عزیزان ابراز هم دردی کرد . 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|مطالبی,در,مورد,استاد,افشین, مطالبی در مورد استاد افشین,
بازديد : 755 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

تاریخچه جوجیتسو
ترجمه شده از کتاب Jujitsu Techniques & Tactics نوشته Doug Musser & Thomas A. Langتاریخچه جوجیتسو ترجمه شده از کتاب Jujitsu Techniques & Tactics نوشته Doug Musser & Thomas A. Lang ریشه های جوجیتسو : جوجیتسو معمولا به عنوان هنری دفاعی شناخته می شود.هنری رزمی از ژاپن که به عنوان بخشی از مهارت رزمی به  توسط سامورایی ها در دوران فئودال تاریخ ژاپن به کار می رفته است.جوجیتسو معمولا به عنوان سبک مبارزه بدون سلاح شناخته می شده است و به صورت دقیق تر می توان بیان داشت که سبکی از مبارزه با دستان خالی است که می تواند از سلاح هایی ( معمولا سلاح های کوچک) در برابر حریفان مسلح و غیر مسلح نیز استفاده کند. جوجیتسو به عنوان هنری نسبتاً نرم دسته بندی می شود و این به این دلیل است که یکی از مهمترین اصول جوجیتسو بهره گیری از حداقل تلاش برای دستیابی به حداکثر نتیجه است.استفاده از این اصل به فردی با جثه کوچکتر امکان شکست حریفی بسیار بزرگتر را می دهد.جوجیتسو از اصول اهرم و تعادل و مومنتوم برای بهره بردن از قدرت خود حریف برای شکست او استفاده می کند. ­جوجیتسو سبکی از مبارزه بی سلاح سنتی ژاپن است.نگارش صحیح آن در زبان ژاپنی jujutsu است.البته jujitsu و jiu-jitsu (در زبان انگلیسی بریتانیانی) املاهای مرسومی می باشند. Ju معنی "انعطاف پذیری " ، "سازگاری" ،"تسلیم شدن" می دهد و jitsu معنی شکل مبارزه یا تمرین است.در نتیجه جوجیتسو معنی "ورزش رزمی تسلیم شدن (martial practice of giving way) و یا به صورت گسترده تر ، " بکار بستن فداکاری بدون تسلیم شدن" است. برخلاف تصور عموم، جوجیتسو معنی "هنر ملایم"(gentle art) نمی دهد و بسیاری از تکنیک های جوجیتسو از ملایمت بدور اند.البته در واقع تنها نیروی کمی برای اعمال تکنیک های جوجیتسو نیاز است.قدرت عامل مهمی در اکثر تکنیک هاست، اما قدرت می بایست براساس اصل seiryoku-zenyo که حداکثر استفاده کارآمد از انرژی است ، اعمال شود. ایزو ماتائمون (iso mataemon)،استاد جوجیتسو،درباره جوجیتسو اینگونه نظر می دهد: "بهره گیری از قدرت در جوجیتسو بسیار لازم است، اما این قدرت زیاد زمانی زمانی که از اصل ju استفاده می شود به کار نمی رود.وجه دیگری از استفاده از قدرت باید در ذهن به وجود آید.از اولین مراحل پیشرفت جوجیتسوکا، او می بایست همیشه مراقب باشد از تکیه بر قدرت فیزیکی خود اجتناب کند، چرا که مانعی در راه پیشرفت او به سوی کسب مهارت های تکنیکی است.پس از آنکه کارآموز توانایی قابل توجهی در تکنیک کسب نمود، آنگاه استفاده از قدرت مجاز است و در واقع برای موثر بودن در رویارویی با حریف بسیار ضروری است.در این حالت جوجیتسو " انعطاف پذیر" است."(draeger 1973,p.122) جوجیتسو برخلاف تصور عموم می تواند هم هجومی و هم دفاعی باشد.اگرچه فلسفه انواع هنرهای رزمی معمولا بر آرامش و خودداری تکیه دارد، حمله و خنثی سازی حرکت : نیز در زمان های مناسب است و جوجیتسو برای چنین شرایطی مناسب است. تاریخچه جوجیتسو تاریخ ژاپن را می توان به هشت دوره تقسیم نمود: - دوره باستان، پیش از 650 میلادی - دوره نارا(nara) از 650 تا 793 میلادی - دوره هیان(heian) از 794 تا 1191 میلادی - دوره کاماکورا(kamakura) از 1191 تا 1336 میلادی - دوره مورو ماچی (murimachi) یا آشیکاگا(ashikaga) از 1337 تا 1563 میلادی - دوره آزوچی (azuchi) یا مومویاما (momoyama) از 1563 تا 1602 میلادی - دوره ادو(edo) یا دوره توکوگاوا(tokugawa) از 1603 تا 1867 میلادی - دوره مدرن یا میجی (meiji) از 1868 تاحال حاضر اولین نشانه از تاکتیک های شبه جوجیتسویی(مشابه جوجیتسو) در ژاپن به دوره باستان باز می گردد.در kojiki ، نوشته تاریخی نشانه ای از کشتی و مبارزه ای مرگبار مشاهده شده است.این مبارزه که در سال 23 پیش از میلاد مسیح به وقوع پیوست، معمولا به عنوان ریشه سومای(sumai) که سبک مبارزه ای کشتی sumo است محسوب شده و به سبک های مختلفی از مبارزه بدون سلاح منجمله جوجیتسو بسط یافته است. در طول دوره نارا، سومای و سومو توسط خاندان سلطنتی حمایت می شدند.این دو سبک در دوره هیان توسعه بیشتری یافتند و استفاده از سلاح های اصلی "بو" ، "نیزه" و شمشیر به همراه آنها رواج یافت.آتمی (atemi) ، هنر ضربه زدن به نقاط اساسی بدن با بخش های انتهایی این سلاح ها در مبارزات نزدیک به کار می رفت.این تکنیک ها بخشی از چیزی که بعدها جوجیتسو نامیده شد را تشکیل دادند.دایتو ریو جوجیتسوDaito Ryu jujitsu (یا آیکیجوجیتسو Aikijujitsu) سنت رزمی (یا ریو) که در طول این دوره پدیدار شدند پایه ای برای آیکیدو مدرن شد. در طول دوره کاماکورا، عصر ژاپن فئودال، دسته های نظامی (bushi) توسعه تکنیک های گلاویز شدن را که بخش مهمی از جوجیتسو است را سرعت بخشیدند.این تکنیکه زمانی که سلاح اصلی ، علی الخصوص چاقو یا شمشیر کوتاه در مبارزات نزدیک از دست می رفت به کار گرفته می شدند.یورومی کومی- اوچی (Yoromi kumi-uchi) شکلی از گلاویز شدن بود که علیه حریف تمام زره پوش به کار می رفت.اگر چه این تکنیک ها برای مبارزان زره پوش ایجاد و بسط یافته بودند،اصول آن به آسانی قابلیت تعدیل به مبارزات بدون سلاح و زره را داشتند. تن شین شودان کاتوری شینتو ریو(Tenshin Shodan Katori Shinto Ryu) در سده 1400 میلادی ، در طول دوره موروماچی پایه گذاری شد و این سنت را تبدیل به قدیمی ترین و بانفوذترین سیستم رزمی در ژاپن نمود.این سبک شامل شامل از گلاویز شدن به نام یاوارا-گی (yawara-ge) به معنی "صلح ساز" بود که مستقل از سلاح ها می شد از آن استفاده نمود، البته معمولا با سلاح هایی چون کوداچی (kodachi) – نوعی شمشیر کوتاه – به کار می رفت و تمایل چندانی به استفاده از سلاح های اصلی با آن نبود.میاموتو موساشی (Miamoto Musashi) شمشیر زن بزرگ ژاپنی یاوارا- گی (yawara –ge) را فراگرفت و توانایی های فراوان خود را در کاکوشی- جیتسو (Kakushi-Jitsu) ، هنر استفاده از سلاح های کوچک و پنهان شدنی ارائه داد.سیستم رزمی دیگر، موسو- جیکدان ریو (Muso-Jikidan Ryu) ، شامل 100 تکنیک مبارزه در حالت زره پوشیده بود که جمعا yawara-ge - فروتنی، خونسردی و نرمی – نامیده می شدند.مجددا این تکنیک ها می توانستند با یا بدون سلاح به کار روند.تمامی این هنرها در شکل گیری هنری که ما امروزه آن را جوجیتسو می نامیم موثر بوده اند. توسعه جوجیتسو در مبارزات بدون سلاح از 1467 تا 1574 ، مخصوصا در طول دوره موروماچی ، جنگ های داخلی موجب توسعه تمامی هنرهای رزمی شدند.تکنیک هایی که بعدها جوجیتسو را شکل دادند همچنان در درجه دوم همیت نسبت به سلاح قرار داشتند.البته این تکنیک ها ، مبارزات نزدیک با سلاح را تقویت می نمودند.به عنوان مثال ،تاکنوچی ریو(Takenouchi Ryu/Takeuchi Ryu) که در سال 1532 میلادی پایه گذاری شد، شمال تکنیک های مبارزه علیه حریفی مبلس به زره سبک ، دستکش و ساقپیچ نظامی بود.این تکنیک های شبه جوجیتسویی کوگو سوکو (kogu soku) یا کوشی نو ماواری koshi no mawari نامیده می شدند. دوره آزوچی یا مومویاما نسبتا صلح آمیز بود.در نتیجه توسعه تکنیک های بدون سلاح ادامه یافت.اصطلاح کومی اوچی kumi-uchi ناگهان اصطلاحی برای تمام هنرهای مبارزه با دستان خالی در این دوره شد. دوره ادو یا توکوگاوا دوره بسیار مهمی برای جوجیتسو بود چرا که در این دوره حمل سلاح برای غیر اشراف و افراد عادی ممنوع شد.بنابراین آنها روی به سوی سبک های مبارزه بدون سلاح آوردند.در طول این دوره اصطلاح جوجیتسو با این سبک ها عجین گشت و جای اصطلاح کلی "کومی اوچی " را گرفت.اما غیر اشراف و افراد عامی مشکل کمبود تجربه رزمی – تجربه و مهارت در سلاح که فرد غیر مسلح تجربه می کند – داشتند و همچنین مشکلاتی در آموزش لازم برای ایجاد سیستم های موثر رزمی داشتند.داین سبک های متداول "جوجیتسو" همانطور که بودند به سرعت مورد استفاده افراد جانی و افرادی که کارشان بیرون انداختن مزاحمان از قمارخانه ها و میخانه ها بود قرار می گرفت.سربازان به استفاده از سبک های مبارزه خود ادامه دادند ، اما این سبک ها درون ریو(Ryu) سری می ماند و بیشتر محدود به خانواده و یا اعضای طایفه بود.برخی از مدارس جوجیتسو در طول این زمان زیباتر شدند و شروع به توسعه کاربرد و استفاده از هنر به شکل نظامی فلسفی و روحانی به همراه آمادگی برای مبارزه نمودند. جوجیتسو معمولا در طول دوره ادو ، یاوارا (yawara) نامیده می شد.در اواخر سده 1600، سکی گوچی ریو(Sekihuchi Ryu) ،شامل سبکی از یاوارا بر اساس سومو(Sumo) و مناسب برای کاربرد سلاح بود.اوگوری ریو(Oguri Ryu) در سال 1616 پایه گذاری شد و شامل تکنیک هایی با نام واجیتسو(wajitsu) – هنر نرمی و لطافت – بود. این تکنیک ها شکل تغییر یافته کومی- اوچی (kumi-uchi) برای کاربرد علیه حریفانی با لباس های خیابانی دوره ادو بودند.ناگو ریو(Nago Ryu) شامل تای جیتسو (Taijitsu) ، اصطلاحی کلی برای تکنیک های بدون سلاح در این دوره بود.این سبک با تکنیک های kakushi-jitsu آن نیز شناخته می شود. توسعه جوجیتسو به شکل نظامی فلسفی کیتوریو جوجیتسو در دوره ادو پایه گذاری شد.این ریو، شامل تکنیک های رزمی موثری در حالت مسلح و غیر مسلح بود که بخش اعظمی از شالوده کودوکان- جودو به همراه جودو ورزشی را تشکیل می دهد.سرانجام تکنیک ها به سمت هنری شدن تمایل پیدا کردند.تراوا کان ئمون(Terada Kan’emon) ، پنجمین مدیر کیتوریو(Kito Ryu) ، جیکیشین ریو جوجیتسو (Jikishin Ryu jujitsu) را پس از بازنشستگی از مدیریت کیتوریو بنا نهاد.او به عنوان اولین فردی که از لغت جودو(judo) استفاده نمود و همچنین اجرای تکنیک های بدون سلاح به عنوان نظامی با مفاهیم فلسفی خود تثبیت نمود شناخته می شود. در اوایل سده 1800 میلادی ، ایزو ماتائمون(Iso Mataemon) ، تنجین شینیو ریو (Tenjin Shin’yo Ryu) را پایه گذاری نمود.این سبک کاملا به جوجیتسو اختصاص داشت و بر روی ضربات(atemi) و کاتا (kata) برای استادی در بعد زیباشناختی و هنری و همچنین کاربرد رزمی جوجیتسو تاکید ویژه ای داشت.از این زمان به بعد ، بسیاری از هنرهای رزمی شروع به درآمیختن مفهوم ذن بودیسم در آموزه های خود نمودند و در نتیجه موجب جهت گیری هنرهای رزمی به سوی مفهوم ذن برای تلطیف و تقویت روحیه شدند.در تقابل با سمت و سوی کاملا رزمی سنت “jitsu” ، سبک “do” بر چگونگی اجرای هنر به همراه ( و برخی اوقات به جای) کاربردهای رزمی تمرکز نمود.عصر طلایی جوجیتسو از 1600 میلادی تا میانه های سده 1800 میلادی بود.پس از این دوره سبک های رزمی موثر جوجیتسو به سرعت تجزیه شدند.در طول این حدود 725 سبک مختلف رزمی وجود داشتند که شامل تکنیک هایی بودند که می توان آنها را جوجیتسو نامید. با باز شدن درهای ژاپن به روی جهان غرب در سده 1800 و تغییر ساختار نظام سیاسی ژاپن، برای اولین بار غربی ها به وجه های مختلف فرهنگ ژاپن دست یافتند.رزمی کاران بسیاری از ژاپن به نقاط مختلف جهان سفر نمودند و مهارت های خود را نمایش دادند.جوجیتسوکاهایی نیز به اروپا و آمریکا و جنوب آمریکا سفر کرده و نمایش هایی برگزار نمودند و کشتی گیران و بوکسورهای معروفی را در مسابقات عمومی به چالش طلبیدند
ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|جوجیتسو,چیست؟, جوجیتسو چیست؟,
بازديد : 539 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بیش تر ورزش های خشن که برای دعوا مناسبه

مثل جوجیتسو ولی نزدیکی های شهرک باشگاه وجود نداره ولی من خودم شخصا به باشگاه تلاش تو لاله میروم که استاد افشین یاری آموزش میدهد مربی جوان وخوشرو و مهربان که از هیچ کمکی دریغ نمی کند تمرینات عالی میدهد خودش شخصا وبه حرکت های تک تک افراد توجه میکند


ادامه مطلب...
بازديد : 476 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
خانه سازی شهرکی در تبریز است که شهرک امام هم میگویند

دارای افراد بافرهنگ خوشرو و کمی هم اهل دعوا

ساختمانهای خانه سازی 4طبقه هستند ودارای شیروانی که توی شیروانی هایش همه چیز پیدا میشه از وسایل خونه تا حیوونات مختلف


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|خانه,سازی,کجاست؟, خانه سازی کجاست؟,
بازديد : 359 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

تبادل لینک با هواداران 18 تیم لیگ برتر فوتبال ایران

عنوان لینک ما=لیگ برتر فوتبال ایران(لینک هواداران)

محل لینک شمادر سمت راست در "لینک دوستان"


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|تبادل,لینک, تبادل لینک,
بازديد : 639 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
دربی هم مساوی شد نظر شما در باره دربی چیست؟


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|دربی, دربی,
بازديد : 642 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
هواداران استقلال و پرسپولیس نتیجه بازی را چه پیش بینی می کنید؟سمت چپ وبلاگ رفته و نظر دهید.5سوال هم یادتون نره.جواب را درقسمت مربوط به تیم بنویسی خوشحال میشوم


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|استقلالیها-پرسپولیسها, استقلالیها-پرسپولیسها,
بازديد : 515 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 امیر قلعه نوعی در جمع خبرنگاران گفت:کاپیتانی برای فرهاد مجیدی اولویت دارد و مهمتر از حضور در جمع آبی پوشان پایتخت است.

به گزارش ابیته دات کام،  امیر قلعه نویی پس از تمرین امروز ‘یکشنبه’ استقلال گفت: قرار بود مجیدی به خاطر مردم به استقلال برگردد ، ولی بحث کاپیتانی پیش آمد و مانع شد.

وی بااشاره به مهدی مهدوی کیا بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: او یکی از پرافتخار ترین بازیکنان فوتبال ایران است اما در مصاحبه با رسانه ها اعلام می کند که نشستن بر روی نیمکت پرسپولیس برایش افتخار است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: به نظر من این اظهار نظر زیباست،در حالی که فرهاد مجیدی در ذاکراتی که داشته، درخواست کاپیتانی کرده است.گویا این مسئله برای وی یک اولویت است و مهمتر از حضور در باشگاه استقلال است.

قلعه نویی تاکید کرد که انتخاب کاپیتان تیم بر عهده خود اوست.

وی در ادامه در خصوص تکمیل شدن تعداد بازیکنان استقلال نیز گفت: خوشبختانه با حضور جواد نکونام تمام ۲۱ بازیکن جذب شدند.

سرمربی استقلال گفت: جواد نکونام یکی از بهترین و با اخلاق ترین بازیکنان ایران است در عین حال تمام بازیکنان ما خوب هستند اما جمع آنان که استقلال را تشکیل می دهند از اهمیت برخوردار است.

قلعه نویی در واکنش به اظهار نظر محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که غیر مستقیم استقلال را متهم به خرید دو بازیکن با مبلغ شش میلیارد تومان کرده است، گفت: در کار دیگران دخالت نمی کنم و معتقدم بهتر است در خصوص تیم خود اظهار نظر کنیم.

وی در ادامه به وضعیت مالی باشگاه اشاره کرد و گفت: بازیکنانم در طول این شش هفته حتی یک ریال هم نگرفته اند که این مسئله برای ما ارزشمند است.

قلعه نویی گفت: مسوولان قول دادند تا قبل از بازی با سایپا مبلغی به حساب کادر فنی و بازیکنان واریز شود.

** جباری عقب تر از سایر بازیکنان است

وی در خصوص تمرینات اختصاصی مجتبی جباری گفت: این بازیکن بدلیل دیر شروع کردن تمرینات از نظر بدنی از بازیکنان دیگر عقب تر است.

قلعه نویی گفت: جباری اعلام کرده که از هفته سوم می تواند کمک حال آبی پوشان پایتخت باشد.

وی در خصوص بازی با سایپا نیز گفت: از این تیم شناخت بیشتری نسبت به آلومینیوم هرمزگان دارم و آنها را آنالیز کرده ایم.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|قلعه,نوعی, قلعه نوعی,
بازديد : 121 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

مهدی رحمتی در نشست خبری پیش از بازی فردا مقابل سایپا عنوان کرد: سعی می‌کنیم نسبت به بازی قبل عملکرد بهتری داشته باشیم. سایپا تیم جوان و یکدستی است و باید نسبت به قبل تلاش‌مان را بیشتر کنیم. توقعات هواداران بالاست و انتظاری جز نتیجه برد ندارند.

وی در خصوص اینکه فصل گذشته در نیم فصل دوم از ناحیه کمر درد داشت و در برخی بازی‌ها نمی‌خواست به میدان برود، گفت: سال گذشته شرایط مان خاص بود. نیم فصل که شروع شد با جدایی مجیدی و مصدومیت چند بازیکن در تیم خلا ایجاد شد. من هم بازیکن تیم بودم و از من توقع داشتند بازی کنم. در این چند وقت هم مصدومیت‌هایی داشتم اما به کارم ادامه دادم. با پایان لیگ هم استراحت خوبی داشتم و اکنون هم مشکلی ندارم.

دروازه‌بان استقلال در خصوص اینکه نکونام کاپیتانی را به وی داده و او به عنوان کاپیتان چه پیگیری برای گرفتن مطالبات بازیکنان داشته است، گفت: بازیکنان استقلال همه بزرگ هستند و سابقه ملی دارند. جباری، صادقی، اکبرپور، منتظری و برهانی قبل از اینکه نکونام به استقلال بیاید، بازوبند را به من دادند. حق منتظری بود که کاپیتان شود اما او به من لطف کرد. با جواد نکونام ۱۲ سال هم تیم بودم و خاطرات خوبی با هم داریم. نکونام جزو تاریخ فوتبال ایران است. او بازی‌های ملی زیادی دارد، کاپیتان تیم ملی است و روزی که به استقلال آمد خودم گفتم که کاپیتان تو هستی.

رحمتی افزود: با صحبتی که با او داشتم لطف کرد و تصمیم گرفت کاپیتان من باشم. استقلال نیاز به کاپیتان ندارد چون همه بازیکنان آن بزرگ و کاپیتان من هستند. همه می‌دانستند در ابتدای فصل پول نیست و چه به لحاظ مالی و چه به لحاظ توقعی از ما است کار سختی داریم. تا به اینجا هم اتفاقی رخ نداده است و اگر هم قرار باشد صحبتی کنیم، تصمیم جمعی است. باز هم اینجا می‌گویم نکونام بزرگتر من است و از او تشکر می‌کنم.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|رحمتی, رحمتی,
بازديد : 426 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

به گزارش سایت استقلالی ها و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال آرش برهانی، درخصوص آخرین شرایط تیم استقلال پیش از دیدار مقابل سایپا صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

* مقابل آلومینیوم توانستید 3 امتیاز مهم را به دست بیاورید. در خصوص بازی صحبت کنید؟

مقابل آلومینیوم نتوانستیم خوب بازی کنیم اما خوشحالم توانستیم 3 امتیاز حساس را بگیریم و به هواداران استقلال قول می‌دهیم در بازی‌های آینده ضمن ارائه بازی‌های زیبا، جواب محبت هواداران را بدهی25م.

*و حالا بایستی به مصاف سایپا بروید.

بازی سختی مقابل سایپا در پیش داریم. من در دیدار مقابل آلومینیوم موقعیت گل نداشتم اما مطمئن هستم با هماهنگی نسبی که در طول تمرینات به دست آوردیم و تلاش زیاد بچه‌ها می‌توانم در این دیدار گلزنی کنم.

*جواد نکونام هم بازوبند کاپیتانی را به مهدی رحمتی داد تا در نهایت وی به عنوان کاپیتان استقلال انتخاب شود؟

این حرکت نشان داد همدلی و جام آوردن برای استقلال از بازوبند کاپیتانی مهمتر است. بچه‌های استقلال نشان دادند هدفشان خدمت به استقلال است و این روح بزرگ با بازوبند کاپیتانی از بین نخواهد رفت. این اهداف بزرگ قابل احترام و ستودنی است. من فکر می‌کنم خوشحال کردن هواداران و بازی کردن برای آنها مهمتر از بازوبند کاپیتانی باشد. مهدی رحمتی امسال، روزهای حساس و مهمی را پیش رو دارد چون گلر اول تیم ملی ایران در راه صعود به جام‌جهانی است. حساسیت کار او باعث شد تا همه بخواهیم به او کمک کنیم تا این مهم را انجام دهد تا اینچنین هم برای استقلال موفق عمل کند و هم تیم ملی. نکونام هم با این کار نشان داد که روح بزرگی دارد و به فکر استقلال است نه بازوبند کاپیتانی. او به خاطر هواداران و خدمت به استقلال آمده است.

*در پایان صحبت خاصی باقی مانده؟

تشکر می‌کنم از هواداران استقلال که در بازی مقابل آلومینیوم با حضور پرشور خود باعث دلگرمی ما شدند. امیدوارم این روند تا پایان فصل ادامه داشته باشد تا در کنار آنها قهرمانی را جشن بگیریم.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|برهانی, برهانی,
بازديد : 474 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
                 بررسی عوامل نزول فوتبال ایران (4)

    اعمال مدیریت غیر تخصصی و عدم ارتباط منطقی با فوتبال دنیا


ادامه مطلب...
بازديد : 539 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
۱ - سیاست گذاری غلط مسئولین ورزش کشورو نگاه سطحی به پدیده ی فوتبال (بخش دوم )

با سلام

در ادامه مطالب قبلی و ذکر دلیل نزول فوتبال کشور و بیان ضعف ها و تشریح و ضعیت بد موجود در مدیریت کلان فوتبال کشور در این پست سعی داریم به نقش فوتبال در برخی از کشورهای صاحب فوتبال اشاره ای کوتاه داشته باشیم تا با توجه به مناسبات ،فرهنگ حاکم و علاقه مندی مردم به فوتبال در کشورمان در پی الگویی مناسب برای نقش آفرینی مثبت ، موثر و سازنده ی فوتبال در جامعه اسلامی خود باشیم .


ادامه مطلب...
بازديد : 501 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
1 - سیاست گذاری غلط مسئولان ورزش کشور و نگاه سطحی به پدیده فوتبال (بخش اول)

با سلام 

در ابتدا بر خود لازم می دانم از کلیه دوستان ، همکاران ، آشنایان و کاربران عزیزی که با ارسال نظرات خود ما را به ادامه ی این راه امیدوار کردند تشکر و قدر دانی نموده و تقاضا دارم که کما فی السابق با ارائه نظراتشان ما را یاری دهند. امید است با کمک شما و ارائه ی مطالب پر محتوا و راه کارهای عملی بتوانیم کیفیت وبلاگ را بالا برده و در انجام وظیفه ی خود موفق باشیم .....  انشاءاله

اما در ادامه ی بررسی عوامل نزول فوتبال کشور قصد داریم ...ادامه مطلب...
بازديد : 560 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
پیرو مطالب قبلی ارائه شده ، در این مقاله به عوامل عقب ماندگی فوتبال کشورمان از قافله ی رو به رشد و پر سرعت فوتبال آسیا می پردازیم :


ادامه مطلب...
بازديد : 506 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
المپیک 2012 لندن هم به پایان رسید و حسرت حضور فوتبال ما در المپیک ها 40 ساله شد . جالب است ، در جایی که ما در حسرت حضور نماینده ی کشور خود در مسابقات فوتبال المپیک می سوزیم و می سازیم ... 


ادامه مطلب...
بازديد : 606 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
با محبوبیت فوتبال در بین خانواده ها و علاقه مندی قشر جوان کشور به این ورزش پرهیجان ،طرفداران این رشته ی ورزشی روز به روز بیشتر می شوند . وجود  نونهالان و نوجوانان مستعد در کشورمان نیز سبب هجوم گسترده ی آنها به باشگاه ها که عموماً بی برنامه و کم امکانات هستند ، گردیده است .


ادامه مطلب...
بازديد : 608 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
در اینجا به برخی از ابعاد آموزشی ، فرهنگی ، فنی و اجتماعی سه نمونه  مدارس فوتبال کشورهای اروپایی در مناطق شمال ،مرکز و جنوب آن بطور مختصر اشاره می کنیم :


ادامه مطلب...
بازديد : 627 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

دربرخی ازباشگاه های کشورهای پیشرفته ، مدارسی شبانه روزی برای استعدادهای درخشانی از شهرها و حتی کشورهای دیگر راه اندازی شده تا این بازیکنان جوان از امکانات عالی این مدارس استفاده کنند .


ادامه مطلب...

به مناسبت دهه مبارك فجر اداره كل آموزش و پرورش  استان مسابقه دو صحرانوردي را در خرم‌آباد با حضور 68 نفر از دانش‌‌آموزان نواحي يك و دو خرم‌آباد زير نظر اردشير كاظمي مسوول انجمن دو و ميداني آموزشگاه‌هاي استان در جاده خرم آباد كوهدشت برگزار نمود.

در پايان ناحيه دو مقام اول تيمي را كسب كرد.

 نفرات برتر انفرادی:

1- رضا نظري (قرباني نسب)

۲- محمد شيرزادي (قرباني نسب)

3- سيروس اسدي (ناحيه‌يك)

4- ... (ناحيه يك)

5- علي خسروي (قرباني نسب)

6- اميرحسين سلطان‌پناه (شهرام حافظي)

 


ادامه مطلب...

اين مسابقات با حضور 70 ژيمناست در سالن شهید مصطفی خمینی (ره) برگزار شد. نفرات برتر:

رده سنی اول:

۱- نرجس طهماسبیان دبستان نمازی (۲)

۲- پانیا اسکندری دبستان شهید صدوقی

۳- مهدیه بهرامی دبستان غيرانتفاعي ستاره درخشان

 رده سنی دوم:

 ۱- کیانا حیدری دبستان شهید صدوقی

 ۲- فاطمه نادری دبستان حکمت (۲)

۳- آذین عمجدی دبستان غيرلنتفاعي ستاره درخشان

 


ادامه مطلب...

وزارت آموزش وپرورش از ابتدای سال تحصیلی آینده آموزش رشته ورزشی بسکتبال را در پایه اول راهنمایی اجرایی خواهدکرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دکتر حمید رضا حاجی بابایی ، صبح امروز درگردهمایی معاونان ومشاوران امور زنان دستگاه ها ونهادهای اجرایی کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران افزود: ورزش موجب اقتدار وتعالی یک کشور است و وزارت آموزش وپرورش دراین بخش سرمایه گذاری هاو برنامه های بسیاری برای تربیت دانش آموزان خلاق و ورزشکار دارد.

وی افزود: دردوره ابتدایی برای بیش از 6 میلیون و800 هزار دانش آموز در 6 رشته ورزشی برنامه های آموزشی و ورزشی اجرا می شود و به دنبال آن هستیم تا رشته های دیگری را هم در دوره های راهنمایی ودبیرستان تعریف کنیم واز ابتدای سال تحصیلی آینده هم برای دانش آموزان پایه اول راهنمایی رشته ورزشی بسکتبال را آموزش خواهیم داد .

وی با اشاره به اینکه بیش از 33 هزار معلم ورزش درطول سال های تحصیلی اخیر جذب وزارت آموزش وپرورش شده اند، افزود: درسالهای گذشته وزارت آموزش وپرورش 10هزار معلم ورزش داشت که رشته برخی از آن ها غیرمرتبط بودو با اقداماتی که درطول سه سال اخیر صورت گرفت، 33 هزار معلم تخصصی ورزش به مدارس اضافه شدو در صورت امکان به دنبال افزایش تعداد این معلمان تا 60 هزار نفر هستیم .

وزیر آموزش وپرورش از راه اندازی یک هزار و700 مدرسه تخصصی ورزش درکشور خبرداد وگفت: درسه سال اخیر یک هزار و700 مدرسه تخصصی ورزش در دوره های راهنمایی ومتوسطه سراسرکشور راه اندازی شده است که دانش آموزان علاقه مند به ورزش علاوه برتحصیل دراین مدارس 6 ساعت به صورت تخصصی در رشته های مختلف ورزشی فعالیت می کنند.


 


ادامه مطلب...
بازديد : 687 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

رقابت‌های فوتسال بسیج کارکنان ادارات استان با شرکت 16 تیم برگزار شد و با قهرمانی تیم آموزش و پرورش خاتمه یافت.
بازی فینال این رقابت‌ها در سالن سه هزار نفری ولی‌عصر(عج) بین تیم‌های بسیج آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد که در پایان تیم قدرتمند آموزش و پرورش با نتیجه 11 بر 3 حریف خود را شکست داد و فهرمان این رقابت‌ها شد.

تیم راه و شهرسازی نیز در رده‌ی سوم این مسابقات قرار گرفت.
تیم آموزش و پرورش در این رقابت‌ها متشکل از مهرداد راست‌پور، مسعود عالی‌پور، حمید پیامنی، امیر بهاروند، امین بهاری، رضا صدری، فرزاد خدامرادی، صحبت پاکیده، قاسم رحمانی و محمد طالبی به مربیگری عباس رحیمی‌پور و سرپرستی بهنام نیکنام بود.

 

 


ادامه مطلب...
بازديد : 642 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

مسابقات هندبال آموزشگاه های شهرستان دلفان در سالن امام خمینی(ره) نورآباد برگزار شد.

این مسابقات با شركت 35 تیم از آموزشگاههای شهرستان دلفان در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه به صورت جداگانه برگزار شده است.

این مسابقات با حضور 200 دانش آموز برگزار شد كه در پایان آموزشگاه ادب موفق به كسب مقام قهرمانی شد و آموزشگاه‌های صائب، شهید مطهری و غیر انتفاعی ابوذر و دبیرستان های شهید بهشتی(2)، زكریا رازی و سپهر نیز عناوین دیگر این رقابت ها را كسب كردند.

 


ادامه مطلب...
بازديد : 496 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

 

معاون تربيت‌بدني اداره كل آموزش و پرورش لرستان منصوب شد.

 

طي حكمي از سوي مدير كل آموزش و پرورش لرستان، فرزاد بهاروند به عنوان معاون تربيت‌بدني و تن‌درستي اداره كل آموزش و پرورش لرستان منصوب شد.

بهاروند داراي مدرك كارشناسي ارشد تربيت‌بدني و علوم ورزشي است.

 


ادامه مطلب...
بازديد : 471 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
سلام پرسپولیسیهای عزیز !

بنده حقیر بعنوان کوچکترین عضو جامعه طرفداران تیم محبوب پرسپولیس لازم میدونم بعد از برگزاری شهر آورد تهران از چند مورد به سهم خودم تقدیر و تشکر ویژه کنم تا خدای ناکرده دچار عذاب وجدان مزمن نشم !!

1 - از آقای قهرمانی داور پر ابهت و منصف تشکر می کنم که با حضور بی موقع خودشون سر صحنه های حساس باعث شدن پنالتی پرسپولیس به باد بره و اینجوری بازی تو حالت تعادل باقی بمونه مبادا تماشاگرا نفسشون در بیاد !!

2 - از تماشاگرای عزیز و فهیم که تو صحنه های حساس و بخصوص هنگام حمله تیم با پرتاب نارنجک کمک شایانی به تیم حریف کردن که خودشو جمع و جور کنه تشکر می کنم ودست دود آلودشون رو از همینجا به سختی میفشارم تا شاید انگشتهای نامبارکشون بشکنه !!!

3 - از توپ مسابقه که از همه بیشتر به فکر آرامش و تنش زدایی توی این بازی بود و به هیچ وجه قصد داخل شدن توی دروازه استقلال رو نداشت تشکر ویژه می کنم تا جایی که این بنده خدا حاضر بود به تیر دروازه و پشت دروازه و سر و دست بازیکنا و دروازه بان حریف بخوره و دردش بگیره ولی یه بوسه عاشقانه به تور استقلال نزنه ، واقعا که دست مریزاد داره !!!

4 - و در آخر از همت والای بازیکنای پرسپولیس زلزله که همت بخرج دادن و تمام توپها رو هدر دادن تشکر علیحده می کنم و امیدوارم تو بازیهای بعدی انقدر دست و دلباز و لارژانه !!! عمل نکنن و حداقل یه گل بی رنگ و بو تقدیم هوادارای پرشور پرسپولیس بکنن !!

زیاده عرضی نیست جز ملال نباختن استقلال !!!


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|تشکر,ویژه, تشکر ویژه,
بازديد : 547 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
سلام دوستای خوبم !

امروز حالت بازیکنای تیمهای دیگه رو برابر پرسپولیس و استقلال براتون توضیح میدم بفهمین چرا بعضی وقتا اینجوری میشه که نباید بشه !

حالت فیزیکی و روحی بازیکنها برابر استقلال :

تا رسیدن به محوطه جریمه : همه دریبل میکنه ، خوب پاسکاری میکنه ، بدون توپ خوب حرکت میکنه ، دستورای تاکتیکی مربی رو مو به مو اجرا میکنه ، پاس درست و تکضرب ، چشم باز ، سر بالا و همه چیزهایی که یک بازیکن در حد و اندازه مسی داره !!!

داخل محوطه جریمه : عین یه آدم معلول پاهاش حس نداره ، چشاش قیلی ویلی میره و دروازه رو کج می بینه ، استرس شدید داره انگار سر جلسه کنکور نشسته و در آخر هم دقیقا مثل دیوانه ای که از قفس پرید توپ رو سمت دروازه خودشون شوت می کنه تا بازی جوانمردانه رو رعایت کرده باشه !!


حالت فیزیکی و روحی بازیکنها برابر پرسپولیس :

تا رسیدن به محوطه جریمه : نه پاسکاری بلدن ، نه ضربه درست و حسابی به توپ میزنن ، نه شوت بلدن ، نه طرح و نقشه ای دارن ، سردرگم ، بی رمق ، انگار اصلا پاشون به توپ نخورده تا حالا !!

داخل محوطه جریمه : پله ، مارادونا ، مسی ، رونالدو و همه اینا باید بیان جلوش لنگ بندازن و بقول عادل فردوسی پور یکی باید بره این بازیکن رو بگیره !!

و دروازه بانهای حریفای استقلال معمولا از یه دروازه بان دسته پنجمی دور قوز آباد سفلی هم ناشی تر بازی می کنه و دروازه بان مقابل پرسپولیس لاکرار یه دفعه ای میشه پیتر اشمایکل و بوفون !!

البته همه اینا دلیل ضعف پرسپولیس و قدرت استقلال نیست عزیزا ! نه ، بلکه یه عنصری بنام شانس وجود داره که هنوز مندلیف بیچاره وقت نکرده اونو وارد جدول تناوبیش کنه ! و اگر هم خواست اینکارو بکنه باید برای استقلال جدول تواتری درست کنه نه تناوبی !!!

( تواتر یعنی پشت سر هم و بی وقفه ) 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|بازیکن, بازیکن,
بازديد : 576 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
سلام دوستای عزیز !

امروز میخوام از شعر و شاعری فاصله بگیرم و کمی هم راجع به فوتبال صحبت کنم .

بحث امروز دلایل برد و باخت دو تیم پرسپولیس و استقلاله 0 همیشه یادتون باشه اول پرسپولیس و بعد استقلال حتی تو نوشتن !!)

دلایل باخت استقلال از نظر خود استقلالیها :

1 - زمین چمن مصنوعی بوده و چون استقلالیها عادت دارن تو زمین نیمه چمن و نیمه خاکی بازی کنن نتونستن تاکتیک مورد نظرشون یعنی بکش زیرش رو اجرا کنن و باختن !

2 - هوا برای این بازی مساعد نبوده ؛ چون آقایون فقط تو هوای آفتابی و صاف تمرین کردن و شرایط آب و هوایی براشون غیر منتظره بوده بنابر این باختن !

3 - تماشاگرای حریف تمرکز تیمیشون رو بهم زده و نتونستن مثل همیشه سیستم شطرنجی مربی خودشون رو تو زمین پیاده کنن پس باختن !

4 - حریف ضد فوتبال بازی کرده و 90 دقیقه تو زمین خودش داشته راه میرفته برای همین هر چی آبیها زدن خورده به دیوار دفاعی حریف و باختن !

5 -  ساعت شروع بازی با سیستم خواب و بیداری تیم هماهنگ نبوده و بازیکنای آبی پوش نتونستن قابلیتهای فراوان خودشون رو نمایش بدن پس باز هم باختن !

و ............

ولی همه میدونن که دلیل اصلی باخت استقلالیها اینه که داور بازی محسن قهرمانی نبوده که وقتی میبینه استقلال به جایی نمیرسه الکی الکی خطای 6 ثانیه دروازه بان حریف رو بگیره و تیم رو از شرایط بحرانی بیرون بکشه !!!!


دلایل برد پرسپولیس از نظر استقلالیها :

1 - داور صد در صد به نفع گرفته !

2 - قرمزا شانسی گل زدن !

3 - پنالتی قرمزا پنالتی نبوده ؛ یا خطا نبوده و یا اگر بوده بیرون محوطه جریمه بوده !

4 - بازیکنای حریف تبانی کرده بودن که ببازن !

5 - پرسپولیس بازی جوانمردانه رو رعایت نکرده !

6 - باد همش به نفع پرسپولیس می وزیده هم نیمه اول و هم نیمه دوم !!

و .................

آخرش هم وقتی میبینن دلایلشون بیخود و خنده داره میگن : خب ! بابا یه بارم پرسپولیس ببره آسمون که به زمین نمیاد که !!!!!


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|تاکتیک, تاکتیک,
بازديد : 377 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
پرسپولیس ، سرور هر چی تیمه               پرسپولیس ، قدرتش از قدیمه

پرسپولیس ، تیم گل و تهاجم                  پرسپولیس ، عشق تمام مردم

پرسپولیس ، زلزله و سونامی                  پرسپولیس ، شهره به خوش مرامی

پرسپولیس ، محبوب سینه هامون            پرسپولیس ، عشقه فقط برامون

پرسپولیس ، برنده میشه بازم                 پرسپولیس ، غیرتشو بنازم

پرسپولیس ، تا به ابد میخوامت                پرسپولیس ، قلبو زدم بنامت

پرسپولیس ، هورا به اسم پاکت              پرسپولیس ، آدما سینه چاکت


پرسپولیس ، برای ما یک تیم ، یک اسم ، یک باشگاه  نیست یک عشقه ، همین !


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|پرسپولیس, پرسپولیس,
بازديد : 473 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
هیچ چیز مانند پرواز یک پروانه در سپیده دم زیبا نیست. اما ...


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|چرا,ناامیدی,؟, چرا ناامیدی ؟,
بازديد : 439 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
هنگامی که همگی در تاریکی شب به خانه هایشان می رفتند ، گریه پسر بچه ای کوچک سکوت شب را می شکافت......ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|میراث,نینجا, میراث نینجا,
بازديد : 422 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
تا سیاهی نباشد ، سپیدی معنا ندارد. سپیدی همیشه از دل تاریکی ظهور می کند و در انتها باز هم رنگ به تاریکی می بازد.

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|همراه,با,آفتاب,،,از,جنس,سایه, همراه با آفتاب ، از جنس سایه,
بازديد : 369 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

هنر نینجوتسو ، مجموعه ای از دانش ها و رموزی است كه اساس برخورد نینجاها بازندگی ادراك (مسائل) و پیشگیری ازخطر را تشكیل می دهد.

نینجوتسو ، علاوه بر یك سیستم وارد آوردن ضربات فیزیكی به منظور انجام عملیات اطلاعاتی و رزمی چریکی ، یك روش كلی زندگی است كه در آن كلیه جنبه های وجودی دنیای اطراف ما، تمام سطوح ومراتب آگاهی و چشم انداز كلی ادراك فرد ، باهم تركیب گردیده اند تا حیات شخص را با توجه و براساس گردش كلی جهانی كه ما در آن زندگی میكنیم و هماهنگ با آن ، معنی ببخشد .

یک نینجا.................


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|فلسفه,و,نینجوتسو, فلسفه و نینجوتسو,
بازديد : 455 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

- پوریای ولی گفت که صیدم به کمند است


از همت داوود نبی بخت بلند است


- افتادگی آموز اگر طالب فیضی


- هرگز نخورد آب زمینی که بلند است


- هر کجا محرم شدی چشم از خیانت بازدار


ای بسا محرم که با یک نقطه مجرم می‌شود


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|-,پوریای,ولی, - پوریای ولی,
بازديد : 506 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
احترامات سنتي : يكي ازعوامل مهم تمدن هر ملتي به تربيت اجتماعي و ميزان توجه مردم آن كشور به اصول صحيح معاشرت و رعايت حقوق ديگران ارتباط دارد.شرايط زمان و مكان در چگونگي قواعد اخلاقي تاثير دارند. هر كشوري داراي آداب ورسوم خاصي است كه زائيده شرايط زندگي مردم آن است ولي به طوركلي دربين همه ملت ها اصول كلي اخلاقي مشتركي وجود دارد كه بايد آن را رعايت نمود. درهرفرهنگي درمورد سنت واحترام تعاريف بسياري آمده است .........


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|احترامات,سنتی, احترامات سنتی,
بازديد : 371 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

در شگفتم از كسی كه چیزی را از خود گم می‌كند و به جستجویش بر می‌آید اما خود را گم كرده، جستجو نمی‌كند
امام علی علیه‌السلام

ااگر در اولین قدم ، موفقیت نصیب ما می شد ؛ سعی و عمل دیگر معنی نداشت. (مترلینگ)

آلن لاکین : برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید.

آلکس مک کنزی : وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

ارد بزرگ : در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود ،  در دیگری را جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید

برایان تریسی : اهداف اصلی کارتان را مشخص کنید . هدفهایی که رسیدن به آنها نشان دهنده آن است که کارتان را به بهترین نحو انجام می دهید مشخص کرده و آنها را روی کاغذ بیاورید . سپس به هر کدام از آنها با توجه به نحوه عملکرد خود در آن زمینه از یک تا ده نمره بدهید ، و آنگاه توانایی یا مهارتی را که اگر به خوبی از پس برآیید بیشترین تاثیر را روی کارتان دارد تعیین کنید.عادت کنید که از این به بعد مرتبا اهداف اصلی کارتان را تجزیه و تحلیل کنید . هرگز از بهبود کار دست بر ندارید . همین تصمیم به تنهایی می تواند زندگی تان را متحول کند.

گوته : ما همیشه وقت کافی داریم به شرط آنکه هم بخواهیم و هم درست از آن استفاده کنیم .

ارد بزرگ : افراد ضعیف در بهترین شرایط هم ، عذرهای فراوان برای انجام ندادن وظایف خویش دارند

برایان تریسی : همین امروز لیستی از تمامی هدفها ، فعالیتها ، پروژه ها و مسئولیتهای خود تهیه کنید . کدامیک از آنها جز 10 تا 20 درصد از کارهایی هستند که 80 یا 90 درصد از نتایج مورد نظر شما را به بار آورند؟
از همین امروز قاطعانه تصمیم بگیرید که وقت بیشتری را صرف فعالیتهای معدودی بکنید که می توانند در زندگی شما تحول واقعی ایجاد کنند و وقت کمتری را صرف فعالیت های کم اهمیت تر بکنید.

این کلمات فوق العاده گوته را به خاطر بسپارید : اگر کار را شروع کنید ذهن شما گرم می شود و اگر ادامه دهید به انجام می رسد.

ارد بزرگ : هیچ وقت از مشورت با بزرگان خود را بی نیاز ندانید ، هیچ انسان تاثیر گذاری را نمی شناسم که در طول حیات خویش از مشورت و نظرخواهی، سود نبرده باشد .

برایان تریسی : یک روش عالی برای موفقیت در کار این است : افکارتان را روی کاغذ بیاورید.

ناپلئون هیل : برای موفقیت یک ویژگی هست که فرد باید آن را داشته باشد و آن مشخص بودن هدف است . به بیان دیگر ، فرد باید بداند که چه می خواهد و شدیدا خواستار به دست آوردن آن باشد

ارد بزرگ : منتظر تشویق دیگران حتی پس از بزرگترین کارهای زندگی تان نباشید تنها به وظیفه تاریخی خویش بیاندیشید

گالیله : شما نمی توانید به یک نفر چیزی را که خودش از قبل نمی داند یاد بدهید . فقط می توانید او را از آنچه می داند با خبر و آگاه کنید.

الکساندر گراهام بل : تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید . پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

دین بریگز: کار خودتان را انجام دهید ، اما نه فقط در حد وظیفه بلکه اندکی بیشتر و از روی سخاوت . همین مقدار اندک به اندازه تمام کار ارزش دارد.

نت رایلی : اگر در کارتان در حال پیشرفت نیستید و بهتر نمی شوید ، پس دارید بدتر می شوید.

یک قانون کلی : یادگیری مداوم شرط لازم موفقیت در هر زمینه ای است.

ضرب المثل انگلیسی: یک متر یک متر سخت است ولی یک سانت یک سانت مثل آب خوردن است.

کنفوسیوس : طی کردن راهی که هزار فرسنگ است با برداشتن یک قدم آغاز می شود .

ناپلئون هیل : منتظر نمانید . زمانی مناسب تر از اکنون وجود ندارد  . از همین نقطه ای که ایستاده اید با همین ابزار و امکاناتی که در اختیار دارید کار را ادامه دهید. همین طور که پیش می روید ابزار ها و امکانات بهتر و مناسب تر را پیدا می کنید.

آنتوان دوسنت اگزوپری : بالاترین لذت ها در شور و شوقی است که انسان را به ماجراجویی ها و پیروزی های بزرگ و فعالیتهای خلاقه وادار می کند.
جیم کتکارت : شما تبدیل به همانی می شوید که تجسم می کنید

 


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|چند,مطلب,برای,نینجا, چند مطلب برای نینجا,
بازديد : 554 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
دبیرریاضی:پرسپولیس عشق سرخی است به توان بی نهایت.

دبیرتاریخ: پرسپولیس یادآور شکوه تخت جمشید است.

دبیرزیست:پرسپولیس چون خونی است که دررگهایمان جاریست.

دبیرعربی: سبحان الله الذي خلق الوردة الحمرا سرور السما الارزق.

دبیر جغرافیا:طبق آخرین آمارطوفان سرخی در ایران درحال شروع شدن است...

دبیر زبان انگلیسی: perspolis is the reason i live,the reason my red heart keeps beating and thats the way it will always be.

(ترجمه:پرسپولیس دلیل من برای زندگی است,دلیل تپش قلب سرخ من است وتاابد چنین خواهد بود)

دبیردینی وقرآن:شکروسپاس مخصوص خدایی است که پرسپولیس راآفرید تا استقلال بی سرور

نماند.تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری پنجم www.pichak.net كليك كنيدتصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

دبیرادبیات:عشق یعنی رنگ قرمزرنگ خون ،عشق یعنی قرمزه رنگ جنون،عشق یعنی آتش

سرخی به پاست،عشق یعنی پرسپولیس درقلب ماست.

دبیرشیمی:پرسپولیس فرآیندی سرخ است که واکنش دهنده های آن هواداران وفرآورده آن

قهرمانی است.تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

دبیرهندسه:نشان دهنده ی سروری تیم سربازان سرخ درمستطیل سبز است.

دبیر زبان فارسی:قلب ما به عشق پرسپولیس میتپد،جمله ی سه جزئی بامتمم است.

وپرسپولیس ازنظرماهوادارا:عشق به پرسپولیس،چو قطره قطره خون دروجودماجاریست.


فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز


ادامه مطلب...
بازديد : 598 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

یکی نیس بگه عزیز دلم اصلا شما قهرمان آسیا

ولی فک کنین چجوری

با کمک کی؟شاه؟

مگه اسرائیل جزء آسیا بوده؟ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|دو,تا,ستاره,ی,fcکیسه, دو تا ستاره ی fcکیسه,
بازديد : 562 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4320052 | 1 2 3 4 5 6|666666تایی,ها, 666666تایی ها,
بازديد : 581 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 39 | 1 2 3 4 5 6|6,تاییا, 6 تاییا,
بازديد : 539 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بازديد : 610 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 به گزارش ارتش سرخ به نقل گروه مجله خبري باشگاه خبرنگاران ، دربی 76 ساعت 15 روز جمعه در ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود. این دیدار را از نظر فنی مورد ارزیابی قرار داده‌ایم و اینکه دو تیم احتمالا با کدام ترکیب به میدان می‌آیند.

ترکیب احتمالی پرسپولیس:

نیلسون، سیدجلال حسینی، محسن بنگر، مهرداد پولادی، حسین ماهینی، رضا حقیقی، پروویچ، مهدی مهدوی‌کیا، محمد نوری، غلامرضا رضایی و کریم انصاری‌فرد

ترکیب احتمالی استقلال:

مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، پژمان منتظری، حسن اشجاری، جواد نکونام، مجتبی جباری، ساموئل، خسرو حیدری، آرش برهانی و فرزاد حاتمی

در صورتیکه امیر قلعه‌نویی و یحیی‌ گل‌محمدی تیم‌شان را با این ترکیب به میدان بفرستند در آن صورت شاهد چنین دوئل‌های دیدنی و فنی بین بازیکنان در میدان خواهیم بود. برخی از این جنگ‌های تن به تن به شرح زیر است؛

سید جلال حسینی با فرزاد حاتمی

آرش برهانی با محسن بنگر

خسرو حیدری با مهرداد پولادی

حسین ماهینی با حسن اشجاری

رضا حقیقی با مجتبی جباری

جواد نکونام با محمد نوری

امیرحسین صادقی با غلامرضا رضایی

حنیف عمران‌زاده با کریم انصاری‌فرد

اندیشه‌ تاکتیکی یحیی گل‌محمدی و امیر قلعه‌نویی پایه‌گذار موفقیت تیم‌شان است اما در واقع این بازیکنان هستند که خواسته‌های فنی و تاکتیکی را در زمین اجرا می‌کنند و هر تیمی که بازیکنانش از نظر روحی و روانی در شرایط مناسبی باشد و با تمرکز بیشتر بازی کند، پیروز می‌شود. به همین دلیل می‌گویند در دربی بازیکنان باتجربه‌ تاثیرگذارترین نفرات میدان هستند. آنهایی که به اصطلاح «دربی‌باز» هستند.

بازیکنان استقلال تجربه زیادی در دربی دارند و شاید فرزاد حاتمی و حسن اشجاری تنها بازیکنان ترکیب آبی‌پوشان باشند که تاکنون دربی را تجربه نکرده‌اند.

اما در پرسپولیس بازیکنان تاثیرگذار این تیم مثل رضا حقیقی و پروویچ اولین دربی‌های خود را تجربه می‌کنند.

در روی نیمکت استقلال هم بازیکنی مثل فرهاد مجیدی حضور دارد که حضورش در میدان می‌تواند هیجان بیشتری به سکوهای آبی بدهد اما در پرسپولیس غیبت علی کریمی خلأ بزرگی است. سرخپوشان حتی روی نیمکت هم بازیکنی هم‌وزن مجیدی ندارند که بتواند با حضورش در نیمه دوم تاثیرگذاری فراوانی از نظر روحی و روانی بر تیم و تماشاگران داشته باشد.


ادامه مطلب...
بازديد : 527 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 •                                                                               

  خبر دیدار مدیر عامل باشگاه پرسپولیس با قائم مقام باشگاه اث میلان در سایت باشگاه آث میلان درج شد.


  به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس در این سایت با عنوان "از تهران تا میلان" خبر این دیدار در اطاق جام‌های باشگاه درج شده و در ادامه استقبال کننده‌ها از رویانیان را آدریانو گالیانی، آریدو برایدا و فرانکو باره‌سی نام برده است.ادامه مطلب...
بازديد : 453 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
بیوگرافی

نام کامل : لیونل آندرس مسی

تاریخ تولد : 24 جون 1987

محل تولد : Rosario - Argentinia

قد : 69/1 متر

وزن : 67 کیلو گرم

باشگاه : بارسلونا

شماره پیراهن : 10

افتخارات ملی : افتخارات باشگاهی : قهرمانی در لیگ اسپانیا( 2005 - 2006 )( 2009 ).قهرمانی در سوپر جام اسپانیا( 2006 )( 2009 ).قهرمانی در جام حذفی( 2009 ).قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا( 2006 )( 2009 ).

افتخارات شخصی : بهترین گل زن جام جهانی زیر بیست سال( 2005 ).بهترین بازیکن جوان جهان( 2006 ).

اطلاعات بیشتر : وقتی عضو تیم بارسا شد به خاطر قد کوتاهش هنگام نشستن در اتاق رختکن روی نیمکت تنها بازیکنی بود که پاهایش به زمین نمی رسید.مادربزرگ و پدرش هر سال تا 10 سالگی به هر مناسبتی برایش فقط توپ فوتبال می خریدند.در کودکی هرگاه در کنترل توپ دچار مشکل می شد یکی از دوستان کوچکتر خود به نام رافائل را به قصد کشت کتک می زد.اعلام کرده است دوست داشته چهره ای مثل دیوید بکهام داشت.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|تصاویربارسلوناومسی, تصاویربارسلوناومسی,
بازديد : 499 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
تصاویر بسیار زیبا از شهر بارسلون اسپانیابارسلون پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مهمترین بندر این کشور است. جمعیت شهر بارسلون ۱٫۶۲۱٫۵۳۷ در منطقه‌ای به وسعت ۱۰۱٫۴ کیلومتر مربع و منطقه شهری بارسلون بدون احتساب حومه در منطقه‌ای به وسعت ۸۰۳ کیلومترمربع بیش از ۴٫۲۰۰٫۰۰۰ نفر است. مجموعا در حدود پنج میلیون نفر در ناحیه شهری بارسلونا زندگی می‌کنند. همچنین این شهر بخش اصلی شهرداری‌ها و شهرستان‌های هم جواریست که منطقه شهری بارسلونا را با جمعیت ۳٫۲۱۸٫۰۷۱ می‌سازند. بارسلون ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا و بزرگ‌ترین کلان شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است.

بارسلون به لحاظ اهمیت در امور مالی٬ تجارت٬ رسانه٬ سرگرمی٬ هنر٬ بازرگانی بین‌المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است. بندر بارسلونا یکی از مهم‌ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه می‌باشد، همچنین فرودگاه بین‌المللی بارسلونا در سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۷ میلیون مسافر را جابه جا کرده است.  شهر بارسلون دارای یک شبکه بزرگراهی گسترده و قطار سریع‌السیر نیز هست که اسپانیا را به فرانسه و بعد پرتغال متصل می‌کند. بارسلون ۱۲امین شهر جهان و ۴امین شهر اروپا به لحاظ شمار بازدیدکننده در سال است، این شهر سالیانه در حدود ۵ میلیون توریست را به خود جذب می‌کند. به نقل از مجله مونوکل این شهر ۱۷امین شهر قابل زندگی در جهان است، همچنین طبق تحقیق 2thinknow بین شهرهای‌های جهان در زمینه نوآوری، بارسلونا جایگاه ۱۳ام را داراست. بارسلون با ۱۷۷ بیلیون یورو تولید ناخالص داخلی ۴امین شهر ثروتمند اتحادیه اروپا و ۳۵امین شهر جهان است.

بارسلون به عنوان یک شهر رومی تاسیس شد و بعدها پایتخت کنت‌های بارسلون گشت. پس از پیوستن به پادشاهی آراگون یکی از شهرهای مهم امپراتوری آراگون بود. این شهر در طول تاریخ خود بارها مورد تصرف قرار گرفت. امروزه بارسلون یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران بدل گشته و از میراث فرهنگی غنی برخوردار است. از سوی دیگر این شهر به سبب بناهای معمارانی چون آنتونیو گائودی و لوییز دومانچه ای مونتانر که به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده‌اند شهرت دارد. همچنین بارسلون مقراصلی اتحادیه کشورهای دریای مدیترانه نیز می‌باشد.

بارسلون به عنوان پایتخت کاتالونیا، مقر اصلی دولت کاتالونیا است، پارلمان کاتالونیا و دیوان عالی کشور نیز در این شهر قرار دارند. بارسلون مرکز استان بارسلونا و بارسلونس کومارکا است.

ادامه مطلب...
بازديد : 923 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ویکتور سانچز ماتا  
ویکتور سانچز در ترسا به دنیا آمد و در جولای 2005 از محلی در همسایگی اروپا به بارسا پیوست.توانایی او در بازی در پستهای مختلف از او یک بازیکن تمام عیار برای تیم دوم بارسا در فصل گذشته ساخت، به طوریکه او تقریبا در تمام نقاط زمین به جز درون دروازه بازی کرد.تلاش زیاد و نظم و انضباط از عواملی بود که باعث شد او به تیم دوم بارسا در صعود دوباره به دسته دوم در 29 بازی که انجام داد کمک کند. او در دور حذفی به دلیل مصدومیت غایب بود. او اولین بازی خود را برای تیم اصلی در فصل قبل در کوپا دل ری در برابر آلکویانو انجام داد مشخصات فردی نام: ویکتور سانچز ماتاپست: مدافعمحل تولد: ترساتاریخ تولد: 08-09-1987قد: 174 سانتیمتروزن: 73 کیلو گرم
ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|ویکتور,سانچز,ماتا, ویکتور سانچز ماتا,
بازديد : 747 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

زندگینامه لیونل مسی جادوگر فوتبال


 

لیونل مسی

 

لیونل آندره مسی ۲۴ ژوئن سال ۱۹۸۷ در شهر روساریو آرژانتین دیده به جهان گشود. وی عضو تیم ملی بزرگسالان آرژانتین و تیم بارسلونا اسپانیا است. بسیاری از مطبوعات به وی لقب مارادونای جدید داده اند. لقب وی که توسط خودش انتخاب شده "جانشین" است. لیونل در سن ۵سالگی بازی را در تیم گراندولی آغاز کرد. تیمی که پدرش به عنوان مربی در آن جا مشغول به کار بود. در سال ۱۹۹۵ مسی به تیم نیوولز اولدبویز آرژانتین پیوست.

 

وی ۱۱ سال داشت که پزشکان تشخیص دادند دچار کمبود هورمون رشد است. باشگاه ریور پلاته علاقه خود را برای به خدمت گرفتن مسی نشان داد اما آنها پول کافی برای خرج معالجه وی نداشتند. کارلوس ریساچ مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا اسپانیا، از استعداد بی ظیر مسی آگاه شد. ریساچ پس از تماشای بازی وی به نمایندگی از باشگاه بارسلونا با مسی قراردادی امضا کرد. آنها پیشنهاد کردند تمام مخارج پزشکی لیونل را قبول می کنند به شرطی که وی برای شروع زندگی جدید به اسپانیا نقل مکان کند. خانواده مسی نیز به همراه این بازیکن جوان به اروپا منتقل شدند و لیونل کارش را در تیم جوانان بارسلونا آغاز کرد.

 

جانشین به زودی توانست در ترکیب تیم دوم بارسلونا جایگاه ثابتی به دست آورد. در آن فصل وی رکورد جالبی برجای گذاشت. میانگین بیش از یک گل در هر بازی. مسی در آن فصل توانست در ۳۰ بازی ۳۷ گل به ثمر برساند. لیونل مسی در اکتبر ۲۰۰۴ توانست اولین بازی رسمی اش را برای بارسلونا برابر اسپانیول انجام دهد. با این بازی وی عنوان سومین بازیکن جوان تاریخ باشگاه بارسلونا را به خود اختصاص داد.

 

زمانی که در تاریخ ۱ می ۲۰۰۵ مسی توانست اولین گل رسمی اش را برای بارسا در مقابل تیم الباسته بالومپایه به ثمر برساند تنها ۱۷ سال و ۱۰ ماه و ۷ روز سن داشت. وی با این گل توانست خود را به عنوان جوان ترین گلزن بارسلونا در لا لیگا مطرح کند. به مسی این شانس را دادند تا بتواند به عضویت تیم ملی اسپانیا دربیاید اما وی این پیشنهاد را رد کرد. در ژوئن سال ۲۰۰۴ مسی در بازی دوستانه بین دو تیم فوتبال زیر ۲۰ ساله هایآرژانتین و پاراگوئه به میدان رفت. در ژوئن ۲۰۰۵ توانست همراه با تیم زیر ۲۰ ساله های آرژانتین به مقام قهرمانی مسابقات جام جهانی جوانان دست یابد. لیونل با زدن ۶ گل کفش طلایی مسابقات و توپ طلایی بهترین بازیکن تورنمنت را نیز تصاحب کرد. با وجود این که لیونل بسیار جوان بود همیشه وی را با دیگو مارادونا مقایسه می کردند.

 

در تاریخ ۲۷ ژوئن باشگاه بارسلونا قرارداد جدیدی با مسی تا سال ۲۰۱۰ منعقد کرد. در این قرارداد یک ماده وجود دارد که در آن آمده است هر تیمی می تواند با پرداخت مبلغ ۱۵۰ میلیون یورو، مسی را به خدمت بگیرد. این مبلغ ۳۰ میلیون یورو بیشتر از مبلغ فروش رونالدینیو است. در سال ۲۰۰۵ خوزه پکرمن، لیونل مسی را به تیم ملی بزرگسالان آرژانتین دعوت کرد. وی اولین بازی اش را برابر مجارستان انجام داد. مسی در دقیقه ۶۳ وارد میدان شد اما به فاصله ۴۰ ثانیه از زمین مسابقه اخراج شد. پس از این مسابقه، مسی اولین بازی واقعی خود را برای تیم ملی آرژانتین برابر پاراگوئه انجام داد.

 

وی اولین بازی خود را در جام باشگاه های اروپا در تاریخ ۲۷ سپتامبر و در برابر اودینسه انجام دهد. در دسامبر همان سال روزنامه ایتالیایی توتو اسپورت جایزه پسر طلایی ۲۰۰۵ را که به بهترین بازیکن زیر ۲۱ سال اروپا داده می شود، به لیونل مسی داد. جانشین توانست بالاتر از وین رونی، لوکاس پودولسکی و کریستیانو رونالدو قرار بگیرد. مصدومیت شدید باعث شد مسی به مدت دو ماه از کلیه فعالیت های ورزشی دور بماند. به خاطر این مصدومیت حضور وی در جام جهانی ۲۰۰۶ در هاله ای از ابهام فرو رفت. با این وجود نام لیونل مسی را به عنوان بازیکن تیم ملی آرژانتین برای حضور در جام جهانی تحویل مقامات برگزاری مسابقات دادند. مسی پس از روماریو (فصل ۹۳-۹۴) اولین بازیکن بارسلونا بود که توانست در معروف ترین دربی اسپانیا هت تریک کند.

 

در این فصل مسی گلی به ثمر رساند که همگان دوباره وی را با مارادونا مقایسه کردند. جانشین همانند مارادونا در بازی با انگلستان توپ را دریافت کرد، ۶۲ متر با توپ حرکت کرده ۶ نفر از بازیکنان حــریــف را پـشــت ســر گــذاشــت و دروازه خـتــافـــــــــه را گـشــــــــــود. تمام کارشناسان ورزشی جهان این گل را مشابه گل قرن مارادونا دانسته و پس از این گل، مطبوعات اسپانیا به وی لقب "مسیدونا" دادند. لیونل مسی در فصل ۲۰۰۷ -۲۰۰۸ توانست در یک هفته ۵ گل به ثمر برساند تا تیم بارسا به صدر جدول رده بندی صعود کرده و خودش نیز یک شروع رویایی را تجربه کند. فرانتس بکن بائر و یوهان کرایف ستارگان سابق جهان فوتبال، از لئو به عنوان بهترین بازیکن جهان نام برده اند.


ادامه مطلب...
بازديد : 813 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|بچه,ی,کجا,هستی؟؟؟, بچه ی کجا هستی؟؟؟,
بازديد : 804 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|این,منمو,داداشم, این منمو داداشم,
بازديد : 480 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 

 

از زماني‌ كه‌ كودك‌ شروع‌ به‌ راه‌ رفتن‌ مي‌كند كسي‌ به‌ او شيوه‌ راه‌ رفتن‌ صحيح‌ را نمي‌آموزد و از لحاظ‌ حركت‌شناسي‌ و بيومكانيكي‌ راه‌ رفتن‌ بسياري‌ از افراد صحيح‌ نيست‌ كه‌ در اينجا به‌ وضعيت‌ پاها، بازوها و تنه‌ درپياده‌روي‌ صحيح‌ اشاره‌ مي‌گردد. ...


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|تکنیک,راه,رفتن, تکنیک راه رفتن,
بازديد : 819 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 

پیاده‌روی و جلوگیری از سرطان

  به نقل از العرب آنلاین، محققان در انگلیس پس از 25 سال بررسی نتایج و اطلاعات مربوط به سرطان روده بزرگ دریافتند:

  پیاده روی مداوم و منظم در كاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ بسیار موثر است.
  سرطان روده بزرگ از شایعترین سرطانها و از مهمترین علل مرگ و میر در میانسالی و سالمندی است.


ادامه مطلب...
بازديد : 723 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 

دو نکته در مورد پیاده روی و کاهش وزن:

1. پیاده روی همانند دیگر ورزش های هوازی کالری سوز بوده و به کاهش وزن منجر می شود. االبته برای کاهش وزن باید ورودی کالری به بدن را با رعایت یک رژیم غذایی مناسب کاهش داده و از طرف دیگر خروجی کالری بدن را با داشتن یک فعالیت بدنی نسبتا شدید افزایش دهیم تا بدن به یک تعادل انرژی مناسب دست پیدا کند. بنابراین اگر می خواهید وزنتان را کاهش دهید حتی اگر پیاده روی زیادی دارید میزان کالری دریافتی تان را از غذاها کاهش دهید تا به نتیجه بهتری دست پیدا کنید.

2. ورزش برای حفظ وزن اهمیت بیشتری دارد تا کاهش آن. مطالعات دو دهه اخیر دانشمندان نشان می دهد افرادی که پس از کاهش وزن به ورزش روی می آورند بسیار بهتر از افرادی که کم تحرک هستند وزن کاهش یافته خود را حفظ می کنند.

  در انتها لازم به ذکر است که پیاده روی به عنوان یکی از مفیدترین، در دسترسیترین و کم هزینه ترین ورزشها به راحتی می تواند جایگاه خود را در زندگی روزمره ما پیدا کند. کافی است قسمتی از مسیری را که هر روزه با اتوبوس، اتومبیل شخصی و... می پیماییم با پیاده روی طی کنیم؛ یعنی صبح ها حدودا 20 دقیقه زودتر از خواب بیدار شده تا وقت کافی برای پیاده روی صبحگاهی در مسیر دانشگاه، محل کار، مدرسه و ... داشته باشیم. به این ترتیب حدودا 2 ساعت پیاده روی را تنها با20 دقیقه زودتر بیدار شدن به زندگی خود هدیه کرده ایم. به یاد داشته باشیم انجام فعالیت بدنی هر چند کوتاه مدت و با شدت کم تأثیرات مفیدش را بر بدن ما بر جای خواهد گذاشت.


نویسنده: کوثر خانبابایی


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|دانستنی,ها, دانستنی ها,
بازديد : 857 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|گالری,تصاویر, گالری تصاویر,
بازديد : 807 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 

 

چگونه در پیاده‌روی کالری بیشتری بسوزانیم؟

پیاده ‌روی ورزش بسیار خوبی است. اگر شما نیز پیاده ‌روی می‌کنید و قصد دارید حین آن کالری بیشتری بسوزانید این مقاله به شما کمک می‌کند...

 


ادامه مطلب...
بازديد : 788 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
 

  پیاده‌روی شکلی عالی از ورزش روزانه است که می‌تواند کمک کند تا به وزن مناسب دست یابید. این پیشنهادات به شما کمک می‌کند تا یک برنامه ورزشی بر مبنای پیاده‌ روی ایجاد کنيد:پیاده‌روی شکلی عالی از ورزش روزانه است که می‌تواند کمک کند تا به وزن مناسب دست یابید. این پیشنهادات به شما کمک می‌کند تا یک برنامه ورزشی بر مبنای پیاده‌ روی ایجاد کنيد:


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|پیاده‌روی,برای,ورزش, پیاده‌روی برای ورزش,

بهمنماه سال جاری ششمین جشنواره زمستانی انجمن کوهنوردان ایران در منطقه خور در استان البرز برگزار شد.

پیش از این این جشنواره تنها در رشته یخ نوردی برگزار می گردید ولی امسال کوهنوردی و اسکی نیز به آن افزوده شد. 

 من نیز افتخار مسئولیت کارگروه کوهنوردی جشنواره را بعهده داشتم.

هدف اصلی گروه ما در این جشنواره ترویج کوهنوردی فنی زمستانه بود و در این راستا نیز  اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی کوهنوردی فنی در یکی از دره های اطراف روستای خور نمودیم.

این کارگاه شامل موارد ذیل بود:

 گام برداری با کرامپون

صعود  مسیرهای یخی و ترکیبی یخ و سنگ(شیبهای خفته تا عمود)

ثابت گذاری مسیرهای ترکیبی و صعود و فرود بر روی طناب ثابت 

صعود مسیر های سنگی با کرامپون و تبر یخ(درای تولینگ) 

ارائه نکات و تبادل نظر درخصوص نکات فنی برنامه های کوهنوردی زمستانه.

سرپرست برنامه : مهدی فرهادی

مربیان :

 احسان پرتوی نیا(صعود کننده به نانگاه پاربات و اولین ایرانی تلاش کننده بر روی آنا پورنا-صعود گرده آلمانها-گشایش مسیر کرجی ها در علم کوه و ... ) 

 فرشاد میجوجی(عضو تیم ترانگو و گشایش مسیر های بسیار در دیواره های مختلف ایران)

سایر همنوردان ما در این برنامه:

فرح منصوری-سونیا بانشی-نرگس گودرزی-نسترن گودرزی-پیام درفشان و سعید اعرابی

ویژگیهای این برنامه:

در این برنامه مربیان هیچ هزینه ای دریافت نکردند و هیچ مدرکی نیز به شرکت کنندگان ارائه نشد .

هدف این برنامه آموزش و تمرین بود برای بالابردن سطح کوهنوردی فنی و تکنیکال شرکت کنندگان در آن.

برخی نکات که ذکر آن را لازم می دانم:

در این جشنواره ما در پی اجرای یک برنامه آموزشی کارآمد با هدف پیشرفت سطح کوهنوردی شرکت کنندگان بودیم , نه صرفا" کسب درآمد برای مربیان و دریافت مدرک برای کارآموزان.

در این برنامه به نقاط ضعف کوهنوردی مان که همان کار فنی در شرائط زمستانه بود پرداختیم.

در این برنامه از مربیانی استفاده کردیم که دغدغه شان یاد دادن بود وبه کوهنوردی و آموزش تنها بعنوان وسیله ای برای امرار معاش نگاه نمی کنند و افرادی نیز در این دوره شرکت نمودند که دغدغه شان یادگرفتن بود نه افزودن مدرکی دیگر به کلکسیون مدارک پر شمارشان. 

نمای کلی از منطقه ای که در آن فعالیت نمودیم

بچه ها در حال آماده کردن تجهیزات فنی

شروع گام برداری با کرامپون

آبشار یخی که باید آنرا صعود نمود

آماده سازی تجهیزات صعود آبشار

احسان پرتوی , کوهنوردی قدرتمند و با دانش


احسان و فرشاد در حال صعود نفر اول روی مسیر آبشار

نمائی از صعود کرده ای بر روی آبشار

ادامه مسیر پس از یک یخ نوردی لذت بخش به سمت ارتفاعات بالا


صعود با چوب اسکی توسط احسان پرتوی نیا

در این بخش وارد مسیرهای سنگی شده و بچه ها با کرامپون و تبر یخ مسیرهای سنگی را صعود نمودند

صعود سرطناب یک مسیر ترکیبی(سنگ-برف و یخ) توسط فرشاد و ثابت گذاری مسیر 

بخش یخی مسیر ترکیبی صعود شده

صعود بچه ها بر روی طناب ثابت و عبور از میانی های مسیر

صعود بخش عمودی و یخی مسیر با یومار

و این هم یک فرود زیبا 


در انتها باید بگویم که بسیارند افرادی که توان اجرای یک برنامه فنی در حد متوسط را نیز ندارند اما کوله باری دارند پر از مدارک متنوع از کارآموزی گرفته تا مربیگری , اما دریغ از وجود اندکی دانش و تجربه در این کوله بار.

شاید این مدارک برای سوداگری و یا ارائه به باشگاهها و گروههائی که درکی از کوهنوردی ندارند و دغدغه شان چیزی جز کوهنوردی است مفید باشد اما مطمئنا" برای اجرای یک برنامه کوهنوردی هیچ کاربردی ندارند و برای یک کوهنورد واقعی کسب مدرک در اولویت انتهائی قرار دارد و آنچه برای او مهم است تمرین و کسب مهارتهای لازم برای اجرای برنامه هایی است فراتر از سطح فعلی کوهنوردی او.

عکسها: مهدی فرهادی


ادامه مطلب...
بازديد : 660 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

مطلب ذیل نامه ای است که دوست نادیده من آقای علیرضا زارع زاده در قالب یک ایمیل برای من ارسال نموده و بسیار خواندنی است و من پس از کسب اجازه از ایشان عین مطلب را در این وبلاگ منتشر می کنم.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|کوهنوردی,ما,ایرانیها, کوهنوردی ما ایرانیها,
بازديد : 768 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
زمستان سال 1382 بود که در برنامه صعود سرکچالها از مسیر شانه شرقی به سرپرستی کاظم فریدیان و با حضور حسین ابوالحسنی, محسن فوقانی و رضا سعیدی نیا از هم نوردان آن سالهای من در باشگاه دماوند تیغه ها و سوزنیهای زیبا و جذابی در جنوب نظر مارا به خود جلب نمود این مسیر از روستای روته و با قله روته آغاز  و در امتداد شرق تا روستای لالون امتداد دارد.

با بررسی هائی که بعدا" انجام دادیم متوجه شدیم که تاکنون هیچ صعود ثبت شده ای در فصل زمستان بر روی این خط الراس انجام نشده بود . شاید بخاطر ارتفاع کم و مهجور بودن آن کمتر نظر کوهنوردان جدی را به خود جلب نموده و یا اینکه تیغه های فنی و دشوار آن مانعی بوده برای پیمایش این خط الراس زیبا.

اما اکنون نظر مارا به خود جلب نموده بود و اولین برنامه ای که بعد از اجرای مسیر شانه شرقی سرکچالها برنامه ریزی نمودیم خط الراس روته بود.

اولین تلاش خود را از روستای لالون آغاز نمودیم. تیمی حدود 10 نفره متشکل از کوهنوردان فعال و قوی آن سالهای باشگاه . چالش بزرگی بود صعود این مسیر از دهلیزهای پر برف شمالی لالون. به خط الراس رسیدیم اما مسیری طولانی را در برابر خود دیدیم و زمانی اندک. تلاش اول ناکام بود.

چند هفته بعد تلاشی دیگر و باز هم شکست و سالهای بعد نیز تلاشهای بسیار بر روی این مسیر شد که همگی از مسیر لالون و به قصد پیمایش یکروزه که همگی به شکست انجامید و آخرین تلاش نیز در دیماه سال 91 توسط خود و همنوردانم نیز تنها به صعود یک قله فرعی و گمنام منتهی شد.

اما 4 اسفندماه سال 91 بعد از 9 سال و اندی تیم 4 نفره ما توانست با انتخاب روستای روته بعنوان مبدا صعود وپیمایش خط الراس در مسیر غرب به شرق اولین صعود زمستانی روته را در زمان حدود 10 ساعت به انجام رساند.

اعضاء تیم:

فرح منصوری-اشکان زرین تاج-علی کوبر و مهدی فرهادی(سرپرست)

ارتفاع قله روته 3250 متر

 طول خط الراس حدود 3 کیلومتر

قله روته را از جبهه جنوبی از مسیری کم برف و با شیبی بین 30 تا 40 صعود نمودیم(حدود 3 ساعت)

خط الراس بعلت ارتفاع کمی که نسبت به قلل اطراف دارد و نیز جهت وزش بادها دارای حجم برف انباشته بسیاری در فصل زمستان است و بدین خاطر برفکوبی سنگین در طی مسیر حرکت ما را کند نمود و اندک اندک از شروع نیمه دوم مسیر درگیری با مسیرهای سنگی و ترکیبی برف و سنگ و وجود پرتگاههای خطرناک سرعت مارا کم نموده و دربخشهائی از مسیر مجبور به استفاده از طناب و سایر ابزارهای صعود فنی گردیدیم.

یک فرود 15 متری و چند فرود کوتاه 5 تا 10 متری را با طناب انجام داده و مابقی مسیر را با احتیاط عبور نمودیم.

بخشهای انتهائی خط الراس حجم برف سنگینتر و صعود و فرود دشوارتر می گردید اما عزم ما برای پایان دادن به این پروژه چند ساله نیز جزم تر بود و سر انجام ساعت 18:30 بعد از 10 ساعت تلاش سخت به روستای لالون رسیدیم و تمام.

 

سایز بزرگتر


ادامه مطلب...
بازديد : 736 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

خواندن مطلب ذیل را به مدیران و تصمیم گیرندگان و اعضاء نهادهای کوهنوردی کشورمان توصیه می کنم چرا که بسیاری از سازمانهای ما در بیماری و یا در حال احتضارند و یا اینکه مدتهاست مرده اند و ما بی خبریم و دلخوشیم به حیات ظاهری آنها اما غافلیم از اینکه سازمانی که هدف ندارد و یا  اهداف ذاتی اش را به فراموشی سپرده و سردرگم در وادی های گوناگون پرسه می زند یک سازمان مرده است.  

سازمان؛ از طفوليت تا پيري

مصطفي مؤمني

)منتشر شده در ماهنامه صنعت خودرو، آذر ۱۳۸۶

اشاره 

هر سازماني که علم استقلال بلند مي‌کند، بايد ابتدا ادوار زيستي و دوره‌هاي حياتي خويش را بشناسد تا در موقيعت مقتضي اقدام به حل مشکلاتش نمايد. بديهي است که شناختن زمان و برهه زيستي سازمان در حل مشکلات حادث شده در آن بسيار حايز اهميت است.اين اصل با يک مثال، بهتر ايضاح مي‌گردد. هنگامي که به يک داروخانه مي‌رويد و طلب قرص سرماخوردگي مي‌کنيد، پزشک داروساز از شما مي‌پرسد: « بيمار چه سني دارد ؟»در مورد سازمان نيز به همينگونه است، اگر درصدد حل مشکلات يک سازمان بر‌آييم، ابتدا بايد بدانيم آن سازمان در چه سيکلي از دوره حياتش قرار دارد. ممکن است آنچه جزو طبيعت آن دروه است و اصلاً مشکل به حساب نمي‌آيد، براي ما مشکل قلمداد شود. در اين مقاله به بررسي دوره‌هاي عمر سازمان از بدو تولد تا مرگ آن به صورت مختصر پرداخته شده است، تا گامي در جهت شناخت طبيعت و مشکلات ادوار حياتي سازمان باشد

1ـ ايجاد

اين دوره شامل مراحل قبل از تولد و تولد مي‌شود. ايجاد يک سازمان جديد مستلزم بروز يک ايده جديد و يا ابتکار نو و يا نياز جديد که براي رفع آن نياز به تشکيل سازمان جديد باشد، البته در حوزه فعاليت‌هاي اقتصادي عموماً ايده نو و مبتکرانه موجب تشکيل سازمان مي‌گردد.آنچه بيش از همه در ايجاد يک سازمان لازم و ضروري است سه عنصر است:1ـ ايده نو ( آنچه که امروزه به ارزش و تعهد تعبير مي‌شود)2ـ رهبر و پيشاهنگ3ـ‌ منبع قدرت (که در هنگام ايجاد سازمان، اين منبع قدرت نيروهاي انساني يا منابع مالي هستند)البته برخي اوقات انگيزه اوليه تشکيل شدن سازمان ترکيبي از عناصر فوق و حتي تلفيق چند عامل ديگر خواهد بود، اما آنچه در اين مرحله بسيار حايز اهميت است، ديدگاه غير منفعت طلبانه بنيانگذاران است که با عنصر تعهد ترکيب شده و اساس سازمان را بنا مي‌نهد. شايد اين وضعيت را بتوان در دغدغه مندي بنيانگذاران تعريف نمود که البته اين روحيه مي‌تواند در گذر زمان و موفقيت سازمان، در مراحل بعد به انگيزه‌هاي ديگر و حتي منفعت طلبانه تبديل گردد.دامهايي که در اين دوره سازمان را تهديد مي‌کند مي‌توان به چهار گروه تقسيم کرد:1ـ محو شدن تعهدات بنيانگذاران2ـ مورد ارزيابي قرار نگرفتن مشکلات آينده و اينکه سازمان به چه ميزان توان حل مشکلات را دارا است .3ـ رهبري آسيب پذير و تحت سلطه اغيار.4ـ غير واقع بينانه عمل کردن بنيانگذاران.در صورت بروز مشکلات فوق عدم دسترسي به راه حل مناسب، سازمان در بدو تولد سريعاً از بين مي‌رود.

 2ـ دوره طفوليت

 پس از ايجاد، سازمان وارد دوره طفوليت مي‌شود، مشخصه‌هاي اين طفل بدين شرح است : فضاي سازمان بسيار صميمي است، سلسله مراتب محدود است و خيلي مورد توجه قرار نمي‌گيرد. سازمان سيستمي براي ارزيابي افراد ندارد لذا غالباً تقسيم مسووليتها بر اساس توانايي‌ها صورت نمي‌پذيرد. افراط و تفريط فراواني در سطح سازمان ديده مي‌شود. در دورة طفوليت سازمان به دو زير ساخت نياز اساسي دارد :1ـ زيرساختهاي اقتصادي: که نيازهاي معيشتي سازمان و کارکنان سازمان را تأمين مي‌کند.2 ـ زيرساختهاي انساني: که در تعهد بنيانگذاران خلاصه مي‌شود، بدين صورت که حضور مستمر و دايمي بنيانگذاران در عرصه‌هاي سازماني اين نياز را سامان مي‌بخشد.در اين دوره مسايلي پيش مي‌آيد که در صورت لاينحل ماندن موجب اضمحلال سازمان مي‌گردد. اين مسائل تحت عنوان عوامل مرگ در طفوليت بيان مي‌گردد:اول اينکه بنيانگذاران احساس خستگي کنند و يا با آنچه آفريده‌اند (سازمان جديد) احساس بيگانگي کند.دوم کمبودهاي شديد مالي که مانع ايجاد زيرساختهاي اقتصادي شود. اين دوره از لحاظ اقتصادي يکي از سخت‌ترين مراحل رشد سازماني است که در صورت عبور موفقيت‌آميز از آن، ديگر نگراني اقتصادي در دوره‌هاي بعدي عمر سازمان مطرح نمي‌باشد


ادامه مطلب...
بازديد : 762 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392


پنجشنبه 26 بهمن ماه اولین همایش«ایرانیان و صعودهای برون مرزی، تجربه ها، چالش ها، افق ها»  در باشگاه پیام برگزار می گردد.

این همایش به همت فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و با مدیریت آقای دکتر بهپور برگزار خواهد گردید.

در شرائطی که تاکنون بیشتر بر بعد حماسی و افتخار آمیز بودن صعودهای برون مرزی تاکید شده این همایش فرصت مناسبی است برای ارائه دیدگاههای نقادانه و آسیب شناسانه نسبت به هیمالیانوردی ایرانی.

من نیز با مقاله ای تحت عنوان " نگاهي آسيب شناسانه به هيماليانوردي ايراني" در این همایش حضور خواهم داشت و همه دوستان و علاقمندان به کوهنوردی جدی را به حضور در این همایش دعوت می کنم.ادامه مطلب...

ششمین جشنواره  زمستانی  انجمن كوه نوردان ايران

 در جشنواره ششم کوهنوردی و اسکی کوهستان به یخ نوردی نیز اضافه می شود.

مكان:روستای خور - جاده کرج چالوس-قبل از سد کرج -  (پیست اسکی خور -  کوههای منطقه و آبشارهای خور)

زمان: ۱۹ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۱

این جشنواره نیز همچون سال­های قبل با هدف:

•    گردهمایی کوهنوردان سراسر کشور و تبادل دانش فنی و تجربیات آنها
•    آشنایی تازه‌کاران با رشته‌ های کوهنوردی یخ‌نوردی و درای‌تولینگ ، اسکی کوهستان و پیست
•    رشد سطح فنی کوهنوردان و آشنایی با تکنیک‌های جدید 
•    تمرین و صعود دیواره ها ، دهلیزهای برفی یخی ، آبشارهای یخی و صعود قلل منطقه و فرود با اسکی کوهستان. امکان استفاده از پیست اسکی خور میسر می باشد

كارگاه‌های آموزشی کوهنوردی در تمام رشته های اعلام شده در سطوح مختلف  ( تئوری– عملی ) با حضور مربيان باتجربه اين رشته ها برگزار می گردد
نمايش فيلم و اسلايد
و برنامه‌های جنبی دیگر

 لوازم و تجهیزات مورد نیاز
۱)    وسایل فنی فردی و گروهی
۲)    خوراک 
۳)    لوازم شب‌مانی و پوشاک مناسب (چادر نیاز نیست)
۴)    کارت شناسایی معتبر و کارت بیمه ورزشی

شرکت در اين جشنواره براي همگان آزاد است ، به شرط داشتن لوازم فني و شخصي يخنوردي:

مراسم افتتاحيه پنجشنبه ۹۱/۱۱/۱۹ ساعت 12 ظهر در محل اسکان برگزار مي شود،حرکت راس  ساعت 9 صبح از مقابل دفتر انجمن.

امکان حضور شرکت کنندگان از عصر روز قبل (چهارشنبه 18 بهمن ماه) در محل اسکان ممکن می باشد.

آدرس محل دقیق گرده همایی در خور متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

 هزينه ثبت نام براي اعضای انجمن ۵۰۰۰۰۰ هزار ريال و براي دیگران  ۷۰۰۰۰۰ هزار ريال مي باشد.

جهت شركت و ثبت نام با دفتر انجمن تماس حاصل فرماييد.

درياف فرم ثبت نام


ادامه مطلب...
بازديد : 653 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

چند سال پیش در حال صعود به قله آزادکوه متوجه شدم که گروهی وابسته به یک ارگان نظامی به قصد صعود قله و قراردادن نمادی بر روی قله در منطقه حضور یافته است.

زیرقله گروهی را مشاهده کردم که تعدادی از آنها لباس نظامی و تعدادی نیز لباسهای عادی به تن داشتند و بصورت پراکنده و نامنظم و در حالیکه ابزار و وسایلشان بسیار ابتدائی بود با سرعت به سمت پایین حرکت می کردند . حدس زدم که اینها همان گروه هستند.

نزدیکی قله پرچم بزرگی را روی قله مشاهده کردم, با رسیدن به قله از مشاهده پرچمی با میله ای حدودا" سه و نیم متری و ضخیم که شعاری ایدئولوژیک بر روی آن نوشته شده بود حسابی تعجب کردم انگیزه این افراد که با مرارت زیاد چنین پرچم بزرگی را تا روی قله حمل کرده و در آنجا نصب کرده بودند برایم جالب بود یاد فیلمهای جنگی و قراردادن پرچم بر روی ارتفاعات تسخیر شده افتادم اما نه اینجا منطقه جنگی بود و نه فتحی انجام گرفته و ارتفاعی از دست دشمن آزاد شده بود تنها گروهی موفق به صعود قله شده بودند قله ای که شاید هر ساله صدها نفر به آن صعود می کنند .

به پایین کوه که برگشتم مشاهده کردم افراد تیم مزبور چادرهایشان را جمع کرده و به پایین حرکت کرده اند درحالیکه انبوهی از زباله را بجا گذاشته بودند(که البته با کمال تاسف این عمل ناپسند تنها منحصر به این گروه نبود ) برایم جالب بود اینان که با زحمت زیاد میله ای به آن بزرگی بهمراه مقدار زیادی سیمان و آب و ... را تا قله حمل کرده بودند چگونه نتوانسته اند زباله هایشان را که شاید به 10 کیلو گرم هم نرسد با خود به پایین برگردانند.

البته با تذکری که به یکی دو نفر از نفرات باقیمانده دادم مقداری از آن زباله ها را با خود به پایین برد. درحالیکه بخشی از کوله خودم هم مملو از زباله های تیمهای دیگر بود.

طی مسیر با تعدادی از افراد این گروه که برخی از آنها نیز دچار مشکلاتی جسمانی مثل زانو درد و سردرد و غیره شده بودند صحبت کردم و متوجه شدم که اکثر آنها با اصول اولیه کوهنوردی و طبیعت گردی آشنائی ندارند و دارای کمترین آگاهی نسبت به کوه و طبیعت می باشند و صحبتهایی که من در خصوص نحوه رفتار با طبیعت و مخصوصا" کوهستان با آنها می نمودم برایشان غریب و جدید بود.

آنها انگیزه اصلی خود را از این صعود یک کار فرهنگی و مناسبتی عنوان می کردند اما متاسفانه برداشتی که من و خیلی از کوهنوردان حاضر در منطقه از رفتار و شیوه عملکرد آنها داشتیم سراسر ضد فرهنگی و مخرب بود.

آیا مسئولین این ارگانها و سازمانها کمی به عواقب و نتایج فرستادن چنین گروههایی به محیطهای کوهنوردی اندیشیده اند . فرستادن یک گروه نا آگاه و غیر منسجم به یک قله بجزآسیب زدن به سلامتی خود این افراد و تخریب محیط زیست و همچنین آسیب به وجهه خود آن ارگان و سازمان مربوطه چه دستاوردی می تواند داشته باشد. افرادی که خود با اصول اولیه رفتار در طبیعت آشنائی ندارند چگونه می توانند کار فرهنگی کنند
شعار نویسی و نصب نمادهای ایدئولوژیکی که در جامعه در خصوص آنها اختلاف نظر وجود دارد در محیط کوهستان که باید همواره بدور از آلودگی و جار و جنجالهای محیطهای شهری باشد هیچگونه دستاوردی جز تخریب طبیعت و بدنامی برای مرتکبین این اعمال ندارد.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 3 | 1 2 3 4 5 6|کار,فرهنگی!!؟؟, کار فرهنگی!!؟؟,
بازديد : 656 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

سایز بزرگتر پوستر


نمایشگاه عکس های زنده یاد «مهدی زمردی»، کوه‌نورد و طبیعت‌گرد در گالری «مهرین» برپا خواهد شد.

دراین نمایشگاه که به همت همسر وی برگزار می شود آثاری از کوه ها و طبیعت ایران به نمایش گذاشته می شود.


ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|نمایشگاه,عکسی,متفاوت, نمایشگاه عکسی متفاوت,
بازديد : 708 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392
دانلود گل ها و خلاصه بازی صبای قم و استقلال | هفته بیست و هشتم لیگ برتردانلود گل ها و خلاصه بازی صبای قم و استقلال | هفته بیست و هشتم لیگ برتردانلود گل ها و خلاصه بازی صبای قم و استقلال | هفته بیست و هشتم لیگ برتر

دانلود گل ها و خلاصه بازي صبای قم 1-1 استقلال | 1600 | AVI-H264 | 640 x 480 | شبكه سه سیما | Abieteh.com

:: Goals ::

1-0 :: Iman Razaghi Rad 29’ ::
Abieteh - MediaFire - Online

1-1 :: Arash Borhani (pen) 90+1’ ::
Abieteh - MediaFire - Online

:: Highlights ::

Abieteh - MediaFire - Online

:: Extra ::

ضربه سر پژمان منتظری و برخورد توپ به تیرک دروازه
Abieteh - MediaFire - Online

ضربه برگردان آرش برهانی
Abieteh - MediaFire - Online

دانلود گل های بازی صبای قم و استقلال با کیفیت کم و فرمت WMV


1-0 :: Iman Razaghi Rad 29’ ::
MediaFire

1-1 :: Arash Borhani (pen) 90+1’ ::
MediaFire

ادامه مطلب...
بازديد : 815 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392


نخستین جلسه تمرین تیم استقلال ایران پس از حضور در قطر برگزار شد.

میرشاد ماجدی با ابراز رضایت از میزبانی قطریها از استقلال اظهار کرد: خدا را شکر قطریها استقبال بسیار خوبی از ما به محض ورود داشتند. پس از حضور در دوحه در هتل استقرار پیدا کردیم و امشب تمرینی یک ساعته در زمین شماره ۴ باشگاه الریان انجام دادیم.

وی با بیان اینکه زمین چمن تمرین استقلال بسیار خوب بوده عنوان کرد: همه چیز تاکنون خوب بوده و شرایط عالی است. بازیکنان هم در بهترین شرایط قرار دارند و خوشبختانه برای بازی با الریان هیچ مشکلی نداریم. فردا هم ساعت ۱۲:۳۰ جلسه هماهنگی بازی برگزار خواهد شد و آخرین تمرین ما پیش از دیدار برابر الریان فردا ساعت ۱۸:۳۰ در محل برگزاری بازی چهارشنبه برگزار می شود.ادامه مطلب...
بازديد : 924 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392


در تمرین امروز آبی‌پوشان که با استقبال حدود ۲۰۰ تماشاگر برگزار شد، مجتبی جباری تنها غایب بود و همین مسئله موجب نگرانی طرفداران تیم استقلال شد.

هواداران این تیم مدام از کادر فنی و مسئولان استقلال سؤال می‌پرسیدند که آیا جباری به قطر می‌رود یا خیر.

* در ابتدای تمرین امیر قلعه‌نویی در گوشه‌ای از زمین تمامی بازیکنان را جمع و حدود ۱۰ دقیقه با آنها صحبت کرد. سپس امیرحسین صادقی تنها بازیکنی بود که با قلعه‌نویی و دیگر اعضای کادر فنی صحبت می‌کرد. نکته جالب اینجا بود که طرز صحبت مدافع استقلال با قلعه‌نویی به شکلی بود که همه تصور می‌کردند که او با سرمربی استقلال جروبحث می‌کند اما با فاصله دوری که از جایگاه خبرنگاران و سرمربی استقلال ایجاد شده بود، مشخص نشد چه صحبتی میان این دو نفر شکل گرفته است.

* هواداران تیم استقلال دو بنر به ورزشگاه آورده بودند که روی یکی از آنها نوشته شده بود به امید کسب عنوان قهرمانی آسیا و حک شدن سومین ستاره روی سینه استقلال. بنر دیگر مربوط به فرهاد مجیدی بود که طرفداران آن را روی سکوها پهن کرده بودند.

* تعدادی از هواداران تیم استقلال روی سکوها قصد داشتند بازیکنان و کادر فنی را تشویق کنند که استقبال چندانی از این موضوع نشد و تشویق‌ها مسکوت باقی ماند.

*‌ آرش برهانی با وجود سرماخوردگی شدید پا به پای سایر بازیکنان به تمرین پرداخت. البته مهدی رحمتی امروز با لباس گرم و کلاه زیر نظر بابازاده تمرین کرد. وی نیز همچنان بیماری سرماخوردگی‌اش بهبود پیدا نکرده است.

* سیروس دین‌محمدی، شاهرخ بیانی و مهدی فنونی‌زاده به همراه میرشاد ماجدی در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور داشت.

* در بخش اول تمرین بازیکنان بدن‌های خود را گرم کردند و سپس در قالب گروه‌های ۴ و ۵ نفره حرکات ترکیبی انجام دادند و در بخش پایانی تمرین بازیکنان در قالب دو گروه صورتی و آبی فوتبال درون تیمی انجام دادند.

* تیم فوتبال استقلال صبح فردا تهران را به مقصد قطر ترک خواهد کرد و قرار است فردای این تیم دو جلسه تمرینی در این کشور انجام دهند و روز چهارشنبه به مصاف الریان بروند.ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد |دسته:ورزش,| امتياز : 4 | 1 2 3 4 5 6|گزارش,تمرین,امروز,(یک,شنبه), گزارش تمرین امروز (یک شنبه),
بازديد : 773 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392


به گزارش ابیته دات کام و به نقل از خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم استقلال که تیمش روز چهارشنبه باید در قطر به مصاف نماینده این کشور برود در خصوص افتخارآفرینی کشتی‌گیران در مسابقات جهانی اظهار داشت: جا دارد در ابتدا افتخار بزرگ را که در وهله اول روی سکوها به دست آمد به جامعه ورزش کشور و کشتی تبریک بگویم.

وی افزود: یک بار دیگر از طریق یک رشته ورزشی تماشاگران بافرهنگ ایرانی سنت حسنه ایرانیان را به جهان نشان دادند که جا دارد از فدراسیون کشتی به خاطر این موضوع تشکر کنیم.

قلعه نویی در مورد شرایط جسمانی‌اش که در این چند روز دچار مشکل شده بود گفت: دیگر چیزی از قلب ما باقی نمانده است اما یک سری مشکلات بود که در طول چند هفته گذشته باعث ایجاد فشار زیادی شد و مجبور شدم چند ساعت در بیمارستان آتیه بمانم اما خوشبختانه شرایط بهتری پیدا کردم.

سرمربی تیم استقلال در خصوص مشکلات ممنوع‌الخروجی که توسط اداره مالیات برای او رخ داده است گفت: من یک گله‌ از اداره مالیات دارم چون در این سال جز افراد خوش‌حساب بودم. هنگامی که در سال ۸۷ استقلال را قهرمان کردم و از این تیم رفتم و هنوز هم بابت آن سال ۸۰ میلیون تومان طلبکار هستم مبلغ ۵۳ میلیون تومان مالیات من بوده که متأسفانه باشگاه قرار بود آن را پرداخت کند اما تا به امروز این کار را انجام نداده است. روز گذشته امیدوار رضایی و نظری جویباری نزد مسئول اداره مالیات رفتند و با صحبت‌هایی که انجام دادند مشکل را حل کردند اما گله‌ من این است که چرا من خوش‌حساب را اینگونه بدحساب معرفی کردند در حالی که می‌دانستند در این چند سال من در استقلال حضور نداشتم.

وی تأکید کرد: من مقصر این قضیه نبودم چون سال ۸۶ استقلالی‌ها قرار بود این رقم را پرداخت کنند و بعد از آن هم مسئولان سپاهان مالیات من را پرداخت کردند که جا دارد از آنها تشکر کنم.

قلعه‌نویی با اشاره به مشکلات مالی استقلال در آستانه بازی‌های این تیم در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما هنوز هم دغدغه مسائل مالی داریم و انصافاً اگر شما پولی گرفتید بازیکنان ما هم آن را گرفته‌اند. باید از بازیکنان تیمم و به خصوص اعضای کادر فنی تشکر کنم و شاید کریم بوستانی از دست من ناراحت شود اما ایشان تا به امروز ۱۵ میلیون تومان دریافتی داشته است. کادر پزشکی و پشتیبانی نیز شرایطی مشابه دارند. ۷ بازی تا پایان لیگ مانده و اکثر بازیکنان مبالغ خود را نگرفته‌اند در این بین فتح‌الله‌زاده و هیئت مدیره تلاش می‌کنند.

سرمربی تیم استقلال در ادامه صحبتهایش تأکید کرد: بودجه استقلال ۱۶ میلیارد تومان تصویب شده که قرار بود نیمی از آن را فتح‌الله‌زاده و مابقی را وزارت ورزش تأمین کند حتی از چیزی که مجلس تصویب کرده تنها ۲ میلیارد به ما پرداخت شده و ۶  میلیارد آن باقی مانده است البته شخص محمد عباسی به استقلال حسن نیت دارد و همه می‌دانیم که به خاطر مشکلات اقتصادی کشور وزارت هم دچار مشکل است.

وی در پاسخ به این سئوال که مگر استقلال اسپانسر ندارد گفت: علی انصاری همیشه نسبت به باشگاه ما لطف دارد و هر ساله کمکهایی را انجام می‌دهد اما قبول کنیم که تنها یک اسپانسر نمی‌تواند مشکلات را حل کند. من از عباسی می‌خواهم که نگاه ویژه‌ای نسبت به استقلال داشته باشد چون ما هم نماینده ایران هستیم و بازی‌هایمان ملی محسوب می‌شود.

 

سرمربی استقلال در خصوص اینکه تیمش چه زمانی به قطر می‌رود گفت: جا دارد از مدیریت هواپیمایی تعاون تشکر کنم که با بیش از ۴۰ درصد تخفیف شرایطی را مهیا کرد که استقلال با پرواز چارتر به کشور قطر برود. ما روز دوشنبه ساعت ۱۱ به دوحه می‌رویم و دو جلسه تمرین داریم و فکر می‌کنم بازیکنان با توجه به پیروزی هفته پیش روحیه خوبی دارند و اعتقاد دارم آنها دلاورانه در بازی مقابل نفت بازی کردند ولی واقعا دو روز است که فکرم مشغول است تا فرزاد حاتمی را به قطر نبرم. او کار بسیار بچه‌گانه انجام داد و باعث شد بازیکنان دیگر فشار بسیار زیادی را تحمل کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که ظاهرا فرهاد مجیدی هم آسیب دیده است گفت: مجیدی به عنوان بزرگتر تیم واقعا برای استقلال تلاش می‌کند و گل بسیار قشنگ او نشأت گرفته از روح بزرگش است. او هم دچار کشیدگی شده و قرار است امروز جواب نهایی را بگیریم و وضعیت او برای دیدار با الریان مشخص شود البته دو، سه مصدوم دیگر داریم ولی آنها مشکلی برای دیدار روز چهارشنبه ندارند جا دارد از کادر پزشکی تیم هم به خاطر شرایط بازیکنان تشکر کنم.

قلعه نویی در پاسخ به این سئوال که چگونه می‌توانید فرزاد حاتمی را تنبیه کنید گفت: شاید او را با خودمان به قطر نبریم البته هنوز در این خصوص تصمیم نگرفته‌ام ولی بازیکن باید بداند رفتار حرفه‌ای داشته باشد اگر مدافع تیم حریف کاری هم انجام دهد که بعید می‌دانم چنین اتفاقی افتاده باشد،‌ حاتمی نباید آن واکنش را نشان می‌داد. شاید آن بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا بود و بازیکن باید بداند که این رفتار نه در روحیات فوتبال جوانمردانه همکاری دارد و نه با روحیات من قلعه‌نویی.

وی در پایان از مردم خواست با دعای خود شرایط موفقیت تیم استقلال را در دیدار روز چهارشنبه فراهم کند.

 

دیدار تیم‌های الریان قطر و استقلال روز چهارشنبه از ساعت ۱۸:۵۰ و در اولین دیدار لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب برگزار خواهد شد.


ادامه مطلب...


و اینک ترانه قهرمانی استقلال…

پروژه ای که مقدمات ساختش از سال گذشته آغاز شد و حالا که استقلال روزهای خوشی را در صدر جدول سپری میکند، به امید کی قهرمانی شیرین در لیگ برتر، روزهای پایان یاش را طی میکند تا در روز قهرمانی استقلال در ورزشگاه طنین انداز شود.
پس از ساخت سرود استقلال که سرودی رسمی برای تمامی ادوار است حالا ترانه قهرمانی سال هم ساخته میشود تا با قهرمانی استقلال، برای آبیهای پایتخت طنین انداز شود…
اما نکته جالب و مهم در خصوص ترانه قهرمانی استقلال، حضور پررنگ اهالی هنر، موسیقی و حتی بازکینان استقلال است که باعث میشود این پروژه متمایز باشد.
هدف پروژه

سیاوش خواهانی هدف از اجرای این ترانه را روحیه بخشی به تیم استقلال میداند و میگوید وقتی در پایان هر بازی این سرود پخش شود، شور و هیجان ویژه ای به هواداران و تیم خواهد بخشید.او ادامه میدهد: از طرف دکتر فتح الله زاده، مدیرعامل استقلال، آقای نظری هم نظارت ویژه ای روی این مهم خواهند داشت تا کاری شایسته استقلال را به مرحله اجرا در بیاوریم.

جمع هنری ها جمع است . . .

برای ساخت این ترانه از چهره های هنری مطرحی دعوت به عمل آمده تا در نهایت خروجی کار ، یک نتیجه با کیفیت داشته باشد ، از جمله این ها می توان به پویا امینی ، بیژن بنفشه خواه ، شهروز ابراهیمی ، شهرام زندی،فرشید سرباز وطن،محسن افشانی و سامان گوران اشاره کرد و در میان خوانندگان بابک جهانبخش،مجتبی کبیری،حمید خندان که البته قرار است تا بعد از هماهنگی علی عبدالمالکی به این مجموعه اضافه شود.

در این میان سیاوش خواهانی ، به عنوان مدیر پروژه تاکید میکند که همه تلاش تیم بر این بوده تا این کار در فینال جام حذفی سال گذشته پخش شود ولی به دلیل تغیرات زیاد در استقلال مقرر گردید این کار با حضور ستاره های بیشتری تولید شود و اگر چه که تا الان حدود ۸۰% کار بسته شده اما هنوز هم در این پروژه به روی تمام ستاره های آبی هنر باز است.

ستاره های آبی استقلال

اما اتفاقی که امسال در این پروژه لحاظ شده و البته که به زیباتر شدن کار کمک زیادی خواهد کرد حضو تعدادی از بازیکنان سابق و فعلی استقلال است ، بازیکنانی که به دلایل مختلف از آنها برای شرکت در این کار دعوت شده . آرش برهانی یکی از آنهاست که خواهانی علت حضور او را این چنین توضیح میدهد : برهانی سمبل فعلی تیم است . او آقای گل تمام ادوار استقلال است و از همین جهت از آرش دعوت به عمل آمد و اتفاقا او توانست اجرای خوبی هم داشته باشد.

نفر بعدی رضا عنایتی است که خودش هم دستی در کار خوانندگی دارد و با توجه به اینکه او هم یکی از گلزنان برتر تاریخ استقلال است و تاکید می کند که قصدش خداحافظی از فوتبال با پیراهن استقلال است در این پروژه حضور داشته است.

بازیکن بعدی میلاد میداوودی است که هم گل های حساسی برای استقلال به ثمر رسانده هم محبوبیتی ویژه بین هواداران دارد.

نفر بعد محسن یوسفی است که کاپیتان استقلال هم بوده و سابقه حضورش در این تیم طولانی است ،

اما یک چهره ویژه هم در بین بازیکنان سابق هست ، امین منوچهری . او به دلیل تعصب ثابت شده اش در این پروژه حضور دارد ، البته گفته می شود که دعوت نامه رسمی برای حضور فرهاد مجیدی هم به وی ارسال شده که هنوز پاسخی را در بر نداشته است.

 ادامه مطلب...

سایت آبیته دات کام در جشنواره فستیوال سایتهای ایرانی کاندیدا برترین سایت ورزشی در سال ۱۳۹۱ شد .

در این فستیوال در بین ۶۲ سایت ۵ سایت به عنوان کاندیداهای کسب عنوان برترین سایت ورزشی کشور انتخاب شدند.

رقابت کسب این عنوان بین سایت رسمی باشگاه پرسپولیس ، سایت رسمی باشگاه گهر دورود ، سایت ورزش ۳ ، سایت طرفداری و سایت آبیته دات کام است .

از نکات قابل ذکر این فستیوال حضور تمام سایتهای پرسپولیسی ، تراکتوری و استقلالی بود که از باشگاه پرسپولیس فقط سایت رسمی این باشگاه و از باشگاه استقلال فقط سایت آبیته انتخاب شدند.

ملاک های داوری در جشنواره وب ایران شامل محتوا٬ ساختار و مسیر٬ طراحی دیداری٬ کارکرد٬ تعامل و تجربه کلی می باشد. 

سایت آبیته همچنین علاوه بر کاندید شدن در بخش انتخاب داوران ، شانس بسیار بالایی در رای گیری مردمی دارد و از شانس کسب ۲عنوان در این فستیوال برخوردار است.

این فستیوال در ۲بخش انتخاب داوران و مردمی برگزار میشود .

اختتامیه پنجمین جشنواره وب ایران و دومین کنفرانس وب ایران در تاریخ پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ در تهران برگزاری می گردد.

در این قسمت میتوانید تمام کاندیداها در گروهای مختلف را مشاهده کنید : http://directory.iranwebfestival.com/1391

در این قسمت میتوانید سایتهای ورزشی شرکت کننده در این فستیوال را مشاهده کنید : http://directory.iranwebfestival.com/websites/65

قابل ذکر است که ساعاتی تا پایان رای گیری مردمی باقی مانده است و شما میتوانید با رفتن به پروفایل سایت آبیته با رای های مثبت خود شانس آبیته را برای کسب عنوان مردمی افزایش دهید.

http://directory.iranwebfestival.com/website/abieteh.com

 


ادامه مطلب...
بازديد : 849 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392

تمرین امروز استقلال از ساعت ۱۵ در زمین کمپ مرحوم ناصر حجازی برگزار شد.

*در این جلسه تمرینی اکثر بازیکنان اصلی که مقابل راه‌‌آهن روز گذشته بازی کردند در این تمرین نبودند. فرهاد مجیدی، مجتبی جباری، هاشم بیک زاده، سیاوش اکبرپور، حنیف عمران زاده، میثم بائو، مهدی رحمتی بازیکنان غایب این تمرین بودند.

* بازیکنان اصلی که در تمرین حاضر بودند پس از ریکاوری به استخر رفتند. سایر بازیکنان در دو گروه به بازی دستگرمی پرداختند.

* آرش برهانی و جواد نکونام همراه سایر بازیکنان تمرین کردند.

* امیر قلعه نویی در تمرین امروز در رختکن حضور داشت و بازی پرسپولیس و نفت تهران را مشاهده کرد.

* یک هوادار نوجوان دختر به دلیل پیروزی روز گذشته استقلال مقابل راه‌آهن با جعبه شیرینی در تمرین حاضر شده بود.

* تمرین فردای استقلال تعطیل است. این تیم از روز دوشنبه تمرین خود را پیگیری می کند.

 ادامه مطلب...

22 bahman

باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال ایران همپای سایر آحاد جامعه در راهپیمایی یوم االله ۲۲ بهمن حضور خواهد یافت.

به گزارش آبیته به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال،معاونت فرهنگی باشگاه استقلال ضمن تبریک فرارسیدن یوم الله ۲۲ بهمن،تاکید کرده است که مدیران،مربیان و بازیکنان استقلال روز یکشنبه همپا و همگام با سیل خروشان جامعه در راهپیمایی بزرگ این روز شرکت خواهند داشت.

بی شک ملت با بصیرت ایران در مقابل نظام سلطه با حضور پرشور و انقلابی ،پاسخ کوبنده و تاریخی خواهد داد.


ادامه مطلب...
بازديد : 846 مرتبه
تاريخ : 10 فروردين 1392


تیم های استقلال و راه‌آهن تهران از ساعت ۱۷ امروز در چارچوب هفته بیست و پنجم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند.

* پژمان منتظری و مجتبی جباری، ۲ بازیکن ملی‌پوش استقلال روی نیمکت حضور دارند.

* در این دیدار سید مهدی رحمتی بازوبند کاپیتانی را روی دست بسته است.

* جواد نکونام، میثم بائو و کیانوش رحمتی در لیست ۱۸ نفره استقلال قرار ندارند.

*هواداران با حضور قلعه‌نویی در زمین ورزشگاه آزادی علیه عادل فردوسی پور شعار سر دادند.

* هنگام حضور فرهاد مجیدی در زمین چمن یکی از توپ جمع‌کن‌ها به سمت وی رفت و با روبوسی از بازیکن استقلال استقبال کرد. این کار با تشویق شدید فرهاد مجیدی از سوی هواداران همراه شد.

* طبقه دوم ورزشگاه خالی شد و هواداران حاضر در آنجا به سکوهای طبقه اول انتقال یافتند.

* قبل از شروع مسابقه امیر قلعه‌نویی با دستیاران خود سمت نیمکت راه‌آهن رفت که علی دایی به محض دیدن قلعه‌نویی سریع از جای خود بلند شد و به استقبال آنها رفت.

* علی دایی از سوی هواداران استقلال مورد تشویق قرار گرفت که سرمربی راه‌آهن به سمت آنها رفت و دست تکان داد.

* مهدی رحمتی، فرزاد حاتمی، هاشم بیگ‌زاده، علی حمودی، سیاوش اکبر‌پور به سمت علی دایی رفتند و از او رخصت گرفتند.

* در ورزشگاه طی برنامه‌هایی از مردم دعوت شد تا در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن حاضر شوند.

* علی امیری معاون اجرایی باشگاه استقلال در جایگاه ویژه حضور دارد.

* محمد محمدی، علیرضا عباس‌فر و پیروز قربانی بازیکنان استقلالی تیم راه‌آهن مورد تشویق هواداران استقلال قرار گرفتند. هواداران با اشاره به گل دقایق پایانی پیروز قربانی به پرسپولیس در سال‌های گذشته او را به شدت مورد تشویق قرار دادند.

* امیر قلعه‌نویی و فرهاد مجیدی به شدت از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفتند.

* علیرضا عباس‌فر سمت نیمکت استقلال رفت و با امیر قلعه‌نویی به خوش و بش پرداخت.


ادامه مطلب...

Rendered Image

عکس ساموئل

دون شک جی لویید ساموئل یکی از بهترین بازیکنان خارجی است که در این چند سال گذشته وارد فوتبال ایران شده است. این بازیکن اهل ترینیداد توباگو که سابقه حضور در لیگ برتر انگلستان را دارد هنوز هم تصور می کند در لیگ برتر انگلستان بازی می کند. رفتار حرفه ای او هیچ تغییری نکرده و نگاهش به فوتبال با وجود حضور در لیگ کم تحرک ایران عوض نشده است.

ساموئل در خصوص حضور در فوتبال ایران و شانس استقلال برای قهرمانی گفت و گویی متفاوت انجام داده که در زیر آن را می خوانید:

بعد از ۲ سال حضور در ایران فوتبال ایران را در کل چطور می بینی؟

فوتبال ایران به صورت اساسی مشکل ساختاری و سخت افزاری دارد. نداشتن استادیوم های مجهز و زمین های خوب باعث جلوگیری پیشرفت فوتبال ایران از لحاظ فنی می شود. باشگاه ها باید پیشرفت کنند تا بتوان از طریق این مسئله تغییرات در زمین فوتبال را از لحاظ تاکتیکی و تکنیکی ببینیم. اما بزرگ ترین مشکل فوتبال ایران نداشتن زمین مناسب است.

بیشتر توضیح می دهی؟

فوتبال ایران به لحاظ فنی می تواند پیشرفت خوبی داشته باشد. شما می توانید در فوتبالتان پیشرفت کنید. مثلا در سرعت بازی و تکنیک قابلیت های زیادی دارید که می تواند فوتبال ایران را جذاب کند ولی متاسفانه قطع شدن بیش از اندازه بازی و مصدومیت ها و زمین خوردن های بیش از اندازه بازیکنان که ۹۵ درصد آن وجود ندارد به طور حتم سرعت و زیبایی بازی را کاهش می دهد. عدم وجود زمین چمن خوب هم باعث می شود تا بازیکنان بیشتر به فکر کنترل توپ باشند تا اینکه بخواهند به حرکات بعد از آن فکر کنند!

می دانیم فاصله فوتبال ما با کشورهای اروپایی زیاد است اما چند سال زمان می برد تا به شرایط آنها برسیم؟

من فکر می کنم که فاصله فوتبال ایران و اروپا را نمی توان با سال قیاس کرد ولی می توانم با قاطعیت بگویم مشکلات شما ساختاری و سخت افزاری است.هنوز سال های خیلی زیادی باقی مانده که فوتبال ایران به آن شرایط برسد.

شاخص ترین بازیکنی که در این ۲ سال حضورت در ایران در مقابلش بازی کردی و تو را به یاد فوتبال انگلستان انداخته چه کسی بود؟

بازیکنان زیادی با کیفیت فنی خوب در ایران هستند ولی شاید بازیکنی که من را بیشتر به یاد لیگ برتر انگلستان می اندازد آرش افشین بازیکن جوان فولاد است. او قدرت فنی بالایی دارد. بازی او